طباطبایی: پیچیدگی رسیدن به المپیک هر روز نمایان‌تر می‌شود


طباطبایی: پیچیدگی رسیدن به المپیک هر روز نمایان‌تر می‌شود

رئیس فدراسیون کاراته، گفت: پیچیدگی رسیدن به المپیک هرروز نمایان‌تر می‌شود و کار کسب سهمیه برای حضور در این رویداد مهم بسیار دشوار است.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ «سیدحسن طباطبایی» روز یکشنبه پس از نایب قهرمانی تیم ملی کاراته ایران در پنجمین مرحله لیگ جهانی در توکیو در گفت‌وگوبا ایرنا، اظهار داشت: موفقیت «سارا بهمنیار» و کسب مدال طلا در این مسابقات اهمیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه نمایندگان ایران تلاش خود را برای کسب پیروزی و بالا بردن رتبه در رده‌بندی انجام دادند، ادامه داد: مسابقاتی که در ژاپن برگزار می‌شود با سایر پیکارها متفاوت است و ژاپن با تمام توان به میدان می آید و اکنون نیز توانست با اقتدار به قهرمانی برسد.

طباطبایی با تاکید بر گسترش کاراته در دنیا، بیان کرد: ‌در این مسابقات کشورهای مطرح، پایین‌تر از ایران قرار گرفتند و شکست نفراتی چون «آکتاش» از ترکیه و «داکاستا» از فرانسه نشان از این دارد که نمی‌اتون فردی را از قبل برنده دانست.

وی گفت: حضور در المپیک به تدریج خودش را در کاراته نشان می‌دهد و رسیدن به مدال نسبت به سال‌های گذشته بسیار دشوار شده است. قهرمانان با تمام توان و حساسیت بالا روی تاتامی حاضر می‌شوند تا خود را به المپیک برسانند. هرچه به المپیک ۲۰۲۰ نزدیک می شویم، این حساسیت بیشتر می‌شود.

رئیس فدراسیون کاراته ایران، گفت: نمی توانم بگویم از عملکرد تیم رضایت نداشتم، اما نیازمند این هستیم تا تیم را به اقتداری برسانیم که با جمع‌آوری امتیازات با ظرفیت کامل راهی المپیک شود.

طباطبایی از دیدار با روسای فدراسیون‌های قزاقستان، جمهوری آذربایجان، ژاپن، هند، ازبکستان، عربستان و اسپانیا در جریان لیگ جهانی توکیو خبر داد و گفت: تاکید بر همکاری از بحث‌های مطرح شده در این دیدارها بود.

وی در پایان از «مرتضی رحمانی‌موحد» سفیر ایران در ژاپن به دلیل حمایت‌هایی که در این چند روز از تیم ملی کاراته ایران داشت، قدردانی کرد.


 
   1398/6/17 15:37

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار