عباسعلی: پرونده یک ورزشکار با مدال المپیک بسته می‌شود/خاکسار:برای افتخارآفرینی تلاش می‌کنم

عباسعلی: پرونده یک ورزشکار با مدال المپیک بسته می‌شود/خاکسار:برای افتخارآفرینی تلاش می‌کنم
حمیده عباسعلی دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا گفت: مدال جهانی و آسیایی را دارم، اما پرونده یک ورزشکار با مدال المپیک است که بسته می شود، حالا کاراته المپیکی شده است و تلاش می‌کنم از تمام توانایی‌ام استفاده کنم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس، حمیده عباسعلی درباره قهرمانی که در رقابت های ازبکستان کسب کرد، گفت: دو هفته پیش در تاشکند دو مدال طلا گرفتیم و من پنجمین مدال انفرادی و سومین مدال تیمی ام را به دست آوردم.
 
خاکسار هم در ابتدای صحبت های خود اظهار داشت: من هم توانستم اولین مدال طلای بزرگسالانم را بگیرم و در تیمی هم مدال طلا کسب کردم.
 
عباسعلی درباره کسب سهم المپیک توکیو گفت: اگر موفق شوم سهمیه المپیک را بگیرم اولین حضورم در رقابت های المپیک خواهد بود. ما مسابقات زیادی در پیش داریم و قهرمانی آسیا تاثیر زیادی در المپیک دارد. تا آخر فروردین 99، 9 مسابقه دیگر داریم که هر کدام امتیاز خاصی دارد که اگر توانستیم از طریق امتیاز کسب سهمیه کنیم خداراشکر، اما در غیر این صورت در اردیبهشت مسابقه ای در فرانسه برگزار می‌شود که پیروزی در آن مجوز ورود به المپیک است.
 
خاکسار در این خصوص گفت: تمام تلاشمان را می کنیم که سهمیه را کسب کنیم و بعد به مدال فکر می کنیم. امیدوارم یک مدال خوشرنگ کسب کنم.
 
عباسعلی در پاسخ به اینکه فقط مدال المپیک در کارنامه اش خالی است، اظهار کرد: من مدال جهانی و آسیایی را دارم، اما پرونده ورزشکار با مدال المپیک است که بسته می شود. خوشبختانه کاراته هم جزو المپیک شده است. من هیچوقت قول مدال نداده ام، اما قول می دهم از تمام توانایی ام استفاده کنم.
 
وی درباره اینکه آیا حسرت نمی خورد چرا او نتوانسته اولین مدال المپیک را برای زنان به دست بیاورد، گفت: دوست داشتیم زودتر از این رشته مان المپیکی شود، اما حسرت نمی خورم و علیزاده هم کار بزرگی انجام داد و باعث شد نگاه همه به این رشته تغییر پیدا کند.
 
خاکسار در ادامه صحبت‌های خود، تصریح کرد: کیمیا علیزاده نشان داد یک بانوی ایرانی هم می تواند به مدال برسد و این انگیزه ای برای رشته های دیگر است و من هم تمام تلاشم را می کنم که بتوانم افتخارآفرینی کنم.
 
در ادامه عباسعلی درباره درآمد خود، گفت: بارها و بارها گفته ام ما ورزشکاران همیشه در اردو هستیم و وقتی نداریم کاری برای کسب درآمد انجام دهیم. کار اصلی مان ورزش کردن است و تمام تلاشمان را برای افتخارآفرینی می‌کنیم. می دانم همه دارند تلاش می کنند اتفاقات خوبی بیفتد، اما به هر حال زندگی خرج دارد و نمی توانیم بگوییم با مبلغی که می گیریم زندگی مان می چرخد.
 
خاکسار هم در ادامه، یادآور شد: فدراسیون تلاش می کند ما در آرامش باشیم، اما مبلغ درآمد ما خیلی ناچیز است. درآمد ما بین 1 تا 1 و نیم میلیون است که قول داده اند بیشتر شود.
عباسعلی درباره پاداش‌های جهانی،گفت: برای رقابت های جهانی پاداش خاصی در نظر گرفته نمی شود. رشته کاراته پولدار نیست و بالاترین پاداش برای مدال طلا 700 دلار است.
وی درباره ممانعت از حضور باحجاب بانوان و بعد هموار شدن این مسیر؛ توضیح داد: ما در سال 2014 مجوز حجاب را گرفتیم، وقتی در رقابت های آسیایی حضور پیدا کردیم و موفقیت ما را دیدند اجازه استفاده از حجاب برای کشورهای مسلمان را صادر کردند.
 
در ادامه خاکسار درباره دلیل عدم حضور در لیگ، اذعان کرد: من و عباسعلی سه سال است در سوپر لیگ ایران شرکت نمی کنیم. ما در تیم دانشگاه آزاد بودیم، اما آنها از بانوان حمایت نکردند و ما هم از مسابقات سال آینده انصراف دادیم. حقوقی که ما می گرفتیم حتی از سقف خود پایین تر آمد و بنابراین ما نتوانستیم به همکاری ادامه بدهیم.
 
عباسعلی نیز در این خصوص گفت: سه سال پیش آخرین مبلغ قرارداد من 14 میلیون تازه با بهترین تیم لیگ بود، اما مبلغ این قرارداد پایین تر آمد و من به خاطر اینکه شان و شخصیت بانوان پایین نیاید به همکاری ادامه ندادم.
 
وی که در برنامه «سلام، صبح بخیر» حضور پیدا کرده بود، درباره نظراتش در خصوص فضای مجازی هم، اظهار کرد: نظر شخصی من این است که نزدیک به مسابقات در فضای مجازی کمتر بروم و تمرکزم را روی تمرین و مسابقه بگذارم، اینطور برای اکثر ورزشکاران بهتر است چون آدم در فضای مجازی چیزهایی می خواند که تحت تاثیر قرار می گیرد.
 
این قهرمان کاراته در پاسخ به اینکه آیا در خانه از شما حساب می برند، گفت: بیشتر درکمان می کنند! ما همیشه از لحاظ روحی و تمرینی در فشار هستیم و خانواده ها ما را درک می کنند و به ما احترام می گذارند و آرامش برایمان فراهم می کنند. امیدوارم در مسابقات پیش رو برایمان اتفاقات خیلی خوبی بیفتد.
 
خاکسار نیز در پایان، گفت: امیدوارم مسئولان در این مسیر ما را حمایت کنند و ما هم تمام تلاشمان را برای گرفتن مدال المپیک می کنیم.

   1398/5/15 14:16

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار