آشوری: سرمربی کاراته کناره‌گیری نکرد/ هزینه یک میلیاردی برای آسیا


 آشوری: سرمربی کاراته کناره‌گیری نکرد/ هزینه یک میلیاردی برای آسیا

دبیر فدراسیون کاراته گفت: اعزام تیم ملی کاراته جوانان و امید ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا یک میلیارد تومان هزینه دارد که در شرایط فعلی برای ما مقدور نیست.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ محسن آشوری در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عدم اعزام تیم ملی کاراته جوانان و امید ایران به رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: این اعزام از سوی شورای برون‌مرزی مورد موافقت قرار نگرفته است و ما هم در تلاش هستیم تا بتوانیم شرایط را اعزام این تیم فراهم کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه هزینه مسابقات بسیار سنگین است به‌ویژه اینکه در ابتدای سال هستیم و اولویت‌بندی برای اعزام به مسابقات در نظر گرفته شده است. این رقابت‌ها هم در بخش بانوان و آقایان در دو رشته کاتا و کومیته با حضور بیش از ۶۰ ورزشکار و تیم اعزامی برگزار می‌شود، از همین روی به‌دلیل هزینه گزاف این مسابقات، شورای برون‌مرزی هنوز با آن موافقت نکرده است.

دبیر فدراسیون کاراته با بیان اینکه فدراسیون در تلاش است تا این اعزام صورت بگیرد، اظهار کرد: ما در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم مقدمات اعزام این سفر را فراهم کنیم. به‌هرحال تیم ملی کاراته جوانان و زیر ۲۱ سال، آینده کاراته ایران هستند و باید شرایط را برای آنها مهیا کنیم. طبق برآورد ما هزینه این اعزام یک میلیارد تومان است که در شرایط فعلی برای ما مقدور نیست آنها را اعزام کنیم اما به همین بسنده نمی‌کنیم و برای اعزام آنها تلاش خواهیم کرد.

آشوری در مورد اینکه تا زمان اعزام فرصتی باقی نمانده و چه موقعی تصمیم نهایی را برای این تیم می‌گیرند، اظهار کرد: این رقابت‌ها‌ ششم تا هشتم اردیبهشت برگزار می‌شود و ما تا اواخر همین هفته تکلیف را مشخص خواهیم کرد. متأسفانه این مسابقات در کوالالامپور هم برگزار نمی‌شود و در یکی از جزایر مالزی برگزار خواهد شد که خود این موضوع هم برای ما هزینه دارد.

وی در پایان کناره‌گیری سرمربی تیم کاراته جوانان به‌دلیل عدم اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نه، چنین چیزی مطرح نیست. ما تلاش خودمان را می‌کنیم تا تیم به مسابقات اعزام شود. بهنام‌فر به‌عنوان سرمربی تیم کاراته جوانان متعلق به خودش نیست و به این راحتی نمی‌تواند از تیم جدا شود. ما به‌دنبال این هستیم که مشکلات را حل کنیم نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم. بنابراین فدراسیون تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد.

مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال ششم تا هشتم اردیبهشت در کوتاکینبالا مالزی برگزار می‌شود.

انتهای پیام


 
   1398/1/24 20:01

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار