عسگری: یک امتیاز هم به حریفانم ندادم اما برنز گرفتم/ «بهمن» هیچگاه روی تاتامی کم نمی‌گذارد


عسگری: یک امتیاز هم به حریفانم ندادم اما برنز گرفتم/ «بهمن» هیچگاه روی تاتامی کم نمی‌گذارد

بهمن عسگری قهرمان پرافتخار کاراته گفت: کارشناسان کاراته باید بدانند حتی یک امتیاز هم به حریفانم ندادم اما به مدال برنز رسیدم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ بهمن عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص حضور در کاراته وان ژاپن اظهار داشت: مسابقات ژاپن با خوبی و بدی‌هایش تمام شد و یک تجربه جدید به من اضافه شد. نکات زیادی از این رقابت‌ها یاد گرفتم و امیدوارم در مسابقات بعدی از آنها استفاده کنم. این رقابت‌ها در سالنی بود که قرار است بازی‌های المپیک در آن برگزار شود و خیلی خوب بود که با جو سالن آشنا شدیم.

وی افزود: درست است که همیشه از من توقع کسب بهترین نتیجه می‌رود، اما کدام ورزشکار را می‌شناسید که در تمام رقابت‌ها قهرمان شده و تمام سال در اوج باشد؟ به لطف خدا، دعای خیر پدرو مادرم، زحمات کادرفنی و مسئولان فدراسیون هیچگاه در مسابقات دست خالی نبودم و از این بابت خداراشاکر هستم.

ملی‌پوش پرافتخار کاراته ادامه داد: در رنکینگ المپیک نفر اول هستم و اگر پس از این رقابت‌ها کاراته‌کای ژاپنی جای من را بگیرد بازهم مشکلی وجود ندارد، چون آنها میزبان المپیک هستند و سهمیه دارند، بدین ترتیب من هنوز هم اولین نفر در رنکینگ خواهم بود. دوست دارم همیشه با کسب مدال طلا امتیاز کسب کنم، اما در بدترین حالت ایستادن روی سکوی سومی هم خوب است، چون امتیازات لازم را به دست می‌آورم.

وی در واکنش به این سوال که دلیل باخت او در مسابقه نیمه نهایی چه بود گفت: یک مصدومیت کوچک پس از مسابقه اول در ناحیه همسترینگ داشتم که درد ناشی از آن به کمرم رسید و در بازی نیمه نهایی به ناچار نتوانستم از گارد خودم استفاده کنم. در هر صورت در دیدار مقابل کاراته‌کای میزبان کار به هانتی کشید و طبیعی بود داوران به ورزشکار ژاپنی رای بدهند.

عسگری با اشاره به اینکه نقد‌ها باید منصفانه باشد، تصریح کرد: همیشه تمرکزم روی کارم است و دوست دارم اعتمادی که کادرفنی به من می‌کند را جواب دهم. مطمئن باشید بهمن هیچگاه روی تاتامی کم نمی‌گذارد. کارشناسان کاراته باید بدانند من حتی یک امتیاز هم به حریفانم ندادم، اما به مدال برنز رسیدم.

قهرمان کاراته جهان در پایان خاطرنشان کرد: همه باید از مجموعه تیم ملی حمایت کنند تا به مدال المپیک برسیم، چون این مدال برای جامعه بزرگ کاراته خواهد بود. زحمات کادرفنی و بازیکنان برای نتیجه گرفتن در المپیک است و امیدوارم هر کاراته‌کایی که لایق است به این مهم دست پیدا کند.

انتهای پیام/


 
   1398/6/19 17:48

ویژه‌ها
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار