گیلان صدرنشین مسابقات کاراته بین المللی جام وحدت و دوستی در رده سنی جوانان


گیلان صدرنشین مسابقات کاراته بین المللی جام وحدت و دوستی در رده سنی جوانان

 پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی با قهرمانی تیم گیلان در رده سنی جوانان پایان یافت.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ رئیس هیات کاراته استان گیلان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی در سه رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در ارومیه برگزار شد و کاراته کاران گیلانی با درخشش خود  بین استانهای کشور رتبه اول را در رده سنی جوانان کسب کردند.

مزدا صوفی افزود: بر این اساس و در جریان این رقابت ها  با حضور کاراته کاران زبده ایرانی و چند کشور خارجی ، کاراته کاران گیلانی در رده سنی جوانان دو مدال طلا و یک مدال نقره را تصاحب کردند و بالاتر از استان های کرمان و تهران در رتبه اول این دوره از مسابقات قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در جریان این رقابت ها و در وزن ۶۸- کیلوگرم ، علیرضا حبیبی کاراته کار شایسته استان گیلان با غلبه بر تمامی رقبای خود موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از رقابت ها شد.

وی بیان کرد: همچنین محسن صفرنژاد دیگر کاراته شایسته استان گیلان در وزن ۷۶+ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و با پیروزی برابر تمامی رقبای خود، توانست مدال طلا و عنوان نخست این وزن را به خود اختصاص دهد.

رئیس هیات کاراته استان گیلان اضافه کرد: همچنین در رقابت های وزن ۶۱- کیلوگرم نیز، مهدی کاظمی دیگر کاراته کار گیلانی حاضر در رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی ، پس از کاراته کاری از کشور قزاقستان دوم شد و مدال نقره این مسابقات را تصاحب کرد.

صوفی به درخشش کاراته کاران گیلانی در رده سنی بزرگسالان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در رقابت های رده سنی بزرگسالان نیز، کاراته کاران گیلانی دو مدال برنز کسب کردند تا کاراته این استان در این رده سنی نیز صاحب مدال شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در وزن ۶۰- کیلوگرم رده سنی بزرگسالان ، جواد رنجبر کاراته کار شایسته استان گیلان پس از کاراته کارانی از کشورمان روی سکوی سوم قرار گرفت و مدال برنز رقابت های بین المللی جام وحدت و دوستی  را بر گردن آویخت.

وی گفت: همچنین محمدرضا گیلان پور دیگر کاراته شایسته گیلانی در وزن ۸۴- کیلوگرم رده سنی بزرگسالان پس از مهدی خدابخشی ملی پوش کاراته ایران و کاراته کاری از کشور ترکیه سوم شد و مدال برنز این وزن را به خود اختصاص داد.

در پانزدهمین دوره رقابت های کاراته بین المللی جام وحدت و دوستی ، ۴۱۲ کاراته کار از ایران و ۱۱ کشور  به مدت سه روز در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در ارومیه با هم به رقابت پرداختند که تیم ایران در مجموع با کسب ۱۴ مدال طلا، ۱۰ نقره و ۲۷ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم ترکیه با دو مدال طلا، چهار نقره و چهار برنز نایب قهرمان شد، تیم های قزاقستان و آذربایجان نیز با دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز سوم شدند. 
   1398/7/3 13:21

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار