کاراته خوزستان در وضعیت سفید


کاراته خوزستان در وضعیت سفید

مشکلات مدیریتی که کاراته خوزستان در سال‌های گذشته با آن دست و پنجه نرم می‌کرد باعث شد، آسیب‌های فراوانی به بدنه آن وارد شود و این رشته تا مرز فروپاشیدگی پیش رفت اما امروز با تغییرات به وجود آمده، کاراته خوزستان حال و روز بهتری دارد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، ورزش کاراته با قدمتی چند هزار ساله پس از فراز و نشیب‌های زیاد امروزه به عنوان یکی از رشته‌های پرطرفدار در جهان شناخته می‌شود؛ این رشته ورزشی در ایران نیز طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده تا جایی که امروز از ایران به عنوان قطب کاراته جهان یاد می‌شود و قهرمانان ایرانی این رشته در مسابقات مختلف آسیایی و جهانی نتایج درخشانی را کسب می‌کنند.

پس از المپیکی شدن رشته کاراته، جذابیت آن دو چندان شد و بیشتر مورد توجه کشورها قرار گرفت و رقابت در این رشته به شدت افزایش یافته است.

تلاش برای کسب سهمیه المپیک این رشته در کشورهای مختلف و صاحب نام همچنان ادامه دارد و ایران جز مدعیان کسب عناوین درخشان المپیک است.

کاراته در خوزستان

این رشته در خوزستان نیز طرفداران زیادی دارد و علاقه‌مندان بسیاری در جای جای خوزستان در این رشته فعالیت میکنند؛ مشکلات مدیریتی که این رشته در سالهای گذشته در استان با آن دست و پنجه نرم میکرد باعث شد که آسیب‌های فراوانی به بدنه کاراته خوزستان وارد شودو این رشته تا مرز فروپاشیدگی پیش رفت و این در حالی بود که سکوت معنادار اهالی این رشته و مسوولان باعث بیشتر شدن مشکلات کاراته در استان میشد.

از زمان اغاز فعالیت رسمی کاراته در استان، خوزستان هیچگاه نتوانست در سطح کشور به عنوان یک مدعی خود را معرفی کند و تنها تک ستاره‌هایی با پشتکار و تلاش خود توانستند افتخاری برای برای کاراته خوزستان به ارمغان بیاورند و ضعف مدیریت یکی از دلایلی بود که خوزستان تا کنون نتوانسته است حرفی برای گفتن در سطح اول کاراته کشور داشته باشد.

دلایل عدم موفقیت کاراته استان

انگیزه در بین قهرمانان و مربیان این رشته روزبه‌روز از بین میرفت و دیگر اثری از کلاس‌های پرشور کاراته در سطح استان نبود، با گذشت چندین سال مدیریت ناموفق و عدم شکوفایی کاراته خوزستان در سطح ملی، جرقه‌های انتقادات و نارضایتی‌ها آغاز شد.

مظفر مرادی، مربی ایذه‌ای در خصوص عدم موفقیت کاراته در بخش قهرمانی در خوزستان عنوان کرد: کاراته یکی از ورزش‌هایی است که در سطح استان طرفداران زیادی دارد اما متاسفانه کاراته در دودهه اخیر به دست افراد خاصی اداره می‌شود که مدیریت ضعیف آن‌ها باعث تنزل شدید کاراته استان و عدم دستیابی به جایگاه مناسب شده است و این مسئله باعث کنار رفتن تعداد زیادی از افراد با استعداد این رشته از میادین کاراته شده است.

وی افزود: بعد از مدت‌ها و با پیگیری جمعی از دلسوزان این رشته و همکاری مدیرکل ورزش خوزستان تغییرات بسیار خوبی در راس هیئت کاراته استان صورت گرفت و خانم افشین به سرپرستی هیات استان انتخاب شدند که رزومه درخشان وی باعث تغییرات چشمگیر شد.

مرادی در پایان گفت: افتتاح سایت هیات کاراته خوزستان برای اولین بار، اعزام تیم‌ها به مسابقات و حمایت کامل ورزشکاران منتخب استان، همچنین اعزام داوران استان به مسابقات رسمی فدراسیون و ... نیز برخی از اقدامات مثبت بعد از تغییرات در راس مدیریت کاراته استان بود.

شروع دوران رشد کاراته خوزستان

آغاز انتقادات و به میدان آمدن مسوولین پس از اوضاع بسیار بد کاراته، همچنین وجود مربیان جوان و دلسوز همراه با پیشکسوتان استخوان خرد کرده در کاراته که برای نجات این ورزش پا به میدان نهادند، باعث شده رسما عصر جدیدی در کاراته خوزستان آغاز شود.

تغییری که دوباره انگیزه را ایجاد کرده و نوید روزهای خوبی را می‌دهد و باید منتظر ماند و دید آیا کاراته خوزستان روزهای درخشان خود را خواهد دید یا خیر.

کاراته خوزستان باید به حقش برسد

ایاد کاظمی، رئیس سابق هیات کاراته شادگان و مسوول کمیته سبک‌های آزاد خوزستان در خصوص عملکرد مدیریت ضعیف در هیات قبلی بیان کرد: در اختلافات به وجود آمده و نقدهایی که به مدیریت قبلی هیات استان داشتم از سمت‌های خود در کاراته استعفا دادم و به دلیل اینکه به نحوه مدیریت هیات قبلی استان انتقاد داشتم مشکلات بسیاری برای ما به وجود آوردند و در شادگان فردی رئیس هیات شد که اصلا ورزشی نبود و دخالت‌های بسیاری ایجاد شد تا از فعالیت من و شاگردانم جلوگیری شود.

وی افزود: از زمانی که سرپرست جدیدی برای هیات کاراته استان انتخاب شده است تنها اتفاق خاصی که می‌توان ذکر کرد عدم وجود افرادی می‌باشد که در زمان ریاست قبلی مشکلات بسیاری را ایجاد کردند اما هیات جدید هنوز جای کار دارد و انتظار ما رسیدگی به هیات‌های شهرستان از جمله شادگان است که بیش از یک سال است که رئیس ندارد و امیدوارم با از سرگیری فعالیت کاراته خوزستان، کاراته خوزستان به حق خود برسد.

آرزوی کاراته‌ای در سطح ملی

آغاز فصلی نو در کاراته خوزستان بالاخره پس از انتظار چند ساله دوستداران این رشته انجام شد و اهالی ورزش خوزستان این تغییرات مثبت را نقطه عطفی در این رشته میدانند و کارشناسان ورزشی اعتقاد دارند که تغییرات صورت گرفته میتواند آغاز فصلی شکوفا برای کاراته خوزستان باشد.

حالا باید منتظر ماند تا ببینیم با توجه به تغییرات صورت گرفته آیا کاراته خوزستان خواهد توانست جایگاهی در سطح کشور برای خود فراهم کند، انتظاری که اکنون بسایری از علاقه‌مندان این ورزش در استان از مسوولان کنونی این هیات دارند.

انتهای پیام/


 
   1398/7/27 08:38

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار