حرمتم را شکستند، تیم ملی را رها کردم؛

حسینی: مسائلِ مالی برایم در اولویت نیست/هروی اعتقادی به ادامه‌ی همکاری با من نداشت


حرمتم را شکستند، تیم ملی را رها کردم؛

حسینی: مسائلِ مالی برایم در اولویت نیست/هروی اعتقادی به ادامه‌ی همکاری با من نداشت
 
سیدمحمد حسینی چهره‌ی شناخته‌شده، محبوب و اخلاق‌مدارِ کاراته‌ی ایران که سالها در نقشِ مربی بدنساز، خدماتِ ارزنده‌ای را به تیم‌های ملی کاراته ارائه کرده بود، طی روزهای گذشته با کناره‌گیری از این سِمت، جای خود را به نعیما خواجوی سپرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ نقشِ تاثیرگذار و انکارناپذیرِ سیدمحمد حسینی در موفقیت و درخششِ فوق‌العاده‌ی ملی‌پوشان طی سالهای اخیر بر هیچیک از اهالیِ کاراته و کارشناسان، پوشیده و مستور نیست. تلاش‌های حسینی در بخشِ بدنسازی؛ همراه با هنر، تدبیر، درایت، فن و دانشِ هروی و همکارانش، اغلب به موفقیتِ خارق‌العاده‌ی کاراته‌ی ایران در میادینِ بزرگ و سرنوشت‌سازِ بین‌المللی منتهی شد. با این همه، حسینی برای دومین بار طیِ ماههای گذشته، از سِمتِ خود استعفا داد و از تیم ملی کاراته که سخت نیازمندِ فن و دانشِ اوست، جدا شد.
 
حسینی در خصوصِ علتِ استعفای نابه هنگامِ خود و جدایی از کادرفنی تیم ملی، به پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، گفت: سیدشهرام هروی سرمربیِ تیم ملی کاراته، در ماههای اخیر و بر خلافِ گذشته، دیگر اعتقادی به همکاری با من نداشت. هروی مرتب برنامه‌هایم را تغییر میداد و از من می‌خواست که مطابق با خواست و نظرِ او، تمریناتِ بدنسازی را طراحی کنم. من می‌خواهم در حیطه‌ی اختیارات و مسئولیتم، آزاد باشم تا بتوانم برنامه‌های تمرینی را که با دقت و با صرفِ وقت و انرژیِ فراوان طراحی کرده‌ام، به مرحله‌ی اجرا درآورم. وقتی نگذارند به ایده‌ها و برنامه‌هایم در بخشِ بدنسازی جامه‌ی عمل بپوشانم، دیگر دلیلی برای ادامه‌ی همکاری باقی نمی‌مانَد.
 
وی ادامه داد: مدتهاست تمریناتِ بدنسازیِ تیم کاراته بانوان را طراحی و برایشان ارسال می‌کنم. آنها نیز همان برنامه را به دقت پیگیری و اجرا می‌کنند. پس از پایانِ رقابتهای آسیایی ازبکستان، برخی اعضایِ این تیم با من تماس گرفتند و همگی از شرایطِ ایده‌آل و مطلوبی که در جریانِ مسابقات داشتند، سخن گفتند. خوشحالم که بانوان در این پیکارها، از آمادگیِ جسمانیِ مطلوب و مناسبی برخوردار بودند و البته متاسفم که در بخشِ آقایان، آزادیِ عمل از من سلب شد و اجازه ندادند ایده‌هایم را آنگونه که باید و شاید، اجرا کنم. من مدتی قبل از آغازِ رقابتهای قهرمانیِ آسیا، به دلیلِ إعمالِ همین محدودیت‌ها از سوی سرمربی، از سِمَتِ خود استعفا داده و از کادرفنی جدا شدم. البته پیش از اعزامِ نفرات به ازبکستان، می‌دانستم که این تیم از نظرِ بدنی، در شرایطِ مطلوبی قرار ندارد و این موضوع را بارها به کادرفنی گوشزد کرده بودم. متاسفانه آقایان انتظار داشتند که من برنامه‌هایم را مطابق با خواست و نظرِ آنها تنظیم کنم و من می‌دانستم که ادامه‌ی این روند، تیم را از وضعیتِ مطلوبِ بدنی، دور خواهد ساخت که البته همین اتفاق نیز رخ داد.
 
عضوِ پیشین کادرفنی تیم ملی کاراته، افزود: علاوه بر آنچه پیش‌تر گفتم، متاسفانه نحوه‌ی برخوردِ سرمربی با من، در روزهای آخر به گونه‌ای بود که دقیقا متوجه شدم او دیگر حاضر به ادامه‌ی همکاری با من نیست. سیدشهرام در روزهای پایانیِ حضورم در کادرفنی، با نوعِ رفتارش، دقیقا به من فهماند که دیگر اعتقادی به همکاری با من ندارد. رفتارها به گونه‌ای بود که هر چه بیشتر می‌ماندم، حرمتم بیشتر شکسته میشد. به همین دلیل ترجیح دادم پیش از آنکه آنها اعلام کنند، خود به این همکاری پایان دهم.
 
حسینی در پاسخ به این پرسش که "آیا مشکلاتِ مالیِ فدراسیون کاراته و عدمِ دستیابی به یک توافقِ مناسب با این فدراسیون بر سرِ دستمزد، او را در کناره‌گیری از سِمتِ مربیگری، ترغیب نکرده است؟" گفت: به هیچ وجه در همکاری با تیمهای ملی، مسائلِ مالی برایم در اولویت قرار ندارد. البته دریافتِ دستمزدِ مناسب، حقِ هر مربی و یا بازیکنی است که برای تیم ملی و پرچمِ کشورش، جانفشانی می‌کند لیکن آنها که سیدمحمد حسینی را می‌شناسند، می‌دانند که او هرگز به خاطرِ مسائل و مشکلاتِ مالی، تیم ملی را رها نمی‌کند. من سالها در تیمهای ملی و در رده‌های سنیِ مختلف، مربیگری کرده‌ام و هیچگاه به خاطرِ مشکلاتِ مالی و اقتصادی، از کادرفنی جدا نشده‌ام، اگرچه این مشکلات، همواره وجود داشته و اتفاقا سهمِ عمده‌ی تبعاتِ منفیِ آن نیز، اغلب متوجهِ سیدِ بدنساز بوده است! به هر حال خدمت به تیم ملی و تلاش برای به اهتزاز درآوردنِ پرچم مقدس کشورمان در آوردگاه‌های بین‌المللی، همیشه برایم در درجه‌ی نخستِ اهمیت قرار داشته و به همین دلیل، هیچگاه به خاطرِ دستمزد و مسائلِ مالی، افتخارِ خدمت به ورزشِ کشور را از دست نداده‌ام.


 
در واکنش به اظهاراتِ حسینی، سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته کشورمان در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، تصریح کرد: همواره به دانشِ فنی و سجایای اخلاقیِ سیدمحمد حسینی، معتقد بوده و هستم. او یکی از برترین مربیانِ بدنسازیِ کشورمان به شمار میرود که سالها در راهِ خدمت به تیمهای ملی کاراته در رده‌های مختلفِ سنی، فداکاری و ایثار کرده است. حفظِ حرمتِ حسینی و تقدیر از زحماتِ ارزنده‌ی او، بر همه‌ی ما واجب است و من نیز همواره تلاش کرده‌ام تا قدردان و سپاسگزارِ خدماتِ ارزشمندِ او باشم.
 

هروی ادامه داد: متاسفانه حسینی بدونِ مشورت با من، استعفایش را تسلیمِ فدراسیون کاراته کرده بود و اگر می‌دانستم او قصدِ چنین کاری دارد، قطعا تلاش میکردم تا وی را از تصمیمش منصرف سازم. حتی پس از اطلاع از موضوعِ استعفای حسینی، هفته‌ها صبر کردم تا دوباره به اردوی تیم ملی بازگردد اما او چنین نکرد تا اینکه سرانجام، فردِ دیگری را جایگزینِ حسینی کردیم تا برنامه‌های تیم ملی، دچارِ خلل و از هم گسیختگی نشود. به هر حال همانطور که پیش‌تر هم تاکید کردم، حسینی در کار و حرفه‌اش، جزوِ برترین‌هاست و این موضوع که من اعتقادی به ادامه‌ی همکاری با او نداشته‌ام، هرگز صحت ندارد.
 
نگارنده: محمد قدیمی 
   1398/5/10 17:47

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار