هروی: کاش زودتر از این‌ها به مرحوم محمدی لقب نوید کاراته ایران را داده بودیم/ در روز پایانی کاراته وان چین توقعاتم برآورده نشد

 
هروی: کاش زودتر از این‌ها به مرحوم محمدی لقب نوید کاراته ایران را داده بودیم/ در روز پایانی کاراته وان چین توقعاتم برآورده نشد


سرمربی تیم ملی کاراته گفت: محمدی واقعا نوید کاراته ایران بود و ای کاش زودتر از این‌ها لقب نوید کاراته ایران را به او داده بودیم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد و قهرمانی تیم ملی کاراته در چهارمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان چین اظهار داشت: در ابتدا باید عنوان کنم که اتفاقی تلخ که برای نوید محمدی افتاد، ضربه و فشار سنگینی برای اعضای تیم ملی کاراته بود. این جوان با اخلاق در هفته پایانی تمرینات در کنار تیم ملی کاراته تمرین کرد و خبر فوتش نه تنها موجبات تألمات بازیکنان قدیمی تیم ملی شد بلکه بازیکنان جوانی که در اردوهای تیم نوجوانان و جوانان با اوبودند را نیز متاثر کرد.

وی تصریح کرد: درگذشت این جوان شایسته برای جامعه کاراته بسیار تلخ و سنگین بود و ای کاش القاب زمانی به آدم ها داده شود که آنها حضور داشته باشند. مرحوم محمدی واقعا نوید کاراته ایران بود و ای کاش زودتر از این‌ها لقب نوید کاراته ایران را به او داده بودیم. هنوز روزی که وزیر رفاه به تمرینات تیم ملی آمد را یادم نمی‌رود. در حضور وزیر رفاه با وجودی که هیچ سهمی در مدال المپیک این جوان نداشتم و همه زحمات را مربی تیم جوانان و پدر این بازیکن برای او متقبل شده بودند، با افتخار اعلام کردم که این جوان، المپیکی ما و باعث بالا رفتن پرچم کشورمان شده است.

سرمربی تیم ملی کاراته خاطر نشان کرد: در خصوص عملکرد تیم ملی نیز باید عنوان کنم با وجودی که از اتفاق تلخ درگذشت محمدی در شوک بودیم، اما توانستیم مقام نایب قهرمانی مردان در سومین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش را در چین تبدیل به قهرمانی کنیم. اگر جدول را نگاه کنید متوجه می‌شود تیم  کشورمان عملکرد خوبی در این مسابقات داشت و در پنج وزن موفق به کسب 6 مدال شد، اما با وجود عملکرد خوب در دو روز ابتدایی در روز سوم اصلا خوب نبودیم و توقعاتی را که داشتیم برآورده نشد.

هروی تصریح کرد: باید در روز سوم دو مدال نقره ما به طلا تبدیل می‌شد و یک مدال برنز دیگر نیز توسط قراری‌زاده کسب می‌کردیم. عملکرد روز سوم اصلا برای ما راضی کننده نبود، اما با این وجود نیز توانستیم نسبت به عملکرد تیم‌های مردان دیگر کشورها عملکرد بهتری داشته باشیم. در خصوص دلیل عدم عملکرد خوب در روز سوم مسابقات نیز فکر می کنم فشار و تعدد مسابقات به تیم فشار وارده کرده است.

وی ادامه داد: اگر مدال‌اوران مسابقات ترکیه را با این مسابقات مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد در وزن 60- کلوگرم تمام مدال‌آوران مسابقات ترکیه در چین تغییر کردند. در وزن 67- کیلوگرم، نفر نخست و دوم مسابقات ترکیه و در وزن 75- کیلوگرم نیز لوئیجی بوسا نایب قهرمان آن مسابقات حذف شدند. در وزن 84- کیلوگرم قهرمان مسابقات ترکیه که از ایران بود در چین حذف شد و تنها آکتاش به مدال رسید. در 84+ کیلوگرم نیز به جز صالح اباذری فقط گوکیتا آرکانیان به مدال برنز رسید.

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: این موضوع نشان می‌دهد باز هم عملکرد بازیکنان ما نسبتا خوب بوده است اما تعدد مسابقات روی عملکرد بازیکنان تاثیرگذار خواهد بود. توقعات من بیشتر از این بود، اما به هر دلیلی نشد و باید راهکاری پیدا کنیم که در مسابقات آینده روند خوب بودن تیم را در تمام طول مسابقات حفظ کنیم. ما به راحتی می‌توانستیم در مجموع مسابقات نیز اول شویم و اگر یکی از مدال‌های نقره ما تبدیل به طلا شده بود در مجموع نیز به مقام قهرمانی رسیده بودیم. باید این روند را ادامه بدهیم و باید روی نقاط ضعف خود نیز کار کنیم تا در نهایت اتفاقات خوب در طی این پروسه بیفتد.

هروی در خصوص اینکه که از کدام بازیکنان ناراضی است، گفت: همانطور که گفتم فشردگی و نزدیکی مسابقات باعث شده است که نتوانیم از همه بازیکنان توقع داشته باشیم در تمام رقابت‌ها خوب باشند. در مسابقات چین، کاراته‌کا ایتالیایی با وجودی که نفر اول رنکینگ وزن 60- کیلوگرم است اما در بازی اول شکست خورد و حذف شد. این اتفاق برای لوئیجی بوسا نفر اول رنکینگ وزن 75- نیز تکرار شد. در وزن 67- کیلوگرم، داکاستا برزیلی بعد از بازگشت از آسیب دیدگی به مدال نرسید، اما خوشحالم که  تیم کشورمان همیشه روند بالا بودن خود را حفظ کرده است.

وی تاکید کرد: در سال 2019 تیم ما در چهار مرحله لیگ برتر کاراته وان و دو مرحله لیگ سری آ کاراته وان شرکت کرده است و در مجموع این 6 حضور در 5 مرحله( سه مرحله لیگ برتر و دو مرحله رسی آ) به مقام قهرمانی رسیده و در بخش آقایان بهترین عملکرد را داشته است.  در یک مرحله‌ای هم که قهرمان نشدیم به مقام نایب قهرمانی رسیدیم که نشان می‌دهد تیم بسیار خوبی داریم، اما باید حواسمان به بازیکنان باشد که به مشکلی برخورد نکنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته با تمجید از مسئولان فدراسیون کاراته گفت: باید از مدیریت گذشته و فعلی فدراسیون کاراته تشکر کنم که با وجود مشکلات فضایی ایجاد کردند که تیم کاراته جمهوری اسلامی ایران قائم به فرد نیست. تیم ملی ایران بهترین بازیکنان دنیا را دارد که هرکدام برای خود ستاره هستند. این موضوع حسن تیم است که به خاطر حمایت فدراسیون در اعزام بازیکنان به مسابقات مختلف صورت گرفته است.


 
   1398/3/20 09:57

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار