تقارن رقابتهای قهرمانی کشور و کاراته‌وانِ مراکش؛

انتخابیِ تیم ملی در غیابِ قاضی‌القضات و سرمربی!/ فدراسیون چاره‌اندیشی کند


تقارن رقابتهای قهرمانی کشور و کاراته‌وانِ مراکش؛

انتخابیِ تیم ملی در غیابِ قاضی‌القضات و سرمربی!/ فدراسیون چاره‌اندیشی کند

 
پیکارهای کاراته انتخابی تیم ملی که پیش‌تر قرار بود اواسطِ اردیبهشت‌ماه برگزار شود، با اعلامِ رسمیِ کمیته‌ی برگزاریِ مسابقات فدراسیون کاراته، به روزهای 29 و 30 فروردین‌ماه انتقال یافت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ کمیته‌ی مسابقات فدراسیون در حالی روزِ گذشته (سه‌شنبه 28 اسفندماه) از تغییرِ ناگهانی در تاریخِ برگزاری پیکارهای کاراته‌ی انتخابی تیم ملی خبر داد که تاریخِ جدیدِ اعلام‌شده از سویِ این کمیته، عملاً مشکلاتِ تازه‌ای را در مسیرِ برگزاریِ این پیکارها بوجود می‌آورد.
 
روزهای 29 و 30 فروردین‌ماه، مصادف با برگزاریِ رقابتهای کاراته‌وانِ مراکش است و به همین جهت، سیدشهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته (که نظردهنده‌ی اصلی در خصوصِ دعوت از کاراته‌کاها برای حضور در اردوی تیم ملی به شمار میرود) یقینا در سالنِ برگزاریِ پیکارهای کاراته‌ی قهرمانی کشور حضور نخواهد داشت. او در همین تاریخ، همراه با تنی چند از قهرمانانِ سرشناسِ کاراته‌ی کشورمان، راهی مسابقاتِ لیگِ جهانی مراکش میشود تا در آن جبهه، به نفعِ کاراته‌ی ایران و برای کسبِ سهمیه‌ی المپیک بجنگد.
 
از سویِ دیگر، جواد سلیمی قاضی‌القضاتِ کاراته‌ی ایران و عضو شورای داورانِ فدراسیون‌های جهانی و آسیایی، مطابقِ روالِ گذشته، راهی پیکارهای کاراته‌وان میشود تا در آن سویِ مرزها، از حقانیتِ برخی کاراته‌کاهای ایرانی دفاع کرده و مانعِ تضییعِ حقوقشان شود. بی‌شک راهیابی به فینالِ پیکارهای کاراته‌وان در غیابِ جواد سلیمی و به خاطرِ برخی حق‌کشی‌های احتمالی، برای تنی چند از نمایندگانِ شایسته‌ی کاراته‌ی کشورمان، بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود. از اینرو می‌توان اعزامِ قطعیِ قاضی‌القضات را به پیکارهای کاراته‌وانِ مراکش و غیبتِ او را در مسابقاتِ مهم و سرنوشت‌سازِ قهرمانیِ کشور، از هم‌اکنون پیش‌بینی کرد.
 
این در حالیست که تجربه ثابت کرده معمولا در رقابتهای داخلی و در غیابِ سلیمی، آمارِ خطاهای سهویِ داوران به طرزِ چشمگیری افزایش می‌یابد و هیچکس هم پاسخگوی بی‌نظمی‌های ایجادشده در سالنِ رقابتها و داوری‌های بعضاً پراشتباه از سوی قاضیانِ میدان، نیست. این یک حقیقت است که سلیمی به عنوانِ یک مدیرِ مقتدر و مدبّر در بخشِ داوری، اگر اراده کند، می‌تواند خطاهای همکارانش را به میزانِ قابلِ توجهی کاهش دهد. او بارها و بارها ثابت کرده که اگر بخواهد، از تواناییِ لازم و کافی برای مدیریتِ هوشمندانه‌ی زیرمجموعه‌اش، بهره‌مند است و می‌تواند فضایی سالم و کم‌اشتباه را بر قضاوتِ رقابتها، حاکم سازد. با این توضیح، منطقی نیست که پیکارهای کاراته‌ی قهرمانی کشور را در غیابِ قاضی‌القضات و بدونِ بهره بردن از توانِ مدیریتیِ او در بخشِ داوران برگزار کنیم.
 
از اینها گذشته، تغییراتِ ناگهانی در تاریخِ برگزاریِ رقابتهای انتخابی تیم ملی، برنامه‌های تمرینیِ قهرمانان و مربیان را به کلی دگرگون و آنها را با مشکلاتِ فراوانی مواجه میسازد. از اینرو شایسته است مسئولینِ امر، با استناد به آنچه در سطور فوق عنوان شد، چاره‌ای بیندیشند تا مشکلاتِ برگزاریِ رقابتهای انتخابی تیم ملی، برطرف شود.
 
محمد قدیمی
مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته
 
   1397/12/29 17:36

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار