گزارش فدراسیون جهانی کاراته از رنکینگ المپیک؛

تلاش برای صدرنشینی در جدول رده بندی المپیک شدت یافت


گزارش فدراسیون جهانی کاراته از رنکینگ المپیک؛

تلاش برای صدرنشینی در جدول رده بندی المپیک شدت یافت

جدول رده بندی المپیک کاراته به روز شد و برترین کاراته کاها در صدر هشت رده المپیکی معرفی شدند.


به گزارش"پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته"؛ در گزارش فدراسیون جهانی آمده است: با تشدید تلاش برای بدست آوردن بلیط  توکیو ۲۰۲۰، اختلاف بین چهار موقعیت برتر در حال کاهش است.

چهار ورزشکار اول در رده بندی هر یک از رده های المپیک به همراه یک کاراته کا از کشور میزبان به رقابت های کاراته بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ راه پیدا می کنند.

 پس از بروزرسانی در جدول رنکینگ المپیک، ریو کیونا(ژاپن)، دارخان اسدیلوف(قزاقستان)، بهمن عسگری(ایران)، اوگار آکتاش(ترکیه)، ساندرا سانچز(اسپانیا)، سراب اوزچلیک(ترکیه)، ژائویان ین(چین) و ایرنا زارتسکا(آذربایجان) هشت نفری هستند که در رنکینگ المپیک صدرنشین هستد.
 
ریوکیونا در صدر جدول کاتای انفرادی مردان

تلاش در رده کاتا مردان به حدی هیجان انگیز است که تا کنون رتبه هفتم نیز در بین سهمیه داران المپیک قرار دارد. ریو کیوونا (ژاپن) و دامین کوینترو (اسپانیا) صدرنشینان رنکینگ به همراه علی صوفو اوغلو (ترکیه) که رتبه سوم را در اختیار دارد در بالای جدول قرار دارند اما با توجه به حضور ورزشکاران ژاپنی در جایگاه های برتر بعدی، سهمیه های دیگر به آنتونیو دیاز (ونزوئلا) و ماتیا بوساتو (ایتالیا) تعلق می گیرد که در رده های ششم و هفتم قرار دارند. ایلجا اسمورگانر (آلمان) نیز پس از ۴ نفر نخست رتبه بعدی را در اختیار دارد که هم اکنون در رده دهم جدول قرار دارد.

تغییرات در وزن ۶۷_ کیلوگرم مردان

در ابن رده اختلاف کمتر از ۷۰۰ امتیاز سه موقعیت برتر در جدول را از هم متمایز کرده است.

دارخان اسدیلوف(قزاقستان) در رده اول باقی ماند در حالی که قهرمانان جهان آنجلو کرسچنزو (ایتالیا)و استیون  داکستا(فرانسه) به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند. آخرین سهمیه پس از بروزرسانی این ماه نیز  به علی الساوی(مصر) تعلق گرفته است.

اولین ژاپنی  در این جدول ناوتو ساگو است که در رتبه هفتم قرار دارد.

اختلاف اندک در وزن ۷۵_ کیلوگرم مردان

بهمن عسگری از ایران در رده بندی وزن ۷۵_ کیلوگرم مردان با اختلاف ۴۶۵ امتیاز نسبت به کن نشیمورا که سهمیه ژاپنی ها در این رده را کسب کرده، در صدر قرار دارد، رافائل آقایف (آذربایجان)، لوئیجی بوسا (ایتالیا) و استانیسلاو هورونا (اوکراین) مابقی سهمیه ها را تا بدین جا کسب  کردند. توماس اسکات آمریكایی نیز تنها با اختلاف ۹۰ امتیاز در جایگاه ششم قرار دارد.

ستاره ها در صدر وزن ۷۵+ کیلوگرم

اسامی پیشرو وضعیت خود را صدر جدول این رده همچنان حفظ کردند. اوگار اکتاش گرند وینر از ترکیه با اختلاف ۷۶۵ امتیاز نسبت به سجاد گنج زاده از ایران صدرنشین جدول است. بقیه اسامی در رتبه های واجد شرایط کسب سهمیه به ترتیب عبارتند از جاناتان هورنه (آلمان) و ایوان كوویچ (کرواسی) ضمن انکه در این رده ریوتارو آراگا (ژاپن) و گوگیتا ارکانیا (گرجستان) نیز در انتظار شانس خود در جایگاه ششم و هفتم قرار دارند.

ساندرا سانچز پیشتاز در کاتا انفرادی بانوان

ساندرا سانچز و کیو شیمیزو پس از تسلط بر تمام رویداد مهم این فصل، همچنان صدرنشینان کاتا هستند.

در این رده در صدر جدول رده بندی قهرمان جهان از اسپانیا قرار دارد که ۹۶۰ امتیاز بیش از شیمیزو به حساب خود واریز کرده است، ویویانا بوتارو (ایتالیا) با اختلاف ۲۱۲۲.۵ امتیاز از دارنده دو طلای پیکارهای قهرمانی جهانی در رده سوم قرار دارد ضمن آنکه مو شانگ گریس لائو(هنگ کنگ) و ساکورا کوکومای(آمریکا) مقام های بعدی را در اختیار دارند. دلیرا التیمور از ترکیه با اختلاف ۸۱۰ امتیاز نسبت به آخرین رتبه فعلی در رده بعدی قرار دارد.

نامهای جدید در وزن ۵۵_ کیلوگرم بانوان

صدرنشینی سراب اوزچلیک(ترکیه) در این وزن همچنان ادامه دارد، مدافع گرند وینر با اختلاف ۵۷۰ امتیاز نسبت به آنجلیکا ترلوجا (اکراین) در صدر قرار دارد.  تزو یان ون(چین تایپه) و میهو میهارا از (ژاپن)به ترتیب مقام های سوم و چهارم را کسب کردند ضمن آنکه سارا بهمنیار از ایران برای اولین بار پس از بروزرسانی جدید در بین منتخبین این وزن قرار گرفت. بتینا پلانک (اتریش) با اختلاف ۲۷۰ امتیاز در انتظار شانس خود در رده پنجم قرار دارد.

ژائو یان ین صدرنشین وزن ۶۱_ کیلوگرم بانوان

در وزن ۶۱_ کیلوگرم تقابل برای صدرنشینی  بین دو رقیب برتر با اختلاف ۶۴۵ امتیاز، بسیار نزدیک است.

در حال حاضر ژائو یان ین (چین) در صدر قرار دارد و پس از آن جیانا لطفی (مصر) قرار دارد. قهرمان جهان جووانا پرکوویچ (کرواسی) و مروه کوبان (ترکیه) لیست ورزشکاران در رده های فعلی کسب سهمیه را تکمیل می کنند ضمن اینکه رزیتا علیپور از ایران نیز مقام پنجم را کسب نموده است.

 سهمیه کشور میزبان المپیک تا این لحظه ای در اختیار مایومی سومیا می باشد.

ادغام رده ها تاثیر گذار در وزن ۶۱+ کیلوگرم بانوان

در رده ۶۱+ کیلوگرم ، موقعیت های مقدماتی به دلیل ادغام دو وزن، به رده هفتم رسیده است.

در حالی ایرنا زارتسکا (آذربایجان) صدرنشین است که نخستین ژاپنی این وزن آیومی یوکوزا در رده دوم در تعقیب وی می باشد.

النا کویریچی (سوئیس)، النی چتزیلیادو (یونان) و حمیده عباسعلی از ایران در رده هفتم جدول، لیست ورزشکاران واجد شرایط را تا این لحظه تکمیل می کند.

الیزه ایگر (فرانسه) در رده چهارم ، و سیلویا سمرارو (ایتالیا) در رده ششم اگرچه در رتبه های بالا قرار دارند اما هر دو بدلیل ادغام اوزان در رنکینگ این رده قرار نگرفتند.

به روزرسانی بعدی که آخرین رده بندی در سال ۲۰۱۹ است با آغاز ماه دسامبر انجام می شود.

ترجمه و تنظیم: لاله خالق


 
   1398/8/16 19:51

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار