سومین مرحله لیگ جهانی سری آ تحت الشعاع بازیهای اروپایی؛

ثبت نام ۷۶۰ کاراته کا در لیگ جهانی سری آ کانادا


سومین مرحله لیگ جهانی سری آ تحت الشعاع بازیهای اروپایی؛

ثبت نام ۷۶۰ کاراته کا در لیگ جهانی سری آ کانادا

با پایان مهلت ثبت نام جهت حضور در لیگ سری آ کاراته وان ترکیه تنها نام ۷۶۰ کاراته کا برای حضور در این رقابتها به ثبت رسید.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" با پایان مهلت ثبت نام در لیگ جهانی کاراته وان سری آ کانادا در حالی تنها ۷۶۰ کاراته کا برای حضور در این رقابت ها از ۷۹ کشور ثبت نام نمودند که در لیگ جهانی سری آ ترکیه بیش از ۱۸۰۰ نفر از ۱۰۱ کشور حضور یافتند.

بسیاری عدم استقبال از لیگ سری آ کانادا را علاوه بر فاصله زمانی اندک نسبت به رقابت های لیگ جهانی چین، دوری مسافت نسبت به کشورهای آسیایی و اروپایی و همچنین برگزاری بازیهای اروپایی می دانند.

دومین دوره بازیهای اروپایی که قرار است در ۱۵ رشته برگزار گردد نیز در همین تاریخ( ۳۱ خرداد و ۱ اردیبهشت) به میزبانی بلاروس خواهد بود که در رشته کاراته در هر رده ۸ کاراته کای برتری که موفق به کسب سهمیه شدند به روی تاتامی خواهند رفت که از این تعداد در هر رده سه سهمیه به قهرمان اول تا سوم اروپا( از دو برنز نفری که با باخت به نفر طلایی موفق به کسب برنز شده است) ۱ سهمیه در هر رده متعلق به میزبان و ۱ سهمیه وایت کارت می باشد و ۳ سهمیه نیز از طریق رنکینگ در این پیکارها حضور خواهند داشت، ضمن آنکه مطابق بخشنامه این پیکارها قرار است به این بازیها در سیستم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰  دو سهمیه (۱ بانوان و ۱ آقایان که علاوه بر کسب طلا بالاترین رنکینگ را داشته باشد و همچنین سهمیه قاره ای تکمیل نشده باشد) تعلق گیرد.

 در پیکارهای لیگ جهانی سری آ مونترال بیشترین تعداد ثبت نام شده پس از میزبان با ۹۶ کاراته کا، و آمریکا با ۷۱ نماینده به ژاپن تعلق دارد که نام ۵۵ کاراته کا را به ثبت رسانده است.

در این رقابت ها از ایران علاوه بر ثبت نام سجاد گنج زاده، بهمن عسگری، هامون درفشی پور و حمیده عباسعلی، سعید احمدی، هادی عرب، نوید عبدالملکی و محمد فراز فرجی نیز به ثبت رسیده است.

شلوغترین رده: کاتای انفرادی بانوان با ۹۸ شرکت کننده، کاتای انفرادی مردان با ۹۰ کاتارو

خلوت ترین رده: کاتای تیمی بانوان و آقایان به ترتیب با ۴ و ۵ تیم و وزن ۶۸+ کیلوگرم با ۳۷ شرکت کننده

سایر رده ها:

بانوان:
وزن ۵۰_ کیلوگرم: ۴۱ شرکت کننده
وزن ۵۵_ کیلوگرم: ۵۶ شرکت کننده
وزن ۶۱_ کیلوگرم: ۶۴ شرکت کننده
وزن ۶۸_ کیلوگرم: ۴۹ شرکت کننده

مردان:
وزن ۶۰_ کیلوگرم: ۵۲ شرکت کننده
وزن ۶۷_ کیلوگرم: ۷۷ شرکت کننده
وزن ۷۵_ کیلوگرم: ۷۷ شرکت کننده
وزن ۸۴_ کیلوگرم: ۶۷ شرکت کننده
وزن ۸۴+ کیلوگرم: ۴۳ شرکت کننده

توضیح آنکه در لیگ سری آ اتریش ۲۰۵۷ کاراته کا از ۹۹ کشور ثبت نام نمودند در لیگ سری آ ترکیه ۱۸۱۲ نفر از ۱۰۱ کشور حضور یافتند.

این رقابت ها ۳۱ خرداد لغایت ۲ تیر به میزبانی مونترال کانادا برگزار خواهد شد.

نگارنده: لاله خالق


 
   1398/3/21 12:53

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار