پاس شایستگی قهرمانی لیگ کاراته را داشت/ به قانون احترام گذاشتیم


پاس شایستگی قهرمانی لیگ کاراته را داشت/ به قانون احترام گذاشتیم

سرمربی تیم کاراته پاس گفت: برای کسب عنوان قهرمانی سوپر لیگ کاراته همه شرایط را داشتیم و با شایستگی عنوان قهرمانی را کسب کردیم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ ابوالقاسم پایدار با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش از این به علاقمندان کاراته قول داده بودیم که جام قهرمانی را کسب کنیم. با توجه به توانمندی نفرات تیم در دو بخش کاتا و کومیته، برگزاری اردوهای بسیار خوب در دو ماه گذشته و آنالیزی که از رقبا داشتیم در نهایت با شایستگی روی سکوی نخست سوپر لیگ ایستادیم.

سرمربی تیم پاس ادامه داد: هفته پایانی با حضور ۴ تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی برگزار شد که تیم پاس در مرحله نیمه نهایی آذرپینار را شکست داد و به فینال راه یافت و دانشگاه آزاد هم با برتری مقابل رعد پدافند هوایی به دیدار نهایی رسید. قبل از پرداختن به بازی پایانی لازم است که چند مورد مهم را توضیح دهم. اول اینکه در پایان مرحله مقدماتی از یک گروه تیم پاس با ۱۸ امتیاز تیمی و ۱۸۱ امتیاز انفرادی با اختلاف امتیاز فنی به عنوان تیم نخست و دانشگاه آزاد به عنوان تیم دوم راهی نیمه نهایی شدند. آذرپینار و رعد پدافند هم از گروه دیگر به مرحله بعد صعود کردند.

وی ادامه داد: بعد دو سه هفته مؤمنی مسئول سازمان لیگ اعلام کرد، در ثبت نماینده کاتای انفرادی تیم پاس در دور برگشت اشتباهی رخ داده و سه امتیاز از تیم ما کسر شد تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله نیمه نهایی شویم. در این خصوص ما نهایت احترام را به قانون داشته‌ایم. چرا که دقیقاً اشتباه ما بود و برابر با آئین نامه سازمان لیگ این سه امتیاز کسر شد. البته باید عنوان کنم که ما تیم دانشگاه آزاد را دور رفت ۱۵ بر ۱۳ شکست دادیم و دور برگشت ۱۵ بر ۱۴ نتیجه را به این تیم واگذار کردیم.

پایدار با بیان اینکه تیم پاس به لحاظ فنی شایستگی کسب عنوان قهرمانی را داشت اظهار داشت: در نیمه نهایی با شناخت خوبی که از رقیب داشتیم بعد از برتری کامل در کاتای تیمی و انفرادی که با کسب ۸ امتیاز همراه بود، در کومیته هم دو پیروزی و یک تساوی بدست آورده و راهی فینال شدیم و بعد از آن در سه مبارزه پایانی از کاراته کاها خواستم توان اصلی خود را نگذارند، چرا که بازی سختی در فینال داشتیم. ضمن اینکه ما این شانس را داشتیم که دیدار دانشگاه آزاد و رعد پدافند را هم تماشا کرده و بیشتر با نقاط ضعف و قوت تیم آشنا شویم.

سرمربی تیم پاس در خصوص دیدار نهایی هم گفت: در برابر دانشگاه آزاد یک ترکیب بسیار مناسب را روانه میدان کردیم و هشت امتیاز کاتا را کسب کردیم. در کومیته دهقان زاده یکی از بهترین‌های لیگ و مسابقات کشوری در سال ۹۷ بود که یک بر صفر مسکینی با عنوان قهرمانی آسیا از دانشگاه را شکست داد. ولدی از تیم ما به مهرداد پورشیب باخت و امیررضا میرزایی هم برابر هامون درفشی پور با رنکینگ المپیکی و برنز جهان با نتیجه ۱۲ بر ۳ پیروز شد.

وی ادامه داد: مبارزه چهارم بین علی اصغر آسیابری از تیم ما و بهمن عسگری از دانشگاه یک مبارزه دیدنی، جذاب و البته پرحاشیه بود. هر دو کاراته کا از بهترین و فنی‌ترین های جهان هستند که در این بین آسیابری دو هفته قبل در کاراته وان مراکش به کسب پیروزی‌های عالی بخصوص برابر دو کاراته کا از بهترین‌های جهان از جمله «آقایف» به نشان نقره دست یافت. این مبارزه ۵ بر ۴ به سود نماینده تیم ما تمام شد. در ثانیه‌های پایانی این مبارزه اتفاقی افتاد که رئیس کمیته داوران و چهار داور جهانی بر اساس قانون قضاوتی کردند که درست و منطقی بود. هر جا هم که لازم باشد با حضور داوران و کارشناسان امر موضوع را دوباره بررسی خواهیم کرد.

پایدار در توضیح بیشتر این موضوع گفت: عسگری کاراته کاهای ما را با ضربه‌ای که به سینه‌اش زد، به بیرون از تاتامی «حول» داد، داوران کنار که به دلیل نشستن روی صندلی دید مناسب نداشتند، رأی به اخطار «کی سه دو» یا همان «جوگای» دادند. داور وسط با توجه به اینکه به صحنه درگیری نزدیکتر بودند، برابر قانون رأی به تغییر نوع اخطار داد و چهار داور کنار هم این رأی را تائید کردند و رأی از آسیابری برگشت و اخطار به عسگری داده شد. البته اگر هم تغییر نمی‌کرد بازهم در نتیجه کلی مبارزه هیچ تأثیری نداشت و بازهم ما پیروز بودیم.

سرمربی تیم پاس افزود: در این بخش مربی و کاراته کاهای رقیب حاشیه سازی کردند که رئیس کمیته داوران هم طبق قانون با آنها برخورد کرد. بدون شک حضور رئیس کمیته داوران و داوران جهانی باعث شد مسابقات کم نقصی را در هفته پایانی سوپر لیگ شاهد باشیم.

وی در پایان گفت: دانشگاه آزاد یک تیم بزرگ با حضور کاراته کاهای توانمند و صاحب نام است. احمد صافی سرمربی این تیم نیز یک مربی بزرگ، پیشکسوت است و البته قابل احترام و سرلوحه برای بنده است. تیم پاس نیز تیم ریشه دار است که با همدلی، کار گروهی و برنامه ریزی شده با شایستگی قهرمان شده و مزد تلاش خود را گرفت. ضمن اینکه باید از مسئولان برگزاری لیگ تشکر و قدردانی کنم.


 
   1398/2/21 13:01

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار