اگر طباطبایی وزیر ورزش شود، من هم رییس فدراسیون میشوم؛

پایدار: ریاست سازمان لیگ را با کسب اجازه از زمانی پذیرفتم


اگر طباطبایی وزیر ورزش شود، من هم رییس فدراسیون میشوم؛

پایدار: ریاستِ سازمان لیگ را با کسبِ اجازه از زمانی پذیرفتم

 نگارنده: محمد قدیمی

این چهره‌ی ابوالقاسم پایدار، مدیرِ مستعد و آینده‌دارِ کاراته‌ی استان قم است که برخی از بزرگان و چهره‌های شاخص و تاثیرگذارِ کاراته‌ی کشور معتقدند او می‌تواند در انتخاباتِ آتی فدراسیون کاراته، یکی از جدی‌ترین، محبوب‌ترین و بابرنامه‌ترین نامزدها برای تصدیِ پُستِ ریاستِ این فدراسیون باشد. خودش اما متواضعانه و با استفاده از واژگانی که بیانگرِ عمقِ ادب و فروتنیِ اوست، می‌گوید هنوز به مرزِ آمادگیِ لازم برای حضور در چنین پُستِ خطیر و پُردغدغه‌ای نرسیده است.
 


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، چندی پیش و با حکم سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته، ابوالقاسم پایدار با عنوانِ مسئول سازمان لیگ و مسابقاتِ این فدراسیون، جایگزینِ وحید مومنی رییس پیشینِ این تشکیلات شد تا بلکه گره‌های کور و آشفته‌ی ریسمانِ رقابتهای لیگ، با دستان توانمند و هوش و درایتِ این مدیرِ جوان و جویایِ نام، باز گردد.
 
پایدار از سالها قبل، مربیگری در رده‌های مختلفِ لیگ‌های کاراته را با تیمهای پاس، مقاومت و... تجربه کرده و در طولِ این سالها، موفق به کسبِ عناوین و افتخاراتِ بسیار ارزنده‌ای نیز گشته است. او سالِ گذشته و در رقابتهای سوپرلیگ، با پشتِ سر گذاشتنِ تیمِ قدرتمند و پرستاره‌ی دانشگاه آزاد، مقتدرانه بر سکوی نخست ایستاد و بدین‌ترتیب، به سلطه‌ی چندساله‌ی دانشگاهیان بر پیکارهای سوپرلیگ کاراته کشور، پایان داد.
 
این مدیرِ جوان و خوش‌فکر، با سود بُردن از توانایی‌های ذاتی و بالقوه‌ی خود، مدارجِ ترقی در دنیای داوری را نیز به سرعت طی کرد و در مدتی بسیار کوتاه، موفق به اخذِ بالاترین درجه‌ی داوری در قاره‌ی کهن شد. ضمن اینکه سالِ گذشته و با تصمیمِ مدیرانِ وقتِ فدراسیون کاراته، جایگاهِ مربیگری در تیمهای ملیِ پایه را نیز تجربه کرد.
 
موفقیت‌های چشمگیر و تحسین‌برانگیزِ پایدار در چند ماهِ اخیر و در عرصه‌های مختلف، نهایتا سیدحسن طباطبایی را بر آن داشت تا برای عبور از وضعیتِ فعلیِ لیگهای کاراته، دستِ نیاز به سویِ این جوانِ مستعد، خوش‌فکر و خوش‌آتیه‌ی کاراته‌ی قم دراز کند و از او و توانایی‌هایش در امرِ مدیریت، استمداد نماید. پایدار اکنون در رأسِ سازمانِ عریض و طویلی قرار گرفته که بخشِ اعظمِ مسئولیت‌های اجرایی فدراسیون کاراته را بر عهده دارد. این در حالیست که عده‌ی کثیری از صاحبنظران، بر این باورند که حضورِ پایدار در این منصب و استفاده از توانایی‌های بالقوه‌ی او، می‌تواند جهشی عظیم را در حرکت به سمتِ برگزاریِ لیگ‌های منظم و پرثمر، به همراه داشته باشد.
 
پیشرفت‌های سریع و معجزه‌آسای پایدار در ماههای اخیر، او را به چهره‌ی نخستِ این روزهای کاراته‌ی کشور مبدل ساخته است. برخی از شخصیت‌های برجسته و تاثیرگذارِ کاراته‌ی ایران، با اشاره به همین موفقیت‌ها، این مدیرِ جوان و آینده‌دار کاراته‌ی قم را یکی از بهترین و شایسته‌ترین گزینه‌ها برای کاندیداتوریِ پُستِ ریاستِ فدراسیون کاراته در انتخاباتِ آتی، معرفی میکنند. وقتی این موضوع را با پایدار در میان می‌گذاریم، متواضعانه می‌گوید: دوستان و بزرگانِ کاراته‌ی کشور، به بنده لطف دارند اما معتقدم هنوز به مرزی از آمادگی و پختگی دست نیافته‌ام که بخواهم برای تصدیِ چنین سِمت‌هایی، نامزد شوم. من معتقدم در یک مجموعه، همه باید تلاش کنند تا از عهده‌ی نقش و وظایفِ خود، به نحوِ احسن و به بهترین شکل برآیند. وقتی این مهم محقق گردد، مجموعه پیشرفت خواهد کرد و در این صورت، هر یک از اعضای آن تشکیلات نیز، به نوبه‌ی خود از نردبانِ ترقی بالا خواهند رفت. در حالِ حاضر، طباطبایی رییس فدراسیون کاراته است و همه‌ی ما تلاش می‌کنیم تا وظایفی را که حسب‌الامرِ او بر عهده گرفته‌ایم، به نحو احسن اجرا و بهترین نتیجه را تحصیل کنیم. هر زمان طباطبایی وزیر ورزش و جوانان شد، آنوقت من هم به ریاستِ فدراسیون کاراته فکر خواهم کرد.
 
محمدعلی زمانی، مردِ زحمتکش و مجرب، چهره‌ی محبوب و پرطرفدارِ کاراته‌ی کشور، سالها مسئولیتِ سازمان لیگ و مسابقات فدراسیون کاراته را برعهده داشت. در ماههای اخیر اما حیطه‌ی اختیارات و مسئولیتِ او، صرفا به بخشِ مسابقات محدود شده بود. از سوی دیگر، شیوه‌ی انتشارِ خبرِ انتصابِ ابوالقاسم پایدار به سِمتِ ریاست سازمان لیگ و مسابقات، چنین تصوری را در اذهان پدید آورد که محمدعلی زمانی، مسئولیتِ بخشِ مسابقات را نیز از دست داده است. پایدار با ردِ این تلقی، تاکید کرد که زمانی هرگز از تشکیلاتِ سازمان لیگ و مسابقات خارج نشده است. او گفت: ابتدا باید عنوان کنم که بنده پیش از قبولِ این سِمت، از آقای زمانی که بزرگ و پیشکسوتِ من است، کسبِ اجازه کردم. ضمنِ اینکه خبرِ برکناریِ ایشان از سازمان لیگ و مسابقات، هرگز صحت ندارد. آقایان زمانی و حسن‌بیگی، از مردانِ مجرب و گنجینه‌های بی‌بدیلِ این سازمان به شمار میروند و بنده همواره خواهم کوشید تا از تجارب، رهنمودها و نصایحِ این بزرگان، بهره‌مند شوم. زمانی و حسن‌بیگی، از ما و در کنارِ ما خواهند بود و بنده نیز از طرفِ آنها و با کسبِ اجازه از ایشان، عهده‌دارِ چنین مسئولیتی شده‌ام. ضمنِ اینکه در جلسه‌ای که با مدیران فدراسیون کاراته داشتم، از آنها تقاضا کردم که در اولین فرصت، مراسمِ تجلیلی که در خورِ نام و جایگاهِ این عزیزان باشد، برایشان برگزار نمایند که البته این درخواست، با استقبال مسئولانِ فدراسیون همراه شد.
 
پایان قسمت اول

ادامه دارد...
 
   1398/8/22 22:42

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار