طباطبایی: نمی‌شود قولی برای مدال المپیک داد

طباطبایی: نمی‌شود قولی برای مدال المپیک داد
رئیس فدراسیون کاراته با بیان اینکه نمی‌شود از حالا قولی برای کسب مدال در المپیک داد، گفت: هدف اول و تمرکز ما به کسب سهمیه کافی برای حضور در مهمترین رویداد ورزشی جهان معطوف است.
 
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" سیدحسن طباطبایی در گفت‌وگو با ایرنا ضمن قدردانی از حضور مسئولان ورزش کشور در اردوی تیم ملی کاراته، اظهار داشت: گزارشی از وضعیت کاراته کاهای ایران در رنکینگ جهانی، شرایط موجود و برنامه‌های آینده ارائه کردیم.
 
وی افزود: تلاش این است تا مسیر طولانی و سخت در رشته کاراته برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک را با حمایت‌های مسئولان ورزش با موفقیت طی کنیم.
 
طباطبایی در مورد هزینه‌های گزاف برای حضور در مسابقات دارای امتیاز کسب سهمیه المپیک، توضیح داد: از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که تاکنون فدراسیون را یاری کرده‌اند تشکر می‌کنم. ما نیز درآمدها را مدیریت می‌کنیم و در اعزام‌های مختلف با حداکثر بازیکن و حداقل همراه راهی می‌شویم تا از نظر مالی، هزینه‌ها را مدیریت کرده باشیم.
 
وی در مورد انتظار مسئولان ورزش کشور از کاراته برای مدال‌آوری در توکیو، گفت: مردان کاراته ما شرایط خوبی در رنکینگ دارند، تیم منسجم با کادر فنی کاربلد داریم و انگیزه و هدف اصلی، کسب سهمیه المپیک است.
 
رئیس فدراسیون کاراته گفت: ژاپن به عنوان یکی از قدرت‌های اصلی این رشته میزبان المپیک است و کاراته به دلیل میزبانی ژاپن وارد المپیک ۲۰۲۰ شد که نشان از سختی کار سایر کشورها برای کسب موفقیت دارد.
 
طباطبایی با تاکید بر اینکه المپیک با هیچ رقابت دیگر حتی مسابقات جهانی قابل قیاس نیست، ادامه داد: شرایط ما خوب است، اما قولی برای کسب مدال نمی‌دهیم. باید به سمتی برویم که در قدم اول بیشترین سهمیه را کسب کنیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا زنان کاراته ایران می‌توانند با مدال‌آوری در توکیو تاریخ سازی کنند، گفت: مدال گرفتن شرایط پیچیده خودش را دارد و در حال حاضر کسب سهمیه المپیک در بخش زنان، سخت و سنگین است. رنکینگ نفرات ما در بخش زنان نسبت به مردان کمتر و کار سخت‌تر است.
 
رئیس فدراسیون کاراته گفت: روند تیم زنان در لیگ‌های جهانی و مسابقات اخیر مثبت بوده است، اما باید سرعت بیشتری بگیرد. اکنون زود است در مورد تعداد سهمیه تیم زنان صحبت کنیم.
 
وی ادامه داد: البته، نفرات با انگیزه و توانمندی داریم که با تمام وجود برای رسیدن به المپیک تلاش می کنند و امیدوارم بتوانیم در بخش زنان به شرایط بهتری رسیده و به اهدافمان برسیم.
   1398/5/16 10:10

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار