موافقت نهادهای نظارتی با اعزام ایران به بازی‏‎های ساحلی جهان


موافقت نهادهای نظارتی با اعزام ایران به بازی‏‎های ساحلی جهان

نهادهای نظارتی در پاسخ به استعلام کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان به بازی‎های ساحلی جهان در آمریکا اعلام موافقت کرد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار مهر، بازی‌های ساحلی جهان مهرماه سال آینده به میزبانی آمریکا و در شهر سن‌دیگو برگزار می‌شود. این نخستین دوره این بازی‌ها است که از طرف اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک و با حضور ورزشکارانی در ۱۶ رشته برگزار می‌شود.

ایران یکی از ۴۰ کشوری است که برای اعزام نماینده به بازی‌های ساحلی جهان اعلام آمادگی کرده است. البته قطعی شدن این اعزام مستلزم استعلام از نهادهای نظارتی بود که انجام شده است.

کمیته ملی المپیک موضوع حضور ورزشکاران ایران در آمریکا و بازی‌های ساحلی جهان را با نهادهای نظارتی مربوطه مطرح کرده و موافقت این نهاد را در این زمینه گرفته است.

ورزش‌های سه گانه، بسکتبال، کوهنوردی، هندبال، کاراته، بادبانی، والیبال ساحلی، کشتی، اسکی روی آب، اسکی روی آب با تخته، فوتبال ساحلی، موج سواری، شنا، تنیس، دوچرخه سواری و اسکیت برد رشته‌هایی هستند که ورزشکارانشان برگزارکنندگان اولین دوره بازی‌های ساحلی جهانی خواهند بود. از این میان، کمیته ملی المپیک اعزام ورزشکاران در رشته‌های فوتسال، کشتی، تنیس، والیبال ساحلی و بسکتبال (سه نفره) به آمریکا قطعی کرده است.

البته با توجه به محدودیت‌های مالی قرار است کاروان ایران با حداقل نفرات و به صورت کیفی در این بازی‌ها شرکت داشته باشد.


 
   1397/12/20 11:42

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار