گنج‌زاده:حس بسیار خوبی به کاراته وان روسیه دارم/ برای رسیدن به هدف هر سختی را به جان می‌خرم

گنج‌زاده:حس بسیار خوبی به کاراته وان روسیه دارم/ برای رسیدن به هدف هر سختی را به جان می‌خرم
ملی‌پوش کاراته ایران گفت: با توجه به شرایط ذهنی، فکری و بدنی حس بسیار خوبی به مسابقات کاراته وان روسیه دارم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" سجاد گنج‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط خود در آستانه ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در روسیه اظهار داشت: خدا را شکر شرایط خوبی دارم و در این مدت تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم تا به امید خدا موفق به کسب نتیجه‌ای خوب در مسابقات کاراته وان روسیه شوم.
 
وی در خصوص اینکه در پروسه طولانی کسب سهمیه المپیک دچار خستگی نشده است، گفت: واقعیت این است که تا حدودی دچار خستگی هستم، اما به شخصه بعد از کاراته وان ژاپن، پروسه کسب سهمیه جلوی چشم‌هایم است و برای رسیدن به این هدف هر سختی را به جان می‌خرم.
 
دارنده یک مدال طلا و دو نقره جهان در خصوص عدم کسب مدال در مسابقات کاراته وان ژاپن عنوان کرد: در توکیو همه چیز برای من خوب بود و با توجه به شرایط بدنی مناسب مسابقات را خوب شروع کردم. در بازی اول با حریف روس مبارزه کردم و در یک دیدار پر افت و خیز در 14 ثانبه پایانی توانستم به برتری برسم. در دیدار دوم حریف جوان اوکراینی که موفق به شکست قاطعانه کاراته‌کا عربستانی شده بود را به راحتی شکست دادم.
 
گنج‌زاده خاطر نشان کرد: در سومین مبارزه و دیدار سرگروهی در گروه خود به مصاف کاگاوا ژاپنی رفتم. کاراته‌کایی که در 10 دیدار گذشته به او باخته بودم و با توجه به شرایط رنکینگ این تصور و آمادگی را برای مبارزه با او داشتم. به صورت طبیعی وقتی چند بار در مقابل یک بازیکن شکست ‌می‌خوردید از نظر ذهنی دچار ضعف می‌شوید، اما من از مسابقات قهرمانی آسیا روی او کار کرده بودم.
 
وی ادامه داد: در قهرمانی آسیا قسمت نشد که با او مبارزه کنم، اما در توکیو خدا را شکر او را شکست و برای دومین بار او را مغلوب کردم. فکر می‌کنم پیروزی مقابل کاگاوا ترمز دستی من در مسابقات توکیو بود و با شکست در دو مسابقه بعد از رسیدن به مدال بازماند. در حال حاضر حس بسیار خوبی به مسابقات روسیه دارم و اصلا برایم مهم نیست با چه حریفانی قرار است مبارزه کنم. از نظر ذهنی، حسی و بدنی در شرایط خوبی هستم و امیدوارم یک نتیجه قابل قبول کسب کنم.
 
قهرمان کاراته جهان در پاسخ به این سوال که در مسیر کسب سهمیه المپیک تدارکات فدراسیون کاراته از تیم ملی مناسب بوده است، گفت: فدراسیون کاراته در این مدت حقوق سه میلیون تومانی ما را به صورت مرتب واریز می‌کند. اینکه این حقوق کم یا زیاد است را می‌توانید با ورزش‌های دیگر مقایسه کنید. از طرفی اردوها به صورت منظم برگزار می‌شود و در مسابقات نیز هتل‌های مناسبی را برای ما گرفته می‌شود. هتل‌هایی که از سوی فدراسیون جهانی معرفی و با توجه به فراهم بودن شرایط حمل و نقل به سالن مسابقات، آرامش فکری ما را فراهم کرده است. خدا را شکر از نظر امکانات و شرایط تمرینی راحت هستیم و با آرامش خاطر به مسابقات اعزام می‌شویم.

   1398/7/10 12:21

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار