رئیس هیات: کاراته کرمانشاه می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد


رئیس هیات: کاراته کرمانشاه می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد

رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه بابیان اینکه کاراته کرمانشاه قهرمانانی جهانی دارد، عنوان کرد: هامون درفشی پور و سعید احمدی از امیدهای کاراته کرمانشاه برای کسب سهمیه المپیک هستند.


 به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سعید نصراللهی در نشستی خبری، تلاش برای حفظ و نگهداشت قهرمانان را یکی از اولویت‌های کنونی کاراته کرمانشاه دانست و اظهار کرد: در کنار این مسئله شناسایی استعدادهای جدید و رشد و پرورش آنها در راستای پشتوانه سازی برای کاراته استان دیگر برنامه جدی در دستور کار هیات کاراته استان است.

وی افزود: هرچند در حال حاضر کاراته کرمانشاه از وجود قهرمانان بزرگ و مطرحی همچون سعید احمدی، هامون درفشی پور، مهدی خدابخشی و پگاه زنگنه برخوردار است، اما متاسفانه طی سالهای گذشته چندان روی بحث شناسایی استعدادهای جدید کار نشده تا برای این قهرمانان جایگزین داشته باشیم.

رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، طی چندماه اخیری که ریاست هیات را برعهده گرفته‌ام، با همکاری بزرگان این رشته روی بحث استعدادیابی برنامه ریزی‌های دقیقی را انجام داده‌ایم و با مدنظر قراردادن شایسته سالاری، بهترین مربیان را برای پرورش استعدادهای جدید بکار می‌گیریم.

به گزارش ایسنا، نصراللهی در بخش دیگری از سخنانش تعدد سبک‌ها را یکی از معضلات کنونی کاراته در ایران دانست و گفت: در کشور 70 سبک کاراته داریم که از این تعداد تاکنون 50 سبک در کرمانشاه راه اندازی شده که باید برای نظارت و ساماندهی آنها اقداماتی را انجام دهیم.

نصراللهی با تاکید براینکه این تعدد سبک‌ها کیفیت کاراته را پائین می‌آورد، تاکید کرد: البته اخیرا فدراسیون هم آئین نامه جدیدی برای راه اندازی سبک‌های جدید و ساماندهی سبک‌های موجود با نگاه سخت گیرانه تدوین کرده که درصورت اجرایی شدن آن تاحدودی این معضل رفع می‌شود.

وی در ادامه از فعال بودن رشته کاراته در همه شهرستان‌های استان بجز ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: علیرغم اینکه هیات‌های شهرستانی از نظر وضعیت مالی و سخت افزاری وضعیت خوبی ندارند، اما تلاش می‌کنیم تا به اندازه توانایی هیات استان به آنها کمک کنیم.

رئیس هیات کاراته کرمانشاه در ادامه به در پیش بودن مسابقات المپیک 2020 و شانس قهرمانان کاراته کرمانشاه برای کسب سهمیه حضور در این مسابقات اشاره کرد و گفت: سعید احمدی و هامون درفشی پور که اکنون در خارج از کشور در رشته کاراته فعالیت می‌کنند، از امیدهای استان برای کسب سهمیه المپیک هستند.

هیات کاراته استان کرمانشاه شش هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب 50 سبک کنترلی و غیرکتترلی دارد.

انتهای پیام 
   1398/8/21 11:06

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار