پناهی: بی‌توجهی به تیم‌های پایه آینده کاراته را نابود می‌کند


پناهی: بی‌توجهی به تیم‌های پایه آینده کاراته را نابود می‌کند

رئیس اسبق فدراسیون کاراته گفت: نباید به بهانه المپیک همه چیز را فراموش کنیم چون بی‌توجهی به تیم‌های پایه، آینده کاراته را نابود می‌کند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ عباس پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص بی‌توجهی فدراسیون کاراته به تیم‌های پایه اظهار داشت: تیم‌های پایه، آینده کاراته کشور هستند و باید روی آنها سرمایه‌گذاری شود. هر قهرمانی یک دوره‌ای دارد و مسئولان فدراسیون موظف هستند تا برای تیم بزرگسالان جایگزین‌هایی از تیم‌های پایه در نظر بگیرند اما اینکه تیم‌های پایه به حال خود رها شدند، آینده کاراته را نابود می‌کند.

وی افزود: هر کاراته‌کا شاید فقط یکسال بتواند در رده سنی پایه روی تاتامی مسابقات بین‌المللی برود و نباید با عدم اعزام به رقابت‌ها نسل بعدی کاراته را ناامید کنیم. متاسفانه تیم‌های پایه فراموش شده‌اند و این موضوع ضعف بزرگی به حساب می‌آید.

رئیس اسبق فدراسیون کاراته با اشاره به اینکه تمام تمرکز مسئولان فدراسیون روی تیم ملی بزرگسالان است، تصریح کرد: اینکه المپیک را پیش‌رو داریم دلیل قانع‌کننده‌ای نیست که به طور کل تیم‌های پیاه را فراموش کنیم. ما هم مثل تمام اعضای خانواده کاراته دوست داریم تیم‌های مردان و بانوان در المپیک بدرخشند اما کاراته بعد از المپیک هم جریان دارد.

پناهی در واکنش به این پرسش که شنیده می‌شود فشار برخی بازیکنان برای انتخاب سرمربی در یکی از تیم‌ها تاثیرگذار بوده است، گفت: کاری به افراد ندارم و نمی‌خواهم ار شخص خاصی اسم ببرم اما اگر ورزشکار سالاری در فدراسیون کاراته تبدیل به اپیدمی شود، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. رئیس فدراسیون نباید تن به این خواسته‌ها دهد چون اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، مشکلات زیادی گریبان فدراسیون را خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد خاطرنشان کرد: نه باید با یک پیروزی مغرور و با یک شکست نا امید شویم. نتیجه گرفتن در کاراته‌وان‌ها با توجه به فشار زیاد مسابقات کار دشواری است و نتایج موفقیت‌آمیز در هر رقابتی ما را خوشحال می‌کند اما نباید در باد غرور بخوابیم و فراموش کنیم هدف اصلی کاراته ایران کسب مدال المپیک است. امیدوارم با یک مدیریت صحیح همه چیز درست پیش برود و تیم‌های پایه هم در برنامه دوستان حاضر در فدراسیون قرار بگیرد تا همه چیز را فدای المپیک نکنیم.

انتهای پیام/


 
   1398/11/14 11:57

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار