ایران قهرمان کاراته وان شیلی شد

شروع طلایی کاراته در سال ۲۰۲۰


ایران قهرمان کاراته وان شیلی شد

شروع طلایی کاراته در سال ۲۰۲۰

کاراته ایران سال ۲۰۲۰ را طلایی آغاز کرد تا از همین ابتدای سال خط و نشانی جدی برای رقبای خود در المپیک توکیو کشیده باشد. کاراته‌کا‌های ایران در نخستین دور رقابت‌های کاراته وان سال ۲۰۲۰ که در شهر سانتیاگوی شیلی برگزار شد با اقتدار به مقام قهرمانی دست پیدا کردند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل ازسرویس ورزشی جوان آنلاین: این مسابقات با حضور ۴۶۶ کاراته‌کا از ۶۵ کشور برگزار شد و ایران با هشت ورزشکار موفق شد با کسب پنج مدال طلا و یک برنز به مقام قهرمانی دست پیدا کند. برای کشورمان رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح‌الله پورشیب، بهمن عسکری و سجاد گنج‌زاده پنج مدال طلا به دست آوردند. صالح اباذری هم به نشان برنز دست یافت. سارا بهمن‌یار و طراوت خاکسار نیز دست‌شان از مدال خالی ماند. ملی‌پوشان کشورمان صبح دیروز راهی فرانسه شدند تا بعد از برپایی اردوی یک هفته‌ای در رقابت‌های لیگ جهانی پاریس روی تاتامی بروند.

اعضای تیم ملی کاراته ایران ضمن ابراز همدردی با مردم به واسطه اتفاقات تلخ اخیر، این قهرمانی را به سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و درگذشتگان حادثه سقوط هواپیما تقدیم کردند.

با پایان این مسابقات، فدراسیون جهانی کاراته آخرین رنکینگ اوزان مختلف را اعلام کرد که بر این اساس ملی‌پوشان ایران با تثبیت جایگاه خود شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک دارند. در رنکینگ جدید المپیکی سارا بهمن‌یار کاراته‌کای گیلانی با وجود شکست در دیدار رده‌بندی و نرسیدن به مدال، ۱۹۵ امتیاز به داشته‌های خود افزود و با ۵ /۴۵۹۵ امتیاز با یک پله صعود به رتبه چهارم رفت و جایگاه خود را ارتقا بخشید.

در همین وزن طراوت خاکسار با ۵/ ۴۱۴۷ امتیاز همچنان رتبه هفتم را دارد. در وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان نیز رزیتا علیپور با کسب مدال طلا در شیلی با دو پله صعود به مکان پنجم رسید. وی برای کسب سهمیه به ۳۰۰ امتیاز دیگر نیاز دارد. در وزن ۶۱+ کیلوگرم حمیده عباسعلی با کسب طلا جایگاه خود را در مکان پنجم تثبیت کرد. او تنها ۳۸ امتیاز با نفر چهارم فاصله دارد.

در بخش مردان، بهمن عسگری در وزن ۷۵-کیلوگرم با ۵/ ۶۷۱۲ امتیاز رتبه نخست جدول را در اختیار دارد و فاصله خود را لوئیجی بوسا ایتالیایی نفر دوم این وزن به عدد ۷۴۲ رساند. در وزن ۷۵+ کیلوگرم سجاد گنج‌زاده و ذبیح‌الله پورشیب با کسب مدال طلا رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند. براساس اعلام فدراسیون جهانی در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۹ (۲ ژوئن ۲۰۲۰) پنج نفر نخست هر وزن از طریق سهمیه رنکینگ راهی المپیک می‌شوند.

نگارنده: فريدون حسن


 
   1398/10/24 12:13

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار