لیگ برتر کاراته وان اسپانیا؛

بازگشت پرقدرت امیرمهدی‌زاده با صعود به دیدار نهایی/ حذف احمدی در دور سوم


 لیگ برتر کاراته وان اسپانیا؛

بازگشت پرقدرت امیرمهدی‌زاده با صعود به دیدار نهایی/ حذف احمدی در دور سوم

در ادامه روز نخست مسابقات لیگ برتر کاراته وان اسپانیا، امیر مهدی‌زاده با برتری مقابل تمامی رقبای خود به دیدار نهایی راه یافت.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفتمین و آخرین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 از صبح امروز (جمعه) در مادرید اسپانیا آغاز شده است. در این چارچوب امیر مهدی‌زاده در رقابت‌های وزن 67- کیلوگرم، ابتدا کامیلو ولوزو از شیلی را با نتیجه 3 بر 2 از مقابل برداشت. او در ادامه به مصاف یونس اولاد حاج عامر از بلژیک رفت و مقابل دارنده مدال نقره قهرمانی جوانان اروپا در سال 2019 به برتری 2 بر یک رسید.

کاراته‌کای وزن 67- کیلوگرم کشورمان در دور سوم به مصاف داگلاس کاستا، قهرمان جهان در سال 2018، قهرمان اروپا در سال 2019 و دارنده سه مدال طلای مسابقات لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 از فرانسه رفت و موفق شد با اقتدار و نتیجه 3 بر صفر حریف خود را شکست بدهد. او در مرحله چهارم با نتیجه 6 بر 2 مقابل ماسامیچی فوناهاشی از ژاپن به برتری رسید.

مهدی‌زاده در دیدار نیمه نهایی به مصاف هیروتو شینوهارا، قهرمان آسیا در سال 2019 رفت و با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید تا صعود خود به دیدار نهایی را قطعی کند. مهدی‌زاده در شرایطی به دیدار پایانی مسابقات کاراته وان اسپانیا رسید که با تغییر وزن خود بعد از مسابقات بازی‌های آسیایی، در یک سال اخیر عملکرد خوبی نداشت و به نظر می‌رسد مجدداً در حال بازگشت به روزهای اوج خود است.

مهدی‌زاده برای کسب مدال طلا روز یکشنبه به مصاف عبدالرحیم ازر اومر از ترکیه خواهد رفت.

در همین وزن سعید احمدی، دیگر نماینده کاراته ایران ابتدا با نتیجه 3 بر یک از سد سامی انخالی از اسپانیا گذشت و در ادامه با نتیجه 2 بر یک مقابل تورال آقالارزاده از آذربایجان به برتری رسید.

احمدی در دور سوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب ونیسیوس فیگوئرا، نایب قهرمان جهان در سال 2018  از برزیل شد. با شکست کاراته‌کا برزیلی در دیدار نیمه نهایی مقابل نماینده ترکیه، احمدی از دور مسابقات کنار رفت.

پیش از این سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم با شکست در دور سوم از دور رقابت‌ها کنار رفته بود و نگین باقری از راهیابی به دور سوم رقابت‌های کاتا بازمانده بود.

هفتمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان اسپانیا به مدت سه روز در مادرید برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


 
   1398/9/8 21:21

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار