سرمربی تیم ملی کاراته: هدف ما حضور در المپیک با سهمیه‌های کامل است


سرمربی تیم ملی کاراته: هدف ما حضور در المپیک با سهمیه‌های کامل است

شهرام هروی تاکید کرد: هدف اصلی کادر فنی تیم ملی و فدراسیون کسب ۳ سهمیه کامل جهت حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سرمربی تیم ملی کاراته در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم ملی کاراته مردان ایران پس از حضور در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو، اظهار کرد: خوشبختانه توانستیم امتیازات خوبی را در راه کسب سهمیه‌های المپیک بدست بیاوریم و در یکی دیگر از رقابت‌های کسب سهمیه نمایش خوبی داشتیم. از میان ۳ وزن المپیکی که برای کسب سهمیه آن تلاش می‌کنیم، خوشبختانه در اوزان ۷۵- و ۷۵+ کیلوگرم شرایط خوبی داریم، هر چند هنوز راه زیادی در پیش است و باید با تمرکز و آمادگی بالا در رویدادهای آتی نیز شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته افزود: در حال حاضر بهمن عسگری در ۷۵- کیلوگرم و با توجه به مدالی که در مسکو گرفت به صدر رنکینگ صعود کرد و در ۷۵+ کیلوگرم گنج زاده و پورشیب نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند که نشان دهنده وضعیت خوب ما در این دو وزن است. در سبک وزن نیز مطمئنا برنامه‌ریزی و هدف کادر فنی و فدراسیون بر اساس کسب سهمیه از طریق رنکینگ است، هر چند کار دشواری در پیش داریم اما در سبک وزن نیز سهمیه المپیک را می‌گیریم تا با سهمیه‌های کامل راهی توکیو شویم.

وی درباره برنامه‌ تیم ملی جهت حضور در رقابت‌های اسپانیا، نیز گفت: با توجه به تعدد و سنگینی مسابقات مختلف، به بچه‌ها مقداری استراحت دادیم تا با روحیه بالا در اردو حاضر شوند و تمرینات خود را از سر بگیرند. بعد از اربعین اردوها آغاز می‌شود و ۳ مرحله اردو تا مسابقات اسپانیا در پیش خواهیم داشت. مسابقات اسپانیا هفتمین و آخرین مرحله لیگ جهانی در سال ۲۰۱۹ است و امیدوارم به اهدافمان در این مسابقات نیز برسیم و این رقابت‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

هروی ادامه داد: بعد از این رقابتها نیز باید خودمان را برای لیگ جهانی در سال ۲۰۲۰ آماده کنیم که شامل ۴ مرحله کاراته وان و یک مرحله سری A در شیلی خواهد بود. با توجه به تعدد مسابقات و سختی حضور در رقابت‌های مختلف در راه کسب سهمیه المپیک، تمام هم و غم کادر فنی این است که بچه‌ها هم از نظر بدنی و هم از نظر روحی در بهترین شرایط باشند. مسیر بسیار سختی در پیش داریم اما با وجود همت بازیکنان و اعضای کادر فنی و حمایت‌های فدراسیون و جامعه کاراته شاهد اتفاقات خوب برای کاراته ایران خواهیم بود.

انتهای پیام 
   1398/7/23 16:07

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار