میزبان رکورد زد؛

لیگ جهانی در تسخیر آسیا


میزبان رکورد زد؛

لیگ جهانی در تسخیر آسیا

میزبان بی مدال در لیگ جهانی ترکیه با ۵ نماینده در فینال های چهارمین مرحله لیگ جهانی، شگفتی ساز شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کارانه" چینی ها که حدود ۲۰ روز پیش در لیگ سری آ ترکیه در کسب مدال ناکام بودند حالا در شانگهای چین با ثبت ۵ نماینده در فینال بیشترین فینالیست ها را به نام خود به ثبت رساندند.

پس از چین کاراته ایران با ۴ نماینده بیشترین فینالیست ها در اختیار دارد.

ژاپن و قزاقستان با ۳ نماینده در رده بعدی قرار دارند.

فرانسه که در لیگ امارات قهرمان شد پس از اعلام حذف کاراته از المپیک ۲۰۲۴ اقبال چندانی در کسب مدال در سه مرحله لیگ اتریش، مراکش و ترکیه نداشت اکنون با دو فینالیست چهارمین کشوری است که به همراه ترکیه و اسپانیا بیشترین فینالیست ها را در این دوره از رقابتهای لیگ جهانی به نام خود ثبت کرد.

کویت، هنگ کنگ، ونزوئلا، ازبکستان، کرواسی، صربستان، و اکراین نیز ۷ کشوری هستند که هر یک با ۱ نماینده موفق به حضور در فینال شدند.

اما نکته جالب در نگاهی به آمار کشورهایی که نمایندگانشان موفق به حضور در فینال شدند آن است که آسیا با حضور ۱۸ نماینده در فینال (از ۲۸ فرصت) رکوردی کم نظیر به ثبت رساند آن هم در شرایطی که اروپایی ها تنها با ۹ نماینده در فینال حضور خواهند داشت.

امروز در آخرین روز از این رقابتها تا ساعتی دیگر سید علی کریمی، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده و صالح اباذری برای کسب نشان طلا به روی تاتامی خواهند رفت.

پیش از این مجید حسن نیا، طراوت خاکسار، مهدی خدابخشی و حمیده عباسعلی با برتری مقابل حریفان خود موفق به کسب مدال برنز شدند.

نگارنده: لاله خالق


 
   1398/3/19 09:58

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار