کارته‌کاران هفت کشور در آستارا به مصاف هم رفتند


کارته‌کاران هفت کشور در آستارا به مصاف هم رفتند

مسابقات بین‌المللی کاراته کنترلی با شرکت رزمی‌کارانی از هفت کشور، با هدف معرفی استعدادهای برتر این رشته ورزشی، در ورزشگاه انقلاب بندر آستارا در غرب استان گیلان آغاز شد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ رئیس هیات کاراته آستارا روز چهارشنبه در آئین افتتاحیه مسابقات بین المللی این رشته ورزشی گفت: ۵۰۰ رزمی کار از کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، عراق، افغانستان، پاکستان، ارمنستان و هندوستان در این مسابقات حضور دارند و این رقابت ها با مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کاراته ایران برگزار می شود.

غفور نصیری افزود: حدود ۲۰ داور، قضاوت مسابقات را عهده دار هستند و زنان کاراته کار در روز ۲۹ آبان و مردان کاراته کار در روزهای۳۰ آبان و یکم آذرماه در اوزان و رده های سنی مختلف رقابت خواهند کرد.

وی بیان کرد: آستارا در سال های ۹۱ ، ۹۳ و ۹۶ میزبان مسابقات کیوکوشین کاراته غرب آسیا بود و بستر برگزاری مسابقات ملی و بین المللی در این شهرستان مهیاست و همایش ورزشکاران کشورهای مختلف، باعث تقویت روحی آنها می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی آن ساماندهی شده است.


 
   1398/9/1 07:41

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار