برگزاری مسابقات کاراته بین‌المللی «گلستان کاپ» در علی‌آبادکتول/ حضور 150 ورزشکار از 8 کشور در مسابقات


برگزاری مسابقات کاراته بین‌المللی «گلستان کاپ» در علی‌آبادکتول/ حضور 150 ورزشکار از 8 کشور در مسابقات

مسابقات بین‌المللی کاراته موسوم به «گلستان کاپ» با حضور150 ورزشکار خارجی و داخلی در دانشگاه آزاد علی‌آباد‌کتول برگزار می‌شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل ازخبرگزاری فارس از گنبدکاووس، ورزش کاراته به عنوان یکی از ورزش‌های پرطرفدار رزمی در سطح دنیا که به تازگی به جمع رشته‌های المپیکی نیز پیوسته است در کشور ما ایران نیز در چند سبک مختلف از جمله یک سبک مادر و نیمه‌کنترلی و سه سبک کنترلی رواج دارد.

استان گلستان نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌های مهد رشته کاراته سال‌هاست در این رشته صاحب مدال‌های رنگارنگ مسابقات ملی و بین‌المللی شده است، از این رو هیئت کاراته استان گلستان در سال گذشته با درخواست از فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی و موافقت فدراسیون جهانی، امتیاز میزبانی مسابقات بین‌المللی کاراته را با عنوان «گلستان کاپ» اخذ کرد تا در آخرین روزهای دهه نخست آبان ماه جاری این مسابقات را در علی‌آبادکتول برگزار کند.

* میزبانی مسابقات بین‌المللی کاراته بعد از 20 سال

رئیس هیئت کاراته استان گلستان در نشست هماهنگی برگزاری این مسابقات با اشاره به اینکه استان ما برای دومین بار و بعد از حدود 20 سال بار دیگر میزبان یک رویداد بین‌المللی در رشته کاراته است، اظهار کرد: این مسابقات از روز 9 آبان ماه در شهرستان علی‌آبادکتول آغاز و تا پایان روز 10 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

جبله با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی کاراته موسوم به «گلستان کاپ» در سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در سالن ورزشی دانشگاه آزاد علی‌آبادکتول برگزار می‌شود، افزود: این مسابقات با حضور ورزشکارانی از قریب به هشت کشور برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه هماهنگی‌های لازم برای برگزاری باشکوه این مسابقات صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ستاد برگزاری مسابقات به ریاست «بهمن طیبی» مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان و دبیری بنده شکل گرفته و با هماهنگی فدراسیون کاراته مقدمات حضور ورزشکاران داخلی و خارجی فراهم شده است.

* حضور 50 ورزشکار خارجی در مسابقات

رئیس هیئت کاراته استان گلستان از اسکان ورزشکاران شرکت‌کننده در این مسابقات در دو هتل «کانیار» و «نگارستان» شهرستان علی‌آبادکتول خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی ما و پاسخ فدراسیون‌های کشورهای دعوت شده حدود 50 ورزشکار خارجی از کشورهایی نظیر «منتخب نخجوان»، «عراق»، «اقلیم کردستان»، «ارمنستان»، «ترکیه»، «مالزی»، «افغانستان» و «گرجستان» برای شرکت در مسابقات کاراته گلستان کاپ وارد استان گلستان خواهند شد.

جبله با اشاره به اینکه این مسابقات باید به بهترین شکل ممکن خود برگزار شود، ادامه داد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از این مسابقات بهترین خاطرات و صحنه‌های به یادماندنی در اذهان شرکت‌کنندگان نقش بسته و ماندگار شود.

وی از اعتبار 300 میلیون تومانی این مسابقات خبر داد و تصریح کرد: 250 میلیون این اعتبار از سوی اداره کل ورزش و جوانان تامین شده و 50 میلیون تومان دیگر آن توسط هیئت کاراته استان گلستان تامین خواهد شد.

* پذیرش ورزشکاران از چهارشنبه ساعت 14 در هتل کانیار

مسوول کمیته برگزاری مسابقات بین‌المللی کاراته «گلستان کاپ» نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پذیرش مسابقات برای همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی در روز چهارشنبه از ساعت 14 الی 20 در هتل کانیار علی‌آبادکتول خواهد بود، افزود: پس از انجام پذیرش و همزمان وزن‌کشی مسابقات، جدول نهایی به سرعت آماده شده و از صبح ساعت 9 روز پنج شنبه رسما مسابقات با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز خواهد شد.

شجاعی با بیان اینکه قرعه‌کشی مسابقات به صورت کاملا مدرن برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل برگزاری مسابقات تیم ملی نوجوانان همزمان با مسابقات «گلستان کاپ»، شرکت‌کنندگان در این رده سنی از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سایر رده‌ها با تفاوتی نسبی حضور می‌یابند.

وی بر لزوم هماهنگی‌های رسانه‌ای برای انعکاس مناسب این رویداد بین‌المللی در شهرستان علی‌آبادکتول تاکید کرد و گفت: این افتخار نه تنها متعلق به شهرستان علی‌آبادکتول و استان گلستان بلکه برای کشور عزیزمان ایران اسلامی است.

* مسابقات کاراته «گلستان کاپ» دروازه توسعه اقتصاد ورزشی

رئیس هیئت کاراته شهرستان گنبدکاووس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همدلی و هماهنگی همه ورزشکاران و ورزش دوستان در استان گلستان باید برای برگزاری این مسابقات در اوج خود قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا این مسابقات در بهترین کیفیت فنی و رفاهی خود برای همه شرکت‌کنندگان برگزار شود.

فرهاد شیبک با بیان اینکه برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی در کنار توسعه ورزش استان می‌توانند به رونق اقتصادی ما نیز کمک کنند، ادامه داد: حتی از منظر سیاسی نیز تغییر نگرش افرادی که از خارج کشور به ایران اسلامی آمده و مهربانی و آرامش این سرزمین را می‌بینند از دیگر مزایای غیرورزشی برگزاری این گونه مسابقات است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی امکانات و ظرفیت‌های ورزش شهرستان گنبدکاووس به ویژه رشته کاراته نیز در اختیار ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی کاراته «گلستان کاپ» است، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم بر تعداد برگزاری این گونه رویدادها افزوده و به رونق ورزش‌های رزمی به ویژه کاراته در کشور بیش از گذشته کمک کنیم.

انتهای پیام/


 
   1398/8/8 18:48

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار