هروی: طولانی‌ترین مسیر کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می‌کنیم/ مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است


 هروی: طولانی‌ترین مسیر کسب سهمیه المپیک را در تاریخ طی می‌کنیم/ مهمترین نقطه قوت کاراته بلوغ بازیکنان است

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: تنها تیمی در تاریخ ورزش کشور هستیم که برای کسب سهمیه المپیک در فواصل بسیار کوتاه در مسابقات حاضر می‌شویم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان کاراته در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان اظهار داشت: بعد از موفقیت کاراته ایران در آخرین دوره مسابقات جهانی در اسپانیا که توانستیم در کومیته تیمی برای سومین بار قهرمان جهان شویم و در کومیته انفرادی نیز بهترین نتیجه را در دنیا کسب کنیم و همچنین با عقبه کاراته ایران و قهرمانی در مسابقات جهانی اتریش، موفقیت در ورلد گیمز و بازی‌های آسیایی، سطح توقعات بالاتر رفته است.

وی افزود: خدا را شکر سال 2019 را پرقدرت شروع کردیم و تا به امروز نیز در شش مرحله مسابقات لیگ برتر و دو مرحله مسابقات سری A کاراته وان با ترکیب کامل حاضر شدیم و در دو مرحله دیگر این مسابقات در کانادا و شیلی نیز نماینده داشتیم. این در حالی است که تعدد مسابقات در سال 2019 به قدری زیاد بود که بچه‌ها هر 25 روز تا یک ماه در مسابقات حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی کاراته خاطرنشان کرد: با وجود این شرایط و در مجموع  تا امروز بچه‌ها امتیازات خوبی برای سهمیه المپیک 2020 کسب کرده‌اند، هر چند سطح توقعات ما بیشتر از اینها است و دوست داشتیم با توجه به اینکه خود را بهترین تیم کاراته دنیا می‌دانیم، نتایج بهتری کسب می‌کردیم. کاراته وان روسیه ششمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان بود و بچه‌ها در مجموع خوب ظاهر شدند. در حال حاضر شرایط ما در 2 وزن المپیکی ایده‌آل است و در یک وزن دیگر نیز تلاش می‌کنیم از بحران بدشانسی خارج شویم.

هروی در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک در وزن 67- کیلوگرم گفت: واقعا عملکرد فنی بچه‌های وزن 67- کیلوگرم ما قابل قبول بوده و تنها در نتیجه‌گیری عملکرد آنها زیر سوال رفته است. مطمئنم با بازیکنانی که در این وزن داریم در انتها دغدغه‌ای برای کسب سهمیه المپیک نخواهیم داشت.

شهرام هروی , سرمربی تیم ملی کاراته , تیم ملی کاراته ایران , لیگ جهانی کاراته وان , المپیک 2020 توکیو | المپیک تابستانی 2020 ,

وی در خصوص دور جدید تمرینات ملی‌پوشان عنوان کرد: از روز یکشنبه هفته آینده خود را برای حضور در هفتمین مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان که  آخرین مسابقه سال 2019 خواهد بود، آماده می‌کنیم تا در این مسابقات نیز نتایج لازم که مهمترین آن کسب امتیاز برای تداوم روند خوب در رنکینگ است را کسب کنیم. در سال 2020 تقویم مسابقات کسب سهمیه المپیک فشرده‌تر خواهد شد و از دی ماه تا  اواسط اسفندماه سال جاری باید در 5 مرحله مسابقات شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته با اذعان به فشردگی مسیر کسب سهمیه المپیک در رشته کاراته عنوان کرد: کاراته تنها رشته‌ای است که به این سبک و سیاق برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند و تیم ملی کاراته نیز تنها تیمی در تاریخ ورزش کشور است که برای کسب سهمیه المپیک در فواصل بسیار کوتاه در مسابقات حاضر می‌شود و طولانی‌ترین مسیر را طی می‌کند.  از سال 95 و پایان مسابقات جهانی اتریش که بحث کسب سهمیه  از طریق حضور در مسابقات کاراته وان مطرح شد ما در مسابقات حضور داشتیم و تا پایان سال 98 باید این مهم را تداوم ببخشیم.

 
   1398/7/23 08:30

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار