یادداشت ارسالی از سوی افشین شیروانی:

نقد را با تخریب درنیامیزید!


یادداشت ارسالی از سوی افشین شیروانی:

نقد را با تخریب درنیامیزید!

چندی پیش مطلبی در پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته به نقل از خبرگزاری میزان منتشر شد که موجباتِ گلایه و اعتراضِ تعدادِ کثیری از چهره‌های شاخص و سرشناسِ کاراته‌ی کشور را فراهم آورد. افشین شیروانی، کارشناس رشته‌های رزمی و مجری و برنامه‌سازِ توانمندِ صدا و سیما، از جمله چهره‌های محبوب و سرشناسِ دنیایِ رزمی به شمار میرود که از انتشارِ مقاله‌ی مذکور، به شدت آزرده خاطر گشته است. او در یادداشتی برای پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، اینچنین نوشت:جناب سن سی قدیمی عزیز با سلام و احترام. نظر به این که اخیرا در پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته مقاله ای تحت عنوان "برای تیتر اول شدن نیازی به استعفای صوری یا سفر پر خطر نیست" نگاشته شده، بنده را بر آن داشت تا خدمت حضرتعالی به عنوان مدیرمسوول و هر عزیزی که نویسنده موضوع مطروحه بوده، نظر حود را نیز مطرح کنم.

ابتدا این که آن عزیز سفر کرده استعفای صوری نکرده بود و در آن روز و آن لحظه و با توجه به شرایط زمانی وقت تصمیمی گرفت (خارج از احساسی بودن یا نبودن) که صوری یا بقول ما هنری ها فیلم بازی و یا بازی زیر پوستی نبود. ضمن این که به ضرس قاطع عرض می کنم برای همه ی آدم ها در شرایطی این موضوع پیش می‌آید که تصمیمی می گیرند اما بعد با مشاوره یا تفکر یا دلجویی یا مهیا شدن شرایط بهتر از تصمیم خود منصرف می شوند و جسارتا چه کسی می تواند بگوید هیچوقت برای خودش این اتفاق نیفتاده است؟؟ موضوع اینجاست که ما صحبت از عزیز سفر کرده‌ای می‌کنیم (و به لطف خدا سلامت) که دارنده چندین مدال اسیایی و جهانی است، کاپیتان کاراته بوده و صاحب ویترینی از افتخار چه در قامت ملی پوش و چه در قامت مربی و سرمربی تیمهای ملی در رده های مختلف.

دیگر این که بنده هم بارها و به کرات شده مدت های مدید ریالی حقوق دریافت نکردم و از جام جم تا خیابان جمهوری تهران با ذهنی مغشوش و ناراحت با پای پیاده سفری پرخطر(!) داشته ام و اتفاقا از سرزنش های خار مغیلان و زبان گزنده دوستان خیلی هم غم خورده ام! و غرق در افکار که بدون پول چگونه مایحتاج منزل را تهیه کنم؟... و بعد شنونده طعنه هایی که فلان همکارت در همان سازمان، ماشین فلان زیر پا داره... این قیاس مع‌الفارق است! حال آن عزیز سفر پر خطر کرده(و به لطف خدا سلامت)که به هرحال یکبار در یک رویداد طلاهای قهرمانانش، نقره و برنز شده و تا جایی که می دانم و می دانید هنوز حقوقی هم دریافت نکرده (مانند تمام ملی پوشان افتخار افرین کاراته ایران) را با نگاه پهلوان زنده را عشق است قضاوت کنیم و چشم بر افتخارات پیش تر ببندیم! و حتی سعی بر مقابله با همکار موفق همین روزگار داشته باشیم و قیاس کنیم. و تاریخ نشان داده همین قهرمان عزیز و ارزنده‌ی امروز که چشم و چراغ کاراته‌ی ایران هستند، کافی است تا در یک رویداد (همانند رقابت های باکو) دچار کمی لغزش شوند و آنوقت بهانه‌جویی‌های پی در پی، مطرح خواهد شد که شد و خدا را شکر که در زمان کوتاهی به خیر گذشت.

جناب قدیمی بزرگوار؛ در پایگاه اطلاع رسانی وزین شما همیشه شاهد بوده ام سعی بر صداقت در گفتار و حفظ و رعایت ادب و نگاه حرفه ای رسانه ای بوده است. بارها در همانجا از همان عزیز سفر پر خطر کرده و (البته به لطف خدا سلامت) به شایستگی صحبت شده و تقدیر بعمل آمده است. جاهایی اگر هم نقدی بوده سعی شده که منصفانه باشد. نه این که گاه مثلا بزرگی را تا عرش امیرکبیری کاراته ایران و معمار نوین کاراته بالا ببریم و بعد همراه با سینی غذای فلافل با مخ بر مغاک بنشانیم! نقد همانند سنگ محک طلاسازها و طلا فروش‌هاست تا عیار را تعیین کنند که چقدر خلوص و چقدر ناخالصی دارد و این بمنزله‌ی تخریب آن جنس نیست.

امیدوارم با شناختی که از حضرتعالی دارم کمی بیشتر دقت نظر به بعضی نوشته‌های دوستان داشته باشید و فرق نقد و تخریب را آن هم با دو جمله‌ی معترضه "استعفای صوری و سفر پر خطر" که طعنه است تا نقد، یاداور شده و از این خلط مبحث‌های رندانه و یا شاید ناآگاهانه جلوگیری کنید.

با احترام مضاعف
ارادتمند افشین شیروانی


**************************


توضیحاتِ تکمیلی ستارگان کاراته: ضمنِ پوزش از تمامیِ دوستان و بزرگوارانی که به خاطرِ انتشارِ مقاله‌ی مذکور، آزرده خاطر گشته‌اند (از جمله استادِ گرانقدر، جناب آقای افشین شیروانی) به اطلاعِ تمامی همراهان و مخاطبانِ گرامیِ ستارگان کاراته میرساند این پایگاه خبری از ابتدای تاسیس تاکنون، همواره بنا داشته تا نظرات و دیدگاههای گروه‌های مختلفِ کاراته‌ی کشور و نویسندگان و خبرنگارانِ خبرگزاری‌های رسمی را انعکاس داده و قضاوت پیرامونِ صحت و یا عدمِ صحتِ مطالبِ مطرح‌شده را به مخاطبان بسپارد.

از اینرو و با ابتکارِ ستارگان کاراته، برای نخستین بار، اخبار و تحلیل‌های تمامیِ خبرگزاری‌های رسمی کشور در این پایگاه خبری گردآوری و منعکس شد تا خوانندگانِ ستارگان کاراته، با صرفِ زمانی اندک، به تمامیِ اخبار دسترسی داشته باشند. این البته هرگز بدان معنا نیست که هر آنچه در این پایگاه خبری منتشر میشود، الزاماً برخاسته از دیدگاهها و نظراتِ گردانندگانِ ستارگان کاراته و بویژه منطبق بر اعتقاداتِ مدیرمسئولِ آن (محمد قدیمی) بوده باشد! برعکس، بسیاری از مطالبِ منتشر شده در این پایگاه خبری، اتفاقا در تضادِ کامل با اعتقاداتِ ماست و صرفا با همان هدفِ پیش‌گفته، انتشار یافته است.

محمد قدیمی و دیگر همکارانش در ستارگان کاراته، تمامیِ آنچه را که شخصاً می‌نگارند و برگرفته از رأی و نظرِ آنهاست، با نامِ خود منتشر می‌سازند و مسئولیت‌های ناشی از آن را نیز تماماً برعهده می‌گیرند. خارج از آن هر چه باشد، به نقل از سایرِ خبرگزاری‌هاست و البته همانها باید پاسخگو باشند. 
   1397/3/23 13:37

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار