رفسنجان قهرمان مسابقات کاراته بانوان استان کرمان شد

رفسنجان قهرمان مسابقات کاراته بانوان استان کرمان شد
تیم رفسنجان قهرمان رقابت های کاراته بانوان، جام تکریم رمضان با ورزش و یادمان حضرت امام خمینی (ره) استان کرمان شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایرنا، این مسابقات به میزبانی شهرستان رفسنجان برگزار شد و در نهایت تیم های رفسنجان، انار و سیرجان به ترتیب در جایگاه نخست تا سومی این رقابت ها ایستادند.

رقابت های کاراته بانوان، جام تکریم رمضان، در رده سنی نوجوانان و جوانان در باشگاه تربیت رفسنجان و حضور بیش از180 شرکت کننده برگزار شد.
 
تیم های شرکت کننده از شهرستان های رفسنجان، سیرجان، انار و کشکوئیه در 2 بخش کاتا و کومیته به رقابت پرداختند.

کرمان از استان های بنام در ورزش کاراته کشور و حتی جهان است و کاراته کاهای کرمانی سال های بسیاری در کاتا، کومیته، داوری، مربیگری و حتی فرهنگ سازی در این رشته ورزشی افراد بزرگی را تربیت کرده که بارها در مسابقات داخلی و برون مرزی افتخار آفرین بودند.

کرمان جزو استان های پیشرو در راه اندازی این رشته ورزشی نیز بود زیرا تاریخچه کاراته از سال یکهزار و 354 در باشگاه کارگران کرمان با سبک کان ذن ریو آغاز شد و نخستین مسابقه کاراته قهرمانی استان در سال 58 در کرمان برگزار و برای نخستین بار در این سال کاراته کاران کرمانی به مسابقات کشوری راه یافتند.

امروز ورزش کاراته در کرمان به عنوان برترین و با سابقه ترین ورزش استان شناخته می شود زیرا کرمان بیش از 35 قهرمانی آسیا و جهانی را به خود اختصاص داده است.

استان کرمان همچنین 8 مربی تیم ملی را در کاتا، کومیته و بدنسازی و بیش از 10 داور آسیایی و جهانی را به دنیا معرفی کرده است.

بیش از 600 مدال رنگارنگ مسابقات کشوری و بین المللی کاراته و 20 هزار کاراته کا در 700 باشگاه ورزشی استان کرمان لقب نخستین ورزش در استان را به کاراته داده است.
 
در سالهای اخیر ورزش کاراته در استان کرمان به نحوی کمرنگ شده و کمتر مورد توجه مردم و مسئولان قرار گرفته و انتظار می رود با اجرای صحیح و جدی طرح توسعه ورزش قهرمانی و همگانی استاندار کرمان که می تواند مشکل گشای ورزش کمان باشد و قرار گرفتن یک کرمانی در صدر کادر فنی تیم ملی استعدادهای کرمانی شناخته شده و همانند گذشته در مسابقات کشوری و برون مرزی شکوفا و با دستیابی به مدال های رنگارنگ افتخار آفرین شوند.

   1397/3/27 19:37

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار