اجرای طرح استعدادیابی کاراته در خراسان رضوی


اجرای طرح استعدادیابی کاراته در خراسان رضوی

رییس هیئت کاراته خراسان رضوی گفت: طرح بزرگ استعداد یابی کاراته "ستاره ها، ستاره می‌سازند" برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی در طرقبه برگزار می‌شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایسنا، محمد حجتیان در اولین جلسه کمیته استعداد یابی کاراته استان در شش ماه دوم سال جاری، اظهار کرد: کمیته استعداد یابی از جایگاه بسیار مهمی در هر رشته ورزشی خصوصا این رشته رزمی برخوردار است، چرا که با شناسایی استعداد های نهفته در متن جامعه می‌توانیم کمک شایانی در پشتوانه سازی قهرمانان این رشته و کسب سکوهای ارزشمند داشته باشیم .

وی خاطر نشان کرد: امروزه در سطح جوامع کشورهای مختلف جهان برای پشتوانه‌سازی رشتههای مختلف ورزشی با استفاده از متخصصین امر استعداد یابی توانسته اند استعدادهای درخشانی را در رشته های مختلف به جوامع ورزش خود معرفی کنند.

رییس هیئت کاراته خراسان رضوی افزود: خوشبختانه این شرایط در این هیئت نیز با حضور مربیان ارزشمند و باتجربه استان در حال اجرا است و در نیمه دوم سال نیز بنا را بر افزایش آزمون های استعداد یابی در سطح استان گذاشته ایم و به نتایج مثبت و قابل قبولی دست یافته ایم .

حجتیان گفت: شاید استعدادیابی در کشور و در رشته‌های مختلف ورزشی صورت پذیرفته ولی طرح بزرگ استعدادیابی ستاره‌ها، ستاره می‌سازند برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی در طرقبه و در دو بخش دختران و پسران، رده‌های سنی ۹ تا ۱۳ سال و با همکاری اداره ورزش و جوانان و شهرداری طرقبه و شاندیز اجرا خواهدشد.

وی ادامه داد: در این طرح فقط قهرمانان ملی استعدادها را شناسایی و پس از مشخص شدن در دوره‌های فشرده به جهت شرکت در مسابقات کشوری و عرصه‌های بین المللی پرورش خواهندیافت.

در این جلسه علاوه بر بررسی راهکارهای اجرایی این کمیته احکام سال جدید رییس و اعضای این کمیته نیز به جواد درویش به عنوان رئیس کمیته استعدادیابی و امیر اورلی دبیر و یاسر غنایی عضو این کمیته توسط حجتیان ابلاغ شد.

انتهای پیام 
   1398/7/27 08:09

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار