ندافی: حضور بانوان پیشکسوت در کمیته فنی کمک به رشد و توسعه کاراته بانوان است


ندافی: حضور بانوان پیشکسوت در کمیته فنی کمک به رشد و توسعه کاراته بانوان است

اشرف ندافی نایب رئیس بانوان سبک شوتوکان SKI که علاوه بر سوابق فنی در بعد مربیگری، در امر قضاوت نیز سوابق ارزنده ای را به ثبت رسانده  است، حضور بانوان پیشکسوت در کمیته فنی را کمک به رشد و توسعه کاراته بانوان می داند.


ندافی در گفتگوی اختصاصی با "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" با استقبال از تشکیل کمیته فنی عنوان کرد: تشکیل این کمیته و حضور بانوان پیشکسوت می تواند افق روشنی خصوصا در بخش بانوان ایجاد نماید.

وی با تاکید بر آنکه متاسفانه سالهاست پیشکسوتان و اساتید کاراته فراموش شدند، گفت: در بخش بانوان که تاکنون شورای فنی و یا کمیته فنی وجود نداشته و اگر هم بوده حداقل شاهد خروجی مثبتی نبودیم.

ندافی که پیش از ۴۰ سال است در کاراته فعالیت می کند در خصوص آنکه آیا با وی جهت حضور در کمیته فنی صحبتی شده است، اظهار داشت: تاکنون هیچ کس با من در این خصوص صحبتی نکرده است و نمی دانم روند تشکیل کمیته فنی به کجا رسیده است اما امیدوارم در کمیته فنی شاهد حضور بانوان هم باشیم.

نایب رئیس بانوان سبک شوتوکان SKI در ادامه افزود: کمیته فنی باید پویا و فعال باشد و اختیاراتی همچون نظارت بر عملکرد سایر بخش ها را داشته باشد تا بتواند با بررسی نقاط ضعف و قوت راهکارهای جامع و عملی در خصوص توسعه و رشد کاراته ارائه دهد.

وی در ادامه افزود: یکی از معضلات امروز کاراته، عدم تعریف جایگاه پیشکسوتان است این در حالی است که باید بپذیریم اگر امروز کاراته ایران حرفهای بسیار برای گفتن دارد حاصل تلاش نسل های گذشته است، اما به راستی امروز جایگاه آنها کجاست؟

ندافی با انتقاد از عملکرد کمیته استعدادیابی گفت: یکی از مهمترین نیازهای فعلی کاراته استعدادیابی است اما براستی خروجی این کمیته چه بوده است؟ چند نفر از استعدادهایی که توسط این کمیته شناسایی شدند به تیم ملی راه یافتند؟

وی در ادامه افزود: باید بپذیریم استعدادیابی واقعی نه در مسابقات که در باشگاه ها و توسط مربیان زحمتکشی انجام می پذیرد که سالها عمر و جوانی خود را در این راه هزینه کردند لذا برای رسیدن به نتیجه باید در این کمیته از تجارب مربیان سازنده که سالها به تعلیم و تربیت عملی و نه صرفا تئوری پرداختند بهره ببریم تا با تلفیق پژوهش های علمی و تجربه های عملی بتوانیم در بحث استعدادیابی به موفقیت های ارزنده دست یابیم.

پیشکسوت کاراته ایران، اذعان داشت: پیشنهادات خود را بارها با نایب رئیس بانوان در میان گذاشتم اما متاسفانه تاکنون بازخوردی ندیدم این در حالی است که اگر پیشکسوتان و یا اساتید صاحب نظر انتقاد و یا پیشنهادی مطرح می کنند صرفا برای آن است که دلشان برای کاراته این مرز و بوم می طپد و می خواهند کاراته ایران خصوصا بانوان همواره بتوانند سکوهای افتخار را فتح نمایند.

ندافی در پایان بار دیگر از تصمیم طباطبایی در احیای کمیته فنی استفبال کرد و گفت: انشاالله با اختصاص کرسی های بیشتری در کمیته فنی به بانوان شاهد پیشرفت و توسعه کاراته بانوان نیز باشیم و با رفع نقاط ضعف موجود، بانوان نیز در عرصه های جهانی خصوصا کسب سهمیه المپیک موفق و پیشتاز باشند.

نگارنده: لاله خالق


 
   1398/2/25 19:42

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار