روحانی: قضاوت داوران در پاریس پر از اشتباه بود


روحانی: قضاوت داوران در پاریس پر از اشتباه بود

مربی تیم ملی کاراته گفت: قضاوت داوران در لیگ جهانی پاریس پر از اشتباه بود و همین موضوع باعث شد صدای تماشاگران دربیاید.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ حسن روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط دومین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در پاریس چطور بود، اظهار داشت: تقریبا 100 کشور در لیگ جهانی کاراته وان پاریس حضور داشتند. به همین دلیل سطح فنی مسابقات پاریس خیلی بالا بود. همیشه لیگ‌های جهانی پاریس متفاوت‌تر از دیگر رویدادها برگزار می‌شود. همه کشورها آمده بودند تا امتیاز کسب کنند. برای ما این موضوع خیلی سخت بود چون از لیگ جهانی شیلی به فرانسه رفته بودیم و یک مقدار ملی‌پوشان ما خسته بودند.

وی افزود: در مجموع آن نتایجی که می‌خواستیم را در پاریس به دست آوردیم. بهمن عسگری در منهای 75 کیلوگرم تقریبا سهمیه حضور در المپیک روی کاغذ را قطعی کرد. پورشیب و گنج‌زاده با توجه به جایگاه خوبی که در رنکینگ المپیکی دارند شرایط بسیار نزدیکی به هم دارند و در این رقابت‌ها جایگاه خودشان را حفظ کرده‌اند.

مربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سؤال که عسگری در این رقابت‌ها مبارزات خوبی را انجام داد و نشان داد از رقبای خود یک سر و گردن بالاتر است. آیا شما به این موضوع موافق هستید یا خیر، گفت: بهمن عسگری فوق‌العاده خوب ظاهر شد و نشان داد یک سرو گردن از همه حریفان خود بالاتر است. علی اصغر آسیابری دیگر کاراته کار کشورمان در این مسابقات برای رسیدن به مدال تلاش کرد. آسیابری بازیکن خوبی است اما در برخی مواقع در طول مبارزات عجله می‌کند. حریف علی‌اصغر هم بدقلق بود. آسیابری در ثانیه‌های پایانی یک ضربه سه امتیازی به حریف زد اما داوران ندیدند.

روحانی در پاسخ به این سؤال که قضاوت پراشتباه داوران صدای همه را در این رقابت‌ها درآورده بود و تا چه اندازه روی نتایج برخی از ملی‌پوشان تاثیر داشت، خاطرنشان کرد: در مورد گنج‌زاده، پورشیب و صالح اباذری باید بگویم داوری افتضاح بود. قضاوت داوران در لیگ جهانی پاریس پر از اشتباه بود و همین موضوع باعث شد صدای تماشاگران دربیاید. در بازی گنج‌زاده شاهد بودیم تماشاگران داوران را هو می‌کردند. در مبارزات اباذری اشتباه فاحشی رخ داد که حتی سایت فدراسیون جهانی فیلم مبارزه اباذری با حریف فرانسوی را پخش کرد و همه متوجه شدند که داوران چه قضاوت پراشتباهی داشتند، اما مسابقه تمام شده بود و منتشر شدن آن فیلم دردی را دوا نمی‌کرد. در بازی پورشیب با چین تایپه اصلا قضاوت داوران خیلی عجیب بود. واقعا ما نمی‌دانیم چرا داوری اینقدر اشتباه بود.

وی گفت:‌ یک نکته مهم وجود دارد؛ اینکه بچه های ما باید در طول مسابقات یک مقدار باهوشتر عمل کنند و اشتباهات فردی را به حداقل برسانند. آنها نباید در طول مسابقات اجازه دهند به سرعت زمان از دست برود. در مجموع عملکرد تیم ما خوب بود. در سه لیگ باقی مانده امیدواریم بچه‌های ما بتوانند امتیازات لازم را کسب کنند و سهمیه حضور در المپیک توکیو را به دست آوریم.

مربی تیم ملی کاراته در مورد مبازرات امیر مهدی‌زاده در لیگ جهانی پاریس، افزود: به نظرم مهدی‌زاده می توانست مقابل حریف آذربایجانی، تاکتیک بهتری را انتخاب کند.امیدوارم سال آینده در وزن منهای 65 کیلوگرم در پاریس بتوان سهمیه سوم را در بخش مردان به دست آوریم. مهدی‌زاده باید تمرینات خود را در شرایط مسابقه‌ای ادامه دهد. ما باید تلاش کنیم اردیبهشت ماه سال آینده در وزن 67 کیلوگرم سهمیه سوم را به دست آوریم. حالا هر فردی که برای اعزام انتخاب می‌شود باید تلاش کند تا سهمیه را به دست آورد.

روحانی، گفت: از فدراسیون کاراته به خاطر حمایت‌های همه جانبه خود از تیم ملی کاراته در این شرایط اقتصادی حاکم در کشور باید تشکر کنم. مسئولان فدراسیون که همه چیز برای حضور در مسابقات لیگ جهانی پاریس را برای تیم ملی فراهم کردند. سیدشهرام هروی، خواجوی، حسنی‌پور، ماساژور تیم در این نتایج سهیم بودند و آنها هم به تیم ملی خیلی کمک کردند. پورحسن از کاراته‌کاهای قدیم در فرانسه خیلی به ما کمک کرد. در مجموع فدراسیون کاراته و خانواده بزرگ این رشته ما را حمایت کردند. جا دارد از مدیرعامل گاز زنجان به خاطر اینکه شرایط را برای حضور من در کنار تیم ملی فراهم کرد، تشکر کنم. امیدوارم در المپیک توکیو مزد تمام این حمایت‌ها و همدلی‌ها با کسب خوشرنگ‌ترین مدال‌ها به دست آوریم.

انتهای پیام/


 
   1398/11/12 13:13

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار