خداحافظی کاراته همدان با سبک های کم کار


خداحافظی کاراته همدان با سبک های کم کار

رئیس هیات کاراته همدان گفت: سبک های کم کار این استان که زیر پوشش هیات کاراته هستند را تعطیل می کنیم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ محمد زنگنه روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالیکه برخی از سبک ها رسمی نبوده و فاقد اعتبار هستند، شاهد افزایش بی رویه سبک ها هستیم که این حوزه نیاز به ساماندهی دارد.

وی بیان کرد: سبک هایی که کمتر از ۵۰ ورزشکار دارند را تعطیل خواهیم کرد ضمن اینکه شیوه فعالیت برخی از سبک ها معطوف به درآمدزایی شده است که با این امر برخورد قانونی می کنیم.

زنگنه با اشاره به اینکه هم اکنون از ۸۴ سبک فعال در کشور ۲۷ سبک در استان همدان وجود دارد، گفت: ۱۳ سبک در این استان دارای پرونده ثبت هستند و مابقی سبک ها نیز باید نسبت به تشکیل پرونده در هیات کاراته اقدام کنند.

رئیس هیات کاراته همدان یادآور شد: اغلب این سبک ها برای اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی هیچ هماهنگی با هیات ندارند و پس از نتیجه هم والدین ورزشکاران اعزامی توقع حمایت و تجلیل دارند که با این شیوه امکان آن وجود ندارد.

زنگنه بیان کرد: شماری از سبک ها نیز از فرصت ایجاد شده برای کسب درآمد و امور بازرگانی خود استفاده می کنند که نیاز به برخورد قانونی دارد.

تخلف عامل برکناری رئیس هیات کبودراهنگ

رئیس هیات کاراته همدان پیرامون برکناری رئیس هیات کاراته شهرستان کبودراهنگ گفت: ۱۲ مورد شکایت از او شده بود که اگر کمیته انضباطی تشکیل می شد، وی به ۶ ماه محرومیت با تنزل درجه مربیگری محکوم شده بود اما تغییرات را لحاظ کردیم.

زنگنه افزود: از وی مستندات مالی درخواست کرده ایم اما متاسفانه از ارایه آن امتناع کرد و نمی توانستیم بیش از این سکوت کنیم.

وی اضافه کرد: اعتراض هایی نیز نسبت به رئیس پیشین هیات کاراته کبودراهنگ و یکی از مربیان کاراته این شهرستان وجود داشت و خانواده ها مدعی بودند که چرا فقط فرزندان این ۲ تن قهرمان می شوند و بچه های آنان فقط حریف تمرینی هستند.

زنگنه با اشاره به اینکه چند نوبت تیم کاراته استان برای حضور در مسابقات کشوری را به این دو تن و نتیجه ای حاصل نشد، بیان کرد: نتیجه نگرفتن آنها نیز جای سوال دارد.

رئیس هیات کاراته همدان با تاکید بر اینکه نباید در ورزش منفعت طلب بود، گفت: هدف اصلی ما در این مقطع آرامش و دوری از هرگونه حاشیه است تا بتوانیم به اهداف مهم کاراته دست یابیم.

فعالیت بیش از ۳ هزار کاراته کا

رئیس هیات کاراته همدان با اشاره به فعالیت سه هزار و ۲۵۰ کاراته کا در سطح استان گفت: این تعداد ورزشکار سازمان یافته هستند.

وی افزود: همچنین ۱۳۰ مربی و ۷۰ داور فعال کاراته در سطح استان داریم.

زنگنه بیان کرد: هم اکنون در دورترین روستاهای استان همدان نیز ورزش کاراته شکل گرفته و جزو ۱۰ هیات برتر استان و کشور نیز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی رقابت های انتخابی استان را نیز به صورت رایگان برگزار می کنیم ضمن اینکه امسال هیچ اعتباری به هیات کاراته همدان اختصاص نیافته و تمامی اعزام ها را با هزینه شخصی انجام داده ایم.

کاراته همدان نیازمند افراد دلسوز

رئیس هیات کاراته همدان با تاکید بر اینکه این رشته ورزشی نیاز به افراد عاشق و دلسوز دارد، گفت: رونق و توسعه کاراته همدان نیازمند افرادی است که بدون چشم داشت فعالیت کنند.

زنگنه افزود: هستند افرادی که از سبک های موجود برای صدور حکم ۲۰۰ هزار ریالی، طلب ۷۰۰ هزار ریال از خانواده ها کرده اند که در شان کاراته نیست.

وی اضافه کرد: اکنون شکایت از سبک ها در حال افزایش است و براین اساس مراحل قانونی را برای برخورد با متخلفان لحاظ کرده ایم.

زنگنه با تاکید بر اینکه در مقابل تخلف ها کوتاهی نمی کنیم، گفت: کاراته به صورت امانت به ما سپرده شده و هدف ما اعتلای این ورزش است.

وی با اشاره به اینکه ۲ سال دیگر از حضورش در راس هیات کاراته باقی مانده است، گفت: تا زمان حضورم در راس کاراته استان اجازه زیاده خواهی نمی دهم.


 
   1398/5/27 23:15

ویژه‌ها
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار