هروی: از نتیجه کاراته در پاریس راضی‌ام/ انتقاد از یک طلا نشان دهنده رشد کاراته است


هروی: از نتیجه کاراته در پاریس راضی‌ام/ انتقاد از یک طلا نشان دهنده رشد کاراته است

سرمربی تیم ملی کاراته ایران با ابراز رضایت از نتایج تیم ملی در رقابت های لیگ جهانی شیلی و فرانسه، گفت: با وجود تعدد مسابقات کسب سهمیه المپیک و فشاری که بر تیم وارد شده است، اما تیم ایران با کسب نتایج بسیار خوب، کمترین نوسان را داشته است.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ سید شهرام هروی در گفتگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی کاراته ایران در رقابت های سری آ شیلی و لیگ جهانی کاراته وان فرانسه، اظهار کرد: مسابقات بسیار فشرده‌ای را برای جمع آوری امتیازات در راه کسب سهمیه المپیک طی کرده‌ایم و سه رویداد دیگر برای نهایی شدن سهمیه‌ها پیش رو داریم. هر چه به پایان مسابقات نزدیکتر می شویم، کار حساس و سخت‌تر می‌شود اما امیدوارم در پایان این ماراتن بتوانیم دو سهمیه بگیریم و اوایل سال آینده نیز با حضور در رقابتهای پاریس، سهمیه وزن ۶۷- کیلوگرم را قطعی کنیم تا با حداکثر سهمیه‌ها عازم توکیو شویم.

سرمربی تیم ملی کاراته افزود: در رقابتهای سری آ شیلی بچه‌ها فوق العاده بودند و توانستیم با کسب مدال های طلا، امتیازات خوبی را جمع‌آوری کنیم. در فرانسه نیز اتفاقات خوبی رقم خورد و عسگری با مدال طلای خود توانست جایگاه خود را در صدر رنکینگ تثبیت و فاصله‌اش را با رقبا زیادتر کند. در وزن ۷۵+ کیلوگرم نیز شرایط فوق‌العاده‌ای داریم و دو نماینده ایران برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند. امیدوارم در نهایت هر کدام که شایسته‌تر هستند بتوانند جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را بدست بیاورند.

وی با بیان اینکه سه مسابقه کسب سهمیه در امارات، اتریش و مراکش را پیش رو داریم، گفت: تعدد مسابقات کسب سهمیه در کاراته با رشته های دیگر قابل مقایسه نیست و همین امر باعث شده بچه‌ها فشار زیادی را طی یکسال اخیر تحمل کنند. خدا را شکر با این وجود و با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شد، توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم و جایگاه قابل قبولی را بدست بیاوریم.

هروی در ادامه گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تعدد مسابقات در نقاط مختلف جهان بعضا باعث تفاوت فاحش در نحوه نتایج کاراته کاهای کشورهای مختلف شده است، خاطرنشان کرد:  مثلا در رقابت‌های شیلی نماینده ترکیه در وزن ۶۰- کیلوگرم، حذف شد اما در فرانسه طلا گرفت. در وزن ۸۴+ کیلوگرم نماینده گرجستان در شیلی برنز گرفت و در فرانسه فینال را با رقیب فرانسوی که در شیلی اوت شده بود برگزار کرد. به هر حال فشار و نزدیکی مسابقات بر عملکرد بازیکنان اثرگذار است اما با این حال تیم ایران کمترین نوسان را داشته و توانسته روند مشخص و ثابتی را پشت سر بگذارد.

سرمربی تیم ملی کاراته با ابراز رضایت ار نتایج تیم ملی در رقابت‌های لیگ جهانی پاریس، گفت: شرایط تیم ملی در فرانسه بسیار ایده‌آل بود اما اتفاقاتی رخ داد که از دست ما خارج بود و این اتفاقات باعث شد نتایج دلخواهمان بدست نیاید. با این حال کسب یک مدال نتیجه خوبی بود و فرانسه تنها تیمی بود که ۲ طلا گرفت. امیدوارم در سری بعدی مسابقات در امارات تیم به لحاظ مدالی به نتایج مورد انتظار ما برسد و قطعا برای کسب بهترین نتیجه در ۳ رویداد باقی‌مانده تلاش خواهیم کرد.

وی عملکرد تیم ملی کاراته ایران در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: همینکه کسب یک مدال طلا از دید برخی منتقدان نتیجه خوبی نیست نشان دهنده عملکرد و رشد کاراته ایران است و این موضوع جای خوشحالی دارد. ما بازیکنان بسیار خوبی داریم و همگی با انگیزه و تلاش زیاد بدنبال کسب افتخار برای کشور هستیم. باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که بتوانیم اتفاقات مختلف همچون بحث‌های داوری را نیز بخوبی پشت سر بگذاریم تا بر نتایج ما تاثیرگذار نباشد.

انتهای پیام


 
   1398/11/12 11:59

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار