شاه‌محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می‌تواند در توکیو تاریخ‌ساز شود/ عدم توجه به تیم‌های پایه کاراته را نابود می‌کند


 شاه‌محمدی: کاراته بانوان در صورت حل مشکل مدیریتی می‌تواند در توکیو تاریخ‌ساز شود/ عدم توجه به تیم‌های پایه کاراته را نابود می‌کند

نایب رئیس سابق بانوان فدراسیون کاراته گفت: کاراته بانوان در صورت حل مشکلات مدیریتی و عدم سطحی نگری مدیران فعلی می‌تواند در توکیو تاریخ ساز شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ عشرت شاه محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد کاراته بانوان ایران در مسیر کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: ظرافیت‌های کاراته بانوان بسیار بالا است و می‌تواند در المپیک 2020 شگفتی‌سازی باشد. کاراته ایران تا قبل از  اواخر دهه 80 و فعالیت بین‌المللی بخش بانوان با یک بال در حال حرکت بود، اما  از اواخر دهه 80 و با حضور بانوان در مسابقات بین‌المللی، شاهد فعال شدن بال دیگر این رشته نیز بودیم. بانوان  با وجود اینکه بیش از یک دهه از آقایان عقب بودند، اما در بعضی موارد حتی جلوتر از آنها حرکت کردند.

وی تصریح کرد: کاراته بانوان در صورت حل مشکلات مدیریتی و عدم سطحی نگری مدیران فعلی می‌تواند در  توکیو تاریخ ساز شود. موضوعی که باید مورد توجه وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک قرار گیرد. بعد از حضور کاراته در المپیک 2020 توکیو، این رشته حداقل تا المپیک 2028 در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت. در این شرایط  نباید مسئولان ورزش کشور اجازه بدهند که با غفلت برخی فرصت تاریخ سازی برای ورزش کشور در المپیک توکیو از دست برود.

نایب رئیس سابق فدراسیون کاراته با انتقاد از تغییر کادرفنی تیم ملی بانوان گفت: مدیران توانمند هیچگاه مربیان موفق را کنار نمی‌گذارد و تلاش می‌کنند برای بهبود کار از آنها حمایت و کادرفنی‌شان را تقویت کنند، اما متاسفانه در تیم ملی بانوان شاهد بودیم که سرمربی موفق تیم ملی به یک باره کنار گذاشته شد. موضوعی که اثرات آن را با افت نتایج بانوان و عملکرد سه ملی‌پوش کشورمان در رقابت‌های اخیر مشاهده کردیم. اتفاقی که به خصوص روی عملکرد سارا بهمنیار ستاره آینده‌دار کاراته کشورمان نیز تاثیر گذاشت و روند مثبت این دختر شایسته کاراته کشورمان را کند کرد.

شاه محمدی تصریح کرد:  تکواندو با وجود در اختیار داشتن پرافتخارترین ورزشکاران زن و مرد تاریخ المپیک تنها موفق به کسب دو سهمیه المپیک شده است. کشتی و وزنه برداری نیز به عنوان مدال آورترین رشته‌های ورزشی ما با توجه به آسیب دیدگی ستاره‌هایشان حال و روز خوبی ندارند. در این شرایط کاراته می‌تواند با کسب 6 سهمیه و برخورداری از شانس 6 مدال که سه مدال آن می‌تواند طلا باشد، تبدیل به منجی کاروان ایران باشد. در این شرایط مسئولان ورزش کشور باید به خاطر منافع ملی زمینه حضور مدیرانی که سال‌ها به این رشته خدمت کردند را فراهم کنند.  تجربه تلخ 13 ماه سرپرستی مدیران فعلی فدراسیون نباید در المپیک توکیو نیز تکرار شود و این موضوع نیازمند توجه مقامات ورزش کشور است.

وی در خصوص عدم تشکیل تیم‌های پایه کاراته گفت: عدم توجه به تیم‌های پایه یکی از مهمترین مسائلی است که می‌تواند یک رشته را نابود کند و متاسفانه در فدراسیون فعلی به دلیل عدم مدیریت به تیم‌های پایه بی مهری شده است.

انتهای پیام/


 
   1398/11/12 12:06

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار