پنج نماینده کاراته ایران در جمع برترین های رنکینگ المپیک؛

عسگری جایگاه نخست را پس گرفت، بهمنیار به جمع مدعیان اضافه می شود


پنج نماینده کاراته ایران در جمع برترین های رنکینگ المپیک؛

عسگری جایگاه نخست را پس گرفت، بهمنیار به جمع مدعیان اضافه می شود

سارا بهمنیار با احتساب امتیاز لیگ جهانی مسکو به جمع ۴ نفر نخست وزن ۵۵_ کیلوگرم المپیک خواهد پیوست، ضمن آنکه بهمن عسگری نیز با کسب مدال برنز لیگ جهانی مسکو بار دیگر به رتبه نخست باز میگردد.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته"؛ پس از لیگ جهانی کاراته وان مسکو، سارا بهمنیار با احتساب امتیاز مدال طلا ۴۲۵۲ امتیازی خواهد شد و با توجه به اینکه بتینا پلانک نفر چهارم فعلی رنکینگ از اتریش در این دوره از رقابت های لیگ جهانی در دور دوم حذف شد تنها ۹۰ امتیاز به ۳۸۳۲ امتیازش افزوده خواهد شد تا این بهمنیار باشد که جایگاه چهارم رنکینگ را به نام خود به ثبت می رساند.

اما در وزن ۷۵_ کیلوگرم نیز بهمن عسگری با کسب مدال برنز موفق شد بار دیگر در رتبه نخست رنکینگ المپیک قرار گیرد.

در این وزن اگرچه اکنون کن نشیمورای ژاپنی در رتبه نخست قرار دارد اما با توجه به باخت نشیمورا در دور اول تنها ۳۰ امتیاز به امتیازات وی اضافه خواهد شد تا وی با ۵۷۲۲ امتیاز در رتبه دوم قرار گیرد.

در این وزن رافائل آقایف نیز اگرچه موفق شد ۹۹۰ امتیاز به حساب خود واریز کند اما جمع امتیازش ۵۵۶۵ خواهد شد تا پس از نشیمورا بالاتر از بوسای ایتالیایی در جایگاه سوم قرار گیرد.

در وزن ۷۵+ کیلوگرم نیز با طلای پورشیب و برنز گنج زاده، اختلاف دو ملی پوش به ۸۲ امتیاز رسید اما با حرکت ناشایست و دور از انتظار جاناتان هورنه آلمانی اکنون این گنج زاده است که در رتبه دوم قرار خواهد گرفت(هورنه پس از باخت در هانتی مقابل گوگیتا در مرحله نیمه نهایی اگرچه به رقابت کسب مدال برنز راه یافت اما در اقدامی دور از انتظار با حریف روسی نه چندان مطرح درگیر شد تا با اخراج هر دو کاراته کا نام هر دو از جدول این دوره از مسابقات لیگ جهانی حذف شود) و گنج زاده با امتیاز حدودا ۶۵۹۲ بالاتر از هورنه به عنوان نفر نخست وزن ۸۴+ کیلوگرم در رده دوم رنکینگ وزن ۷۵+ قرار گیرد پورشیب نیز با امتیاز ۶۵۱۰ اختلاف خود را با گنج زاده به ۸۲ امتیاز رساند وی اکنون با اوگار آکتاش نفر نخست رنکینگ ۷۵+ (نفر اول وزن ۸۴_ کیلوگرم) نیز تنها ۸۴۲ امتیاز اختلاف دارد.

در وزن ۶۱+ کیلوگرم نیز حمیده عباسعلی با احتساب امتیاز لیگ جهانی مسکو ۳۵۹۲ امتیازی خواهد بود تا همچنان به عنوان نفر چهارم در رنکینگ المپیک قرار داشته باشد.

در وزن ۶۱_ کیلوگرم نیز علیپور با ۳۷۷۲ امتیاز با اختلاف ۶۱۵ امتیاز در رده پنجم قرار خواهد گرفت در این وزن نفر چهارم رنکینگ فعلی جوانا پرکویچ قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ از صربستان است که تا پیش از لیگ جهانی مسکو ۳۸۷۷ امتیاز بدست آورد اما وی در این دوره از رقابت ها با شکست مقابل علیپور و کسب مدال برنز حدودا ۵۱۰ امتیاز به امتیازاتش افزوده خواهد شد تا اختلافش با علیپور به عدد ۶۱۰ برسد.

بدین ترتیب با اعلام رنکینگ جدید المپیک ۵ نماینده ایران در بین ۴ نفر نخست قرار خواهند گرفت.

بهمن عسگری در رتبه ۱ رنکینگ ۷۵_ کیلوگرم، سجاد گنج زاده در رتبه دوم رنکینگ ۷۵+ کیلوگرم، سارا بهمنیار در رتبه ۴ رنکینگ ۵۵_ کیلوگرم، حمیده عباسعلی در رتبه ۴ رنکینگ ۶۱+ کیلوگرم و ذبیح الله پور شیب در رتبه ۳ وزن ۷۵+ کیلوگرم قرار خواهد گرفت اما با توجه به اینکه در اوزان المپیکی از هر کشور تنها یک نماینده راهی المپیک خواهد شد رتبه وی محاسبه نخواهد شد.

نگارنده: لاله خالق


 
   1398/7/16 18:33

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار