به میزبانی نیروی پدافند هوایی آجا؛

بیست و هشتمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود


به میزبانی نیروی پدافند هوایی آجا؛

بیست و هشتمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود

رئیس هیئت کاراته نیرو‌های مسلح گفت: بیست و هشتمین دوره مسابقات کاراته نیرو‌های مسلح جام شهدای محور مقاومت به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار می‌شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سرهنگ پاسدار «داود معظمی گودرزی»رئیس هیئت کاراته نیرو‌های مسلح در نشست هماهنگی برگزاری بیست و هشتمین دوره مسابقات کاراته نیرو‌های مسلح جام شهدای محور مقاومت با بیان اینکه ورزش پدیده‌ای مهم و اجتماعی بوده که دارای ابعادی مختلف است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر در کشور ما گرایش به ورزش به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته و می‌توان گفت که همه مردم، از پیر و جوان و زن و مرد را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت ورزش و تندرستی در سخنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همواره به انجام ورزش در نیرو‌های مسلح تأکید دارند تا جایی که ایشان میدان ورزش را همانند میدان جنگ و علم، تعیین‌کننده می‌دانند.

رئیس هیئت کاراته نیرو‌های مسلح با اشاره به راهبرد‌های مقام معظم رهبری در خصوص ورزش در نیرو‌های مسلح، عنوان داشت: عرصه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در نیرو‌های مسلح از تدابیر و تأکیدات معظم له است و ایشان می‌خواهند تا نیرو‌های مسلح در مسابقات مختلف و رقابت‌های جهانی حضوری فعال و چشمگیرانه داشته و پرچم مقدس ایران که در نظر ایشان همان پرچم اسلام است، در تمامی میدان‌های جهانی به اهتزاز درآورده شود.

گودرزی یکی از ویژگی‌های ورزش نیرو‌های مسلح را توجه و پرداختن به مباحث اخلاقی و فرهنگی دانست و افزود: فرمانده کل قوا نیز در این خصوص فرمودند که ورزش در نیرو‌های مسلح، محل تربیت است؛ بنابراین در کنار برگزاری کلیه مسابقات ورزشی و جشنواره‌ها به دنبال برگزاری برنامه‌های فرهنگی نیز هستیم.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی‌های کاربردی از سوی فرماندهان برای ارتقای جایگاه ورزش نیرو‌های مسلح بیان کرد: ورزش نیرو‌های مسلح در صورت برنامه‌ریزی‌های کاربردی از سوی فرماندهان و مدیران می‌توانند در دو بخش همگانی و قهرمانی، ورزش کشور را در جهت رسیدن به اهداف متعالی خود همراهی کند.

گودرزی با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا بیش از هرکس به مقوله ورزش اهمیت می‌دهند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعد از آن عمل جراحی در اولین فرصت به کوهپیمایی رفتند و همیشه نیرو‌های مسلح را به کوهنوردی و ورزش توصیه می‌کنند و ورزش جزو اولویت‌های اصلی ایشان است.

رئیس هیئت کاراته نیرو‌های مسلح در تشریح بیست و هشتمین دوره مسابقات کاراته نیرو‌های مسلح گفت: این مسابقات با عنوان جام شهدای محور مقاومت گرامیداشت شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی در تاریخ‌های ۱۳ تا ۱۵ بهمن به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش در پادگان شهید نوژه همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات در دو بخش کارکنان پایور و کارکنان وظیفه در رشته‌های کاراته آزاد و کاراته کنترلی و کاتا انفرادی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ۳۸تیم از ارتش، سپاه پاسداران، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


 
   1398/11/12 14:10

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار