2 هزار ورزشکار ایرانی و خارجی به کرمانشاه می‌آیند

۲ هزار ورزشکار ایرانی و خارجی به کرمانشاه می‌آیند

مسابقات بین المللی کاراته و رقابت های کشوری هندبال، هاکی بانوان و شنا با حضور ۲ هزار ورزشکار در هفته دولت به میزبانی شهر کرمانشاه برگزار می شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ایرنا، رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه روز یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: مسابقات بین المللی کاراته با حضور ورزشکاران ۶ کشور خارجی از ۳۱ مرداد در ۲ بخش زنان و مردان به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.

مصطفی باباملکی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه مسابقات هندبال و هاکی بانوان نیز روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد برگزار خواهد شد، گفت: دیگر میزبانی کرمانشاه در رقابت های کشوری شنا در روزهای هفتم و هشتم شهریور است.

او با اشاره به میزبانی مسابقات بین المللی شطرنج در بهار ۹۸ و مسابقات کشوری بوکس در دهه کرامت گفت: حضور ورزشکاران سایر استان ها به ویژه چهره های خارجی در استان نه تنها در حوزه ورزش بلکه بر اقتصاد و گردشگری استان هم تاثیر مثبتی دارد.

بابا ملکی گفت: یکی از معیارهای ارزشیابی استانها در وزارت ورزش و جوانان توانمندی در برگزاری رویدادهای ورزشی است و ما قول داده ایم که در کنار هر مناسبت مهم یک رویداد ورزشی ملی یا بین المللی را در استان برگزار کنیم.

استان کرمانشاه حدود ۱۱۰ هزار ورزشکار حرفه ای و ۳۷ تیم ورزشی در لیگ های مختلف کشوری دارد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر، ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.


 
   1398/5/27 23:27

ویژه‌ها
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار