روحانی ظرفیت و توان فنی خود را به خوبی می‌تواند در کاراته ازبکستان نشان دهد

آشوری: نتایج بانوان در لیگ جهانی ترکیه قابل دفاع نیست/ حاضرین در سالن مردان ما را با نگاه ویژه‌ای بدرقه کردند


روحانی ظرفیت و توان فنی خود را به خوبی می‌تواند در کاراته ازبکستان نشان دهد
آشوری: نتایج بانوان در لیگ جهانی ترکیه قابل دفاع نیست/ حاضرین در سالن مردان ما را با نگاه ویژه‌ای بدرقه کردند
دبیر فدراسیون کاراته گفت: نتایجی که بانوان گرفته‌اند قابل قبول نیست و جای دفاع ندارد، اما باید با یک عینک دیگر به آنها که وارد عرصه قهرمانی و مسابقات رسمی شده‌اند نگاه کنیم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که سطح فنی پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: مسابقات از سطح بسیار خوبی برخوردار بود. در هر صورت نفراتی که صاحب رنکینگ جهانی بودند در این رویداد حضور داشتند. به واسطه اینکه آنها هم انگیزه داشتند و هدف‌گذاری کرده‌اند که بتوانند در وهله اول از سهمیه‌ای که از طریق رنکینگ‌ها برای حضور در المپیک بدست می‌آورند مسیر خود را هموار کنند و بتواند پشتوانه خوبی برای حضور در المپیک داشته باشند. شرایط میزبانی مسابقات خوب بود، اما سالن مسابقات برای ورزشکاران گرم بود؛ برگزاری مسابقات، تقسیم‌بندی زمان‌ها و سطح داوری قابل قبول بود؛ نه اینکه چون ما موفق شده‌ایم بگوییم سطح داوری‌ها خوب بوده؛ نه اینطور نیست. داورها نسبت به دوره‌های قبل کم اشتباه‌تر بودند و عدالت رعایت می‌شد و آنها در رأی دادن با دقت بیشتری پرچم می‌زدند. تیم ما تیم خوبی بود. در هر صورت امروز آنهایی که کار کرده بودند مزد زحمات خودشان را کسب کردند. بچه‌ها خوب کار کردند؛ شاید برخی از نام‌آوران ما نتوانستند در این مسابقات خوب ظاهر شوند، اما چیزی از ارزش‌های آنها کم نخواهد شد.شاید لازم بود که دلاوران ما که همیشه افتخار آفرینی کرده‌اند چنین شرایطی برای آنها رقم بخورد شاید امروز روز آنها نبود و آنها باید بدانند که با یک لحظه غفلت باعث می‌شود فرصت‌ها از دست برود. آنها هرگز نباید غفلت کنند و از خودشان باید مراقبت کنند و در تاتامی بسیار هوشمندانه عمل کنند. 
 
دبیر فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که آیا شما در مجموع از عملکرد مردان رضایت دارید یا خیر، گفت: در بخش مردان انصافاً نتایج خوبی رقم خورد به هر حال جای بررسی هم در نتایج وجود دارد، کادرفنی نقاط ضعف و قوت بچه‌ها را باید بررسی کند. امروز که قهرمان شدیم و یک بار بسیار زیادی از روی دوش کادر فنی و فدراسیون برداشته شد، حالا یک فضای بسیار آرام و مطلوبی حاکم است و ما می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم و نقاط ضعف را به قوت تبدیل کنیم. ما فرصت و زمان کمی تا قهرمانی آسیا داریم و باید از این موضوع استفاده کنیم تا بتوانیم قهرمان این رقابت‌ها شویم؛ ضمن اینکه مسابقات اردن دارای رنکینگ ۶ امتیازی است که با ضریب ۶ ما باید استفاده کنیم و شانس و رنکینگمان را برای کسب سهمیه المپیک به دست بیاوریم.
 
آشوری در پاسخ به این سوال که عملکرد بانوان ضعیف بود و نظر شما در مورد این موضوع چیست، گفت: من نمی‌دانم در این خصوص چه چیزی باید بگویم. نتایجی که بانوان گرفته‌اند قابل قبول نیست و جای دفاع ندارد، اما من در جایگاهی هستم که وظیفه خودم می‌دانم از بانوان هم دفاع کرده باشم، بانوان ما تازه وارد عرصه قهرمانی و مسابقات رسمی شده‌اند. آنها از سال ۲۰۱۴ جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کرده‌اند و از این موضوع تنها ۴ سال می‌گذرد. در بخش آسیا هم از سال ۲۰۱۳ این اتفاق رخ داده است و این عمر بسیار کمی است. حضور در چنین میادینی تجربه می‌خواهد و این تجربه را افراد باید به آنها انتقال دهند. اگر مردان ما می‌آیند و مدال طلا کسب می‌کنند این زحمات و بسترهایی است که کادر فنی و قهرمانان گذشته مهیا کرده‌اند و به آنها انتقال دادند. امروز این فضا فراهم شده تا جوانان ما در میادین یکه‌تازی کنند و مدال های خوشرنگی را کسب کنند. این شرایط برای بانوان ما نبوده است. باید با یک عینک دیگر به بانوان نگاه کنیم و به آنها فرصتی دیگر داده شود البته باید بگویم که آنها اشتباه داشتند و نقاط ضعف بسیاری هم داشتند، اما این ملاک نیست که خدای ناکرده ما آنها را باور نداشته باشیم. مطمئن هستم با یک تغییرات در رویکرد و استراتژی می‌توان در هر صورت ظرفیت بالقوه بانوان را به بالفعل کنیم و موازات قهرمانی و دلاوری مردان آنها نیز حرکت کنند. امیدوارم که بتوانیم برای مسابقات قهرمانی آسیا یک تیم بسیار خوبی را اعزام کنیم و نتایج بانوان بهتر از قزاقستان باشد.
 
وی در پاسخ به این سوال که ما از سال ۲۰۱۱ به بعد برای اولین بار است که در لیگ جهانی ۵ فینالیست داشته‌ایم، نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، گفت: بله ما برای اولین بار است که از سال ۲۰۱۱ به بعد توانسته‌ایم در فینال ۵ نماینده داشته باشیم که این اتفاق بسیار ارزشمندی است. تنها در مسابقات بازی‌های جهانی ۵ نماینده در فینال داشتیم که حاصل تلاش بچه‌ها یک طلا و ۴ برنز بود، اما در لیگ‌های جهانی در طول این سال‌ها برای اولین بار است که چنین اتفاقی رخ داده این موضوع خیلی غرور آمیز بود و همه حاضرین در سالن با یک نگاه ویژه‌ای ما را بدرقه می‌کردند که این برای ما افتخار و سرافرازی است.
 
دبیر فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که گویا سرانجام رایزنی‌های فدراسیون کشورمان با فدراسیون ازبکستان در حاشیه برگزاری مسابقات لیگ جهانی جواب داد و حسین روحانی برای هدایت تیم ملی کاراته ازبکستان به توافق نهایی رسید، آیا روحانی راهی ازبکستان خواهد شد،گفت: بله ما در حاشیه برگزاری مسابقات لیگ جهانی ترکیه ۲ تا ۳ جلسه با مسئولان فدراسیون ازبکستان داشتیم. صادق فرجی رئیس فدراسیون و حسین روحانی نیز در این جلسات مشترک حضور داشتند که خوشبختانه توافقات نهایی صورت گرفت و روحانی تا چند روز آینده راهی ازبکستان خواهد شد تا سکان هدایت تیم ملی کاراته این کشور را بر عهده بگیرد. ازبکستان یک تیم قدرتمند و با ظرفیت است. انشاالله روحانی در این عرصه موفق باشد و بتواند با کاراته این کشور افتخار آفرینی کند. او ظرفیت و توان فنی خودش را می‌تواند به خوبی نشان دهد و برای او آرزوی موفقیت دارم.
 
وی در پایان در پاسخ به این سوال که ترکیب تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا چه زمانی مشخص خواهد شد، گفت: ما فرصت و زمان کمی تا اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا را داریم باید تا ۲۸ اسامی را اعلام کنیم و به همین دلیل ۲۷ در بخش مردان و بانوان انتخابی خواهیم داشت و ترکیب نهایی را معرفی خواهیم کرد.

   1397/3/21 12:49

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار