بهمن عسگری: امیدوارم در روسیه بهمن همیشگی باشم/ تلاش می کنیم زحمات فدراسیون کاراته به باد نرود

بهمن عسگری: امیدوارم در روسیه بهمن همیشگی باشم/ تلاش می کنیم زحمات فدراسیون کاراته به باد نرود
قهرمان کاراته جهان گفت: امیدوارم در مسابقات لیگ برتر کاراته وان روسیه بهمن همیشگی باشم و بتوانم بهترین مدال و امتیاز را در مسیر کسب سهمیه المپیک به دست بیاورم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" بهمن عسگری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط خود در آستانه ششمین مرحله از لیگ برتر کاراته وان در روسیه اظهار داشت: در مسابقات لیگ جهانی ژاپن قبل از مرحله نیمه نهایی دچار اسپاسم از ناحیه کمر شدم که خدا را شکر در حال حاضر شرایط بهتری دارم. بعد از رقابت‌های ژاپن نیز با تصمیم کادرفنی به مسابقات شیلی اعزام نشدم، اما مسابقات ارومیه برای من یک رویداد تدارکاتی خیلی خیلی خوب بود.

وی تصریح کرد: در ارومیه با حریفان خوبی مبارزه کردم و نقاط ضعف و قوت خوبی را پیدا کردم که قطعاً در روسیه به کمک من خواهد آمد. بعد از رقابت‌های ارومیه نیز دچار سرماخوردگی شدم که تازه برطرف شده است و در حال حاضر شرایط بسیار خوبی دارم. باید از فدراسیون کاراته، شهرام هروی و کادرفنی تیم ملی بابت زحمات زیادی که برای ملی‌پوشان می‌کشند، تشکر کنم. امیدوارم شرایط در روسیه به خوبی پیش برود تا بهمن همیشگی باشم و بتوانم بیشترین امتیاز و بهترین مدال را در مسیر کسب سهمیه المپیک به دست بیاوریم.

قهرمان کاراته جهان درباره جدال احتمالی با نیشمورای ژاپنی گفت: من و نیشمورا تا به حال هفت دیدار با یکدیگر انجام دادیم که در سه دیدار من به پیروزی رسیدم و نیشمورا نیز در چهار مسابقه پیروز شده است. در دو مصاف آخر و در مسابقات قهرمانی آسیا و کاراته وان ژاپن، نیشیمورا به برتری رسیده است. البته در ژاپن با توجه به آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر شرایط خوبی نداشتم و در شرایط صد درصدی نبودم و مجبور شدم فقط با گارد راست با او مبارزه کنم.

عسگری خاطرنشان کرد: با این حال مسابقه به هانتی کشید که با توجه به برگزاری مسابقه در ژاپن تمام داوران رأی به پیروزی او دادند، اما خدا را شکر با وجود این شرایط در دیدار رده‌بندی مبارزه خوبی مقابل کاراته‌کای آلمانی انجام دادم و با برتری 5 بر صفر به مدال برنز رسیدم و امتیازات خوبی کسب کردم. رنگ مدال به خصوص رنگ طلایی آن مهم است، اما همین که به مدال برنز رسیدم و روند کسب مدال خود را ادامه دادم، خدا را شکر می‌کنم.

وی درباره تداوم روند کسب مدال در مسابقات کاراته وان روسیه گفت: مطمئناً هر چه در مسیر طولانی کسب سهمیه المپیک بیشتر تلاش، تمرین و امتیاز کسب کنیم، در مراحل پایانی می‌توانیم راحت‌تر کسب سهمیه کنیم. بدون شک هر چه بیشتر به پایان مسیر کسب سهمیه نزدیک شویم، کسب مدال و امتیاز سخت‌تر و فرصت برای ریکاوری حضور در المپیک نیز کمتر خواهد بود. با توجه به این شرایط تمام تلاش و توان خود را می‌گذارم تا در روسیه و اسپانیا در بهترین وضعیت خود باشم و با کسب بهترین امتیاز روند حضور در جمع صدرنشینان را تداوم ببخشم.

قهرمان بازی‌های آسیایی اندونزی درباره پشتیبانی فدراسیون کاراته از ملی‌پوشان گفت: باید از طباطبایی و مجموعه فدراسیون کاراته که برای بچه‌ها تلاش می‌کنند، تشکر کنم. همه می‌دانیم با توجه به شرایط اقتصادی کشور کار سخت‌تر شده است و اعزام کامل یک تیم مشکلات خاص خود را دارد. باید از فدراسیون کاراته بابت اعزام کامل تیم و فراهم کردن امکانات خوب تشکر کنیم.

عسگری خاطر نشان کرد: قطعاً بچه‌ها قدردان زحمات فدراسیون کاراته هستند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا این زحمات به باد نرود. امیدوارم در ادامه مسیر نیز کل بچه‌ها حضور داشته باشند، چرا که ما در سالیان اخیر به یکدیگر عادت کردیم و از طرفی تمرین با خوب‌های کاراته ایران نتیجه بهتری را برای‌مان خواهد داشت. اینکه بتوانیم نقاط ضعف خود را در تمرینات و مبارزه با بازیکنان خوب داخلی پیدا کنیم، خیلی بهتر است تا در مسابقات و با شکست مقابل رقبا به آن برسیم.
   1398/7/9 06:53

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار