با تصمیم مسئولان فدراسیون؛

تیم ملی کاراته رده های پایه عازم رقابتهای آسیایی نمی شود


با تصمیم مسئولان فدراسیون؛

تیم ملی کاراته رده های پایه عازم رقابتهای آسیایی نمی شود

اعزام تیم های تیم‌های رده سنی پایه کاراته به مسابقات قهرمانی آسیا در مالزی که قرار است کمتر از دو هفته دیگر آغاز شود، منتفی شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته با اعلام این خبر اظهار داشت: با بررسی تمام جوانب، فدراسیون کاراته تصمیم گرفت تیم‌های رده سنی پایه خود را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نکند. این تصمیم علی رغم میل باطنی و در راستای کنترل هزینه ها و اولویت بندی صورت گرفته از سوی فدراسیون، اتخاذ گردید.

وی افزود: تردید ندارم این خبر خوبی برای تیم های رده سنی پایه نیست، به ویژه نوجوانان و جوانانی که به امید حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ماهها در اردو حضور داشتند. ما تا همین امروز هم تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با جذب اسپانسر تیم های پایه را به مالزی اعزام کنیم ولی شرایط به گونه ای پیش رفت که این اتفاق رخ نداد.

طباطبایی تصریح کرد: صادقانه بگویم با توجه به شرایط موجود دیگر نمی توانیم در بحث اعزام ها به مانند سالهای گذشته رفتار کنیم. در حال حاضر اولویت نخست ما تیم ملی بزرگسالان و کسب سهمیه المپیک است و طبیعتا بخش عمده ای از بودجه نیز صرف هزینه های این تیم می شود. به عنوان نمونه همین حالا تیم کاراته ایران با صرف هزینه نسبتا بالا برای رقابت در سومین مرحله لیگ کاراته وان در قاره آفریقا و کشور مراکش حضور دارد.

رئیس فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: البته این حرف بدان معنا نیست که تیم های رده های پایه را فراموش می کنیم. تیم های پایه ما فراتر از آسیا و از قدرت های کاراته جهان به حساب می آیند. قطعا در آینده تلاش خود را بیشتر می کنیم تا برای سایر رویدادهای بین المللی این تیم ها را نیز اعزام کنیم


 
   1398/1/28 19:36

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار