آیین تجلیل از کاراته کا عنوان دار خوزستانی برگزار شد


 آیین تجلیل از کاراته کا عنوان دار خوزستانی برگزار شد

آیین تجلیل از فواد خداکرمی ،کاراته کا عنوان دار خوزستانی روز شنبه در دفتر هیات کاراته خوزستان در اهواز برگزار شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایرنا ،خداکرمی که مربی تیم ملی جوانان کیوکوشین جمهوری اسلامی ایران است چندی پیش در مسابقات فستیوال هنرهای رزمی جهانی که در شهر باکو آذربایجان برگزار شد با غلبه بر حریفان قدر جهانی به نشان طلا در رشته کاتا دست یافت.

این ورزشکار خوزستانی 14 سال پیش در حرکتی بی نظیر با استفاده از روش غیر کنترلی و غیر ایمنی با 50 کاراته کا مبارزه کرد که در مجموع با 38 برد، 11مساوی و تنها یک باخت آن هم با مصدومیت این رکورد را ثبت کرد.

رییس هیات کاراته خوزستان با بیان اینکه 14 سال پیش رکوردی در سطح خوزستان به ثبت رسید که در آن زمان یک حرکت بی‌ سابقه بود گفت: این رکورد با تمام سختی ‌ها برای نخستین بار در خوزستان به نام نماینده‌ سبک شین دو کای کاراته استاد فواد خداکرمی به ثبت رسید.

محمد سرکوهکی با بیان اینکه منش اخلاقی این کاراته کا خوزستانی نشان داد که ورزش می‌ تواند مظهر ایستادگی باشد افزود: استقامت و به جان خریدن سختی‌ ها و منش پهلوانی مهمترین رکن و اساس این رکورد بود که خود جای تقدیر دارد؛ این نوع نگاه و تجلیل از چنین ورزشکارانی باعث ترغیب دیگر ورزشکاران می‌ شود تا آن‌ها هم به نوعی دست به چنین رکوردهایی بزنند.

** برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در اهواز

رییس هیات کاراته خوزستان در ادامه به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور جام شهدای مدافعان حرم در اهواز اشاره کرد و گفت: این رقابت ها در بخش بانوان و در تمام رده های سنی 30 و 31 خرداد امسال برگزار می شود و نفرات برتر به مسابقات بین المللی اعزام می شوند.

وی افزود: با توجه به برگزاری مسابقات استعدادهای برتر ورزشی کشور در اواخر مرداد، تلاش می کنیم یک تیم قوی راهی این رقابت ها کنیم و در این راستا روز 20 تیر مسابقات استعدادهای برتر استان بین سنین 13 تا 16 سال برگزار می شود.

سرکوهکی به برگزاری کلاس ارتقای داوری و مربیگری در خرداد امسال اشاره کرد و گفت: توجه به برنامه های آموزشی و علمی از برنامه های ما در سال 98 است و در این راستا کلاس های مختلفی برگزار می کنیم.

انتهای پیام /


 
   1398/2/28 23:49

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار