رییس هیات کاراته استان گیلان: استعدادهای بسیار خوبی در حوزه کاراته بانوان استان وجود دارد / تاکید بر پرورش قهرمانان و استعدادیابی در رده های مختلف سنی در شهرستانها


 رییس هیات کاراته استان گیلان: استعدادهای بسیار خوبی در حوزه کاراته بانوان استان وجود دارد / تاکید بر پرورش قهرمانان و استعدادیابی در رده های مختلف سنی در شهرستانها

مزدا صوفی رییس هیات کاراته استان گیلان در جمع نواب روسای هیات کاراته شهرستان های گیلان اظهار داشت : استعدادهای خوبی در حوزه کاراته بانوان در گیلان وجود دارد.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری برنا از گیلان؛  "مزدا صوفی "  رییس هیات کاراته استان گیلان در نشستی با نواب روسای هیات های کاراته شهرستانهای استان گیلان  که در محل هیات کاراته استان گیلان تشکیل شد ، اظهار داشت : بانوان ورزشکار گیلانی در رویدادهای ملی و بین المللی در رشته کاراته تاکنون خوش درخشیده اند ولی آنطور که باید و شاید مورد حمایت قرار نگرفته اند و این بی توجهی باعث مغفول ماندن این استعدادها شده است که باید با همدلی و عدالت محوری به این مهم رسید .

وی با اشاره به شانس حضور  " سارا بهمنیار " در المپیک 2020 افزود : باید توسعه ی کاراته به گونه ای صورت گیرد که در بخش آقایان و بانوان بتوانیم استعدادهای بیشتری را شناسایی و پرورش و مورد حمایت قرار دهیم .

صوفی با بیان اینکه استعدادهای خوبی از بانوان در زمینه ی مربی گری ،  داوری در استان وجود دارد گفت :  باید این پتانسیل های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

وی با اشاره به انتصاب  خانم " ندافی " به عنوان نایب رییس هیات کاراته استان گیلان عنوان کرد : انتخاب ایشان به جهت تجربه ی بالا در زمینه ی ورزش کاراته ، تربیت قهرمانان و مربیان بسیاری در این رشته بوده است و قطعا تاثیر بسزایی در رشد کاراته در بین بانوان خواهند داشت.

رییس هیات کاراته استان گیلان با اشاره به تشکیل شورای عالی سیاست گذاری در آینده نزدیک  با حضور پیشکسوتان در هیات کاراته استان تصریح کرد : در شورای عالی سیاست گذاری ، پیشکسوتان در حوزه ی آقایان و بانوان پیشنهادها و نظرات خوبی ارایه خواهند  داد  و تولید فکر و محتوا می شود و در راستای ارتقای کاراته ی استان بر اساس این موارد تصمیم گیری خواهد شد.

صوفی خاطر نشان کرد : باید در کاراته هویت صنفی داشته باشیم و هیات به دنبال بازیکن برای ساختن و پرداختن وی به جهت مدال آوری و قهرمانی باشد .

 وی تاکید کرد :   همچنین باید در کنار پرورش استعدادهای ورزش کاراته ، اخلاق ، روحیه  پهلوانی را نیز مد نظر داشته باشیم.

صوفی با بیان اینکه باید به دنبال توسعه پایدار برای کاراته استان باشیم ، گفت : بحث اصلی ما نوجوانان و جوانان هستند چون مسابقات اعزامی در پیش است و باید ورزشکاران کاراته را ارتقا دهیم چون استعدادها و ظرفیت های خوبی در این زمینه داریم.

وی با اشاره به منطقه بندی انتخاب ورزشکاران در شهرستانهای استان عنوان کرد : 7 منطقه در استان برای انتخاب ورزشکاران مشخص شده و فرآیند انتخاب بازیکنان در رده ها و اوزان مختلف بر اساس برگزاری مسابقات در شهرستانها انجام میشود و سهمیه ی مناطق پس از انتخاب به هیات استان معرفی می گردند.

صوفی تاکید کرد : این فرآیند سبب می شود که تمامی استعدادهای ما در شهرستانها شناسایی شوند .

وی در پایان گفت : ان شاالله بتوانیم در حوزه ی کاراته بانوان گیلان با برنامه هایی که مد نظر داریم ، روند رو به رشدی را در پیش بگیریم.

در ادامه " اشرف ندافی " سرپرست نایب رییس هیات کاراته استان گیلان ضمن ابراز خرسندی از انتخاب بجای رییس هیات کاراته استان گیلان ( مزدا صوفی ) اظهار داشت : بسیار خوشحالیم که فردی از بدنه ی کاراته  در این سمت قرار گرفته است و به تمامی فعالیت های این رشته ی ورزشی آگاهی و اشراف دارد .

وی افزود : نیازمند به فردی در راس هیات کاراته استان بودیم که بتوانیم دغدغه ها و مشکلاتمان را بیان کنیم و بدنبال راهی برای رفع آنان باشیم و این امر میسر شد .

ندافی با بیان اینکه استعداهای خوبی در حوزه ی کاراته بانوان در استان وجود دارد گفت : کاراته ی بانوان گیلان نیازمند تلاش و حمایت بیشتر است و امیدواریم که بتوانیم در جهت ارتقای کاراته ی استان و پرورش قهرمانان تاثیر گذار باشیم.


 
   1398/9/5 00:05

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار