روحانی: قهرمانی در آسیا هدف اصلی تیم ملی کاراته/ هفته آینده به ازبکستان می‌روم

روحانی: قهرمانی در آسیا هدف اصلی تیم ملی کاراته/ هفته آینده به ازبکستان می‌روم
مربی تیم ملی کاراته با اشاره به قهرمانی کاراته‌کاران ایران در مسابقات ترکیه گفت: موفقیت در مسابقات شیرین است اما به هیچ وجه در خواب این موفقیت‌ها نمی‌مانیم زیرا اهداف اصلی ما رقابت‌های قهرمانی آسیا است.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" حسین روحانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا در مورد موفقیت‌های اخیر تیم‌ملی کاراته در مسابقات ترکیه گفت: به هر صورت حضور ملی‌پوشان کشورمان در 5 وزن در فینال مسابقات و قهرمانی در این رقابت‌ها اتفاقی شیرین و خوشحال کننده است و اما کادر فنی و نفرات تیم به هیچ وجه در خواب این قهرمانی فرو نمی‌روند. هدف اصلی تیم کشورمان حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی است.
 
وی ادامه داد: کادر فنی به رقابت‌های ترکیه به چشم رقابت‌های تدارکاتی نگاه می‌کند و قطعا این مسابقات نیز مانند دیگر رویدادها برای انتخاب نفرات تا درصد خاصی ملاک قرار خواهد گرفت. اینطور نیست که تنها همین یک میدان معیار انتخاب نفرات باشد زیرا برای فیکس کردن تیم فاکتورهای زیادی پیش‌رو است.
 
مربی تیم‌ملی کاراته اظهار داشت: موقعیت بدنی نفرات، سطح فنی و امتیازاتی که در تمام رویدادهای یکسال اخیر بدست آورند جزو معیارهای اصلی انتخاب نفرات اعزامی به جاکارتا است. کاراته ایران حالا جزو قدرت‌های دنیا است و به هیچ وجه کادر فنی حتی یک درصد هم برای انتخاب نفرات ریسک نمی کند. باید از این جایگاه دفاع شود.
 
روحانی در مورد هدایت تیم‌ملی ازبکستان گفت: از چند‌ماه پیش با مسئولین وقت فدراسیون ازبکستان برای هدایت این تیم به توافق رسیدم ولی به دلیل تغییرات کلی در این فدراسیون و برخی تغییرات در کمیته ملی المپیک این کشور توافقم با مشکلاتی روبرو شد اما در حاشیه برگزاری کاراته وان ترکیه طی جلسه‌ای با حضور فرجی، آشوری و رئیس جدید فدراسیون ازبکستان توافق نهایی انجام شد و در یک هفته آینده به این کشور می روم. امیدوارم به عنوان مربی نیز نماینده خوبی برای کشورم باشم.
   1397/3/23 10:55

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار