طباطبایی: 10 مسابقه تا قطعی شدن سهمیه المپیک پیش‌رو داریم/همه برای موفقیت کاراته کمک می‌کنند

طباطبایی: 10 مسابقه تا قطعی شدن سهمیه المپیک پیش‌رو داریم/همه برای موفقیت کاراته کمک می‌کنند
رئیس فدراسیون کاراته گفت: احساس می‌کنم شرایطی وجود دارد همه می‌خواهند کمک کنند کاراته بهترین نتیجه را بگیرد امیدوارم کامل‌ترین کسب سهمیه را در المپیک داشته باشیم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک امروز با حضور در اردوی تیم ملی مردان و بانوان کاراته از تمرینات ملی‌پوشان بازدید کردند.
 
در ابتدای این بازدید سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته اظهار داشت: از مسئولان ورزش برای حضور در اردوی تیم ملی کاراته تشکر می‌کنم. یکی دیگر از مراحل مسابقات کسب سهمیه المپیک 20 روز آینده در ژاپن برگزار می‌شود و تیم ملی به این مسابقات اعزام می‌شود. تیم ما از قهرمانی آسیا تازه برگشته است و خوشبختانه نتایج خوبی در بخش دختران و نتیجه خوبی در کومیته تیمی بانوان کسب کرده‌ایم در کاتای تیمی و انفرادی نتیجه مسابقات طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی مدال طلا کسب کردند. رزیتا علیپور هم شانس مدال طلا بود اما به نقره تبدیل شد. ما در کومیته تیمی مردان قهرمان آسیا شدیم. دختران ما در کومیته تیمی قهرمان شدند. آنها ژاپن را که مهد کاراته دنیا است را شکست دادند. ما در کاتا مدال‌های خوبی را کسب کردیم و این مدال‌ها بسیار با ارزش بود. در بخش پسران ما برای سومین بار قهرمان آسیا شدیم در این رقابت‌ها حریفان بزرگ و قدری را شکست دادیم و قهرمان کومیته تیمی را به دست آوردیم. در بخش انفرادی امتیازهای خوبی برای کسب سهمیه المپیک به دست آوردیم. امروز سجاد و بهمن عسکری جزو بهترین رنکینگ دنیا هستند.
 
وی در ادامه افزود: آسیابری، هامون درفشی‌پور هم در رنکینگ تک رقمی قرار دارند. در بخش دختران حمیده عباسعلی وضعیت خوبی در رنکینگ المپیک دارد و سهمیه المپیک را کسب کرده است. ما 10 مسابقه تا قطعی شدن سهمیه المپیک پیش‌رو داریم. عباسعلی، خاکسار و علیپور از دیگر بچه‌هایی هستند که رنکینگ مناسبی دارند. امیدوارم در بخش دختران شرایط را ارتقا دهیم تیم ما تیم خوبی است. سعی کرد‌ه‌اند کمتر حاشیه درست کنند هدف ما رسیدن به سهمیه المپیک است کادر فنی خیلی پخته‌ای داریم هم در بخش مردان و هم بخش بانوان آنها تلاش می‌کنند و با دلسوزی تلاش می‌کنند پورشیب کاپیتان تیم ملی در ازبکستان مدال طلا کسب کرد او قبل از اعزام در انتخابی شرکت کرد. خوشبختانه شرایط مناسب است و امیدوارم تداوم داشته باشد.
 
وی افزود: شرایط مسئولان ورزش همیشه حمایتی بوده است و از همه آنها تشکر می‌کنم. من احساس می‌کنم شرایطی وجود دارد همه می‌خواهند کمک کنند کاراته بهترین نتیجه را بگیرد امیدوارم کامل‌ترین کسب سهمیه را در المپیک داشته باشیم. ورزشکاران ما بهترین‌ها هستند ما یک رقابت داخل کشور بین بچه‌ها داریم که آنها  انجام می‌دهند و یک رقابت هم در خارج از کشور داریم امیدواریم بهترین نتایج در المپیک برای کاراته رقم بخورد.

   1398/5/14 20:23

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار