مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته در شیراز برگزار می‌شود‌

 
مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته در شیراز برگزار می‌شود‌


رئیس هیئت کاراته استان فارس با بیان اینکه این هیئت از هیئت‌های برتر کشور است، گفت: در همین راستا برگزاری مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته به این هیئت واگذار شده و در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، احمد مبارکی رئیس هیئت کاراته استان فارس از دفتر خبرگزاری تسنیم در شیراز بازدید و در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری به بیان آخرین وضعیت هیئت کاراته استان فارس به عنوان یکی از هیئت‌های ورزشی فعال این استان و برنامه‌های پیش رو پرداخت.

مبارکی به رویداد مهم پیش روی این هیئت اشاره و با بیان اینکه این رویداد مهم شامل مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته است، اظهار داشت: این مسابقات که در تمام سبک‌های کنترلی اواخرمردادماه امسال با حضور ورزشکاران کاراته‌کا در شیراز و در بخش سبک‌های آزاد نیز برای نخستین‌بار مسابقات ورد کاراته جهانی در سطح جهانی نیز بهمن ماه در شیراز برگزار می‌شود.

رئیس هیئت کاراته استان فارس به فعالیت‌های یکسال گذشته این هیئت اشاره کرد و افزود: براساس رتبه‌بندی که 16 اردیبهشت سال 97 زمانی که هیئت کاراته را تحویل گرفتیم انجام شد، این هیئت در رتبه‌ بالای 30 بود که امروز پس از گذشت یکسال به رتبه برترین‌ها رسیده‌ است.

مبارکی بیان کرد: در یکسال گذشته این هیئت رکوردهای زیادی داشته که از جمله آن کسب نخستین مدال طلای کاراته جوانان ایران در المپیک، توسط نوید محمدی از استان فارس بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین در این مدت چهار داور آسیایی تربیت کردیم، افزود: برای نخستین‌بار در چهار رده دو رده آقایان و دو دوره ویژه بانوان در سبک‌های آزاد و سبک‌های کنترلی لیگ استان را برگزار کردیم که در این زمینه هیچ استانی در چهار رده برگزار نکرده است.

رئیس هیئت کاراته استان فارس تصریح کرد: تجهیز و بازسازی دفتر هیئت کاراته  استان فارس که دو اتاق بیشتر نداشت نیز در برنامه قرار گرفت و امروز به 11 اتاق رسیده که در این زمینه  یک و نیم میلیارد ریال هزینه انجام شده است.

مبارکی بیان کرد: برای نخستین‌بار تیم‌های کاراته را در راه مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی حمایت کردیم که در حوزه بانوان و آقایان مدال آسیایی را کسب کردیم که این مهم توسط شیما آل‌سعدی و نوید محمدی اتفاق افتاد.

رئیس هیئت کاراته استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 20 درصد رشد بیمه ورزشی داشتیم، تصریح کرد: آمار بیمه‌شدگان این هیئت ورزشی از 10 هزار نفر به بیش از 13 هزار نفر رسید که کمتر این مهم در هیئت‌های تخصصی اتفاق می‌افتد.

مبارکی بیان کرد: در سال 97 دو خانه کاراته در شهرستان‌های نورآباد و فسا افتتاح و برای نخستین بار نیز در تاریخ کاراته به چهار شهرستان برتر که شامل شیراز، نی‌ریز، جهرم و فسا بود تشک تاتامی اعطا کردیم.

رئیس هیئت کاراته استان فارس با تاکید بر اینکه تعامل خوب این هیئت با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس عامل بسیاری از موفقیت‌ها بوده است، تصریح کرد: در مدت یکسال گذشته تعامل مناسبی بین این هیئت، فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان فارس اتفاق افتاده که در پیشرفت برنامه‌ها و برگزاری دوره‌های مربی‌گری و داوری بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برجسته‌ترین اقدامی که توسط هیئت کاراته استان فارس در سال 97 انجام شد برگزاری مسابقات کاراته اوراسیایی برای نخستین بار در تاریخ کاراته بود که تقدیر فدراسیون را به همراه داشت، همچنین کسب مدال طلای المپیک در رده نوجوانان توسط نوید محمدی نیز از دیگر افتخاراتی بود که سال گذشته نصیب هیئت کاراته شد.

در فارس کمبود خانه کاراته داریم

رئیس هیئت کاراته استان فارس با تاکید بر اینکه نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها در کاراته هستیم، خاطرنشان کرد: کمبود خانه کاراته در استان فارس و به ویژه شیراز مشهود است که امیداوریم بر اساس وعده مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس تا هفته دولت خانه کاراته در شیراز نیز افتتاح شود.

مبارکی به ظرفیت‌های هیئت کاراته در حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: این هیئت در حوزه بانوان یکی از موفق‌ترین هیئت‌های کشوری است، و در طول یکسال گذشته هر برنامه‌ای که برای آقایان اجرا شده برای بانوان نیز اجرا شده که این برنامه‌ها شامل کلاس مربیگیری، داوری، برگزاری لیگ، تجلیل و اعزام بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از زیرساخت‌های مهم در بحث فنی  داوری است، افزود: در این زمینه طرحی را به فدراسیون ارائه داده و موافقیت لازم را نیز گرفته‌ایم که برای ارتقاء داوری سن متقاضیان از از 22 سال به 18 سال کاهش دهیم، با اجرای این طرح، چهار سال فرصت است تا بتوان نخستین ارتقاء داوری را به متقاضی داده و او را آموزش و با زبان تخصصی داوری و قوانین آن آشنا کرد.

رئیس هیئت کاراته استان فارس با بیان اینکه این طرح توسط برخی از استان‌ها نیز در حال الگو برداری است، گفت: استان فارس هم اکنون با کمبود داور روبرو است و اجرای این طرح می‌تواند در تربیت داوران کاراته کمک کند.

مبارکی در مورد برگزاری مسابقات کاراته در سال گذشته نیز بیان کرد: برای نخستین بار در سطح استان 21 مسابقه را خود هیئت برگزار کرد که شامل 16 دوره لیگ، چهار دوره قهرمانی انتخابی و یک دوره مسابقات اوراسیایی بود، همچنین 120 مسابقه سبکی و دو مسابقه بین المللی سبکی نیز برگزار کردیم.

وی افزود: در موضوع استعدادیابی شهرهای استان فارس به پنج منطقه تقسیم شده که در مراکز این شهرستان‌ها مربی‌ها را جمع کرده و با اعزام مدرس نسبت به ارتقاء مهارت فنی آنان اقدام  و و در پی آن نیز استعدادیابی در شهرستان‌ها انجام و پس از آن استعدادیابی کلی با حضور متخصصان هیئت کاراته انجام می‌شود.

مبارکی بیان کرد: پس از شناسایی نخبگان و استعدادهای کاراته سرمایه‌گذاری لازم روی آنان صورت گرفته و با حمایتی که انجام می‌شود در مسائل فنی با آنان کار می‌کنیم تا با قلدری در انتخابی تیم ملی شرکت کنند.

رئیس هیئت کاراته استان فارس افزود: این استان امسال در لیگ برتر کاراته بانوان مقام نخست را به خود اختصاص داد و در بخش آقایان نیز که پیش از این تیم نداشتیم در دور جدید لیگ برتر آقایان نیز شکل گرفته و در مسابقات لیگ حضور می‌یابند.

گفت‌وگو از علی شاهسون

انتهای پیام/


 
   1398/2/24 23:04

ویژه‌ها
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار