کاراته‌کاهای کرمانشاهی از کسب مدال در لیگ جهانی بازماندند


کاراته‌کاهای کرمانشاهی از کسب مدال در لیگ جهانی بازماندند

کاراته‌کاهای کرمانشاهی حاضر در پنجمین مرحله لیگ جهانی که به میزبانی ژاپن برگزار شد، از کسب مدال بازمانده و با ناکامی رقابت‌ها را ترک کردند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرنگار ایرنا، مهدی خدابخشی و هامون درفشی پور ۲ کاراته کا کرمانشاهی حاضر در مسابقات لیگ جهانی کاراته بودند که با قبول شکست مقابل رقبای خود در همان مراحل نخست از کسب مدال بازماندند.

در مسابقات وزن ۶۷- کیلوگرم، درفشی پور یکی از نمایندگان ایران بود که ابتدا با حساب هشت بر صفر از سد ورزشکار اهل اسلواکی گذشت و به مرحله دوم راه پیدا کرد.

وی در این مرحله نیز ۶ بر صفر از سد حریف اردنی گذشته و به دور سوم رسید اما در این مرحله ۲ بر یک نتیجه را به ورزشکار مصری واگذار کرد.

خدابخشی به دلیل راه نیافتن حریف مصری به دیدار فینال از مسابقات کنار رفت.

در وزن ۸۴- کیلوگرم نیز خدابخشی پس از استراحت در دور نخست و صعود به مرحله دوم برابر حریفی از آذربایجان سه بر سه مساوی شد اما در قانون سنشو نتیجه را واگذار و با توجه به عدم راهیابی این حریف به فینال از گردونه مسابقات کنار رفت.

در پایان مسابقات لیگ جهانی کاراته تیم ملی ایران با یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفت.

سارا بهمنیار، مدال طلا، ذبیح اله پورشیب و صالح اباذری مدال نقره و مجید حسن نیا و بهمن عسگری نیز مدالهای برنز کشورمان را کسب کردند.

در این رقابت ها تیم ژاپن قهرمان شد و آذربایجان نیز پس از کشورمان بر سکوی سوم ایستاد.

پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته از از ۱۵ تا ۱۷ شهریور با شرکت ۶۵۰ کاراته کا از ۷۹ کشور جهان در توکیو ژاپن برگزار شد.


 
   1398/6/17 22:16

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار