حامدجولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد؛

اختصاص پنج سالن ورزشی استان به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی

 
حامدجولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد؛


اختصاص پنج سالن ورزشی استان به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: پنج سالن ورزشی در چهار شهرستان استان در اختیار سپاه و دانشگاه علوم پزشکی قرار داده شده تا با استقرار تخت‌ به عنوان نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی آماده شود.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از  پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان؛ حامد جولایی اظهار داشت: سالن‌های جانبازان در مجموعه ۲۲ گولان و سالن آزادی هر ۲ در شهر سنندج برای این منظور در اختیار سپاه قرار گرفته‌ است.

وی اضافه کرد: سالن‌های چندمنظوره سرپوشیده در شهرستان‌های سقز، بانه و بیجار هم در اختیار این نهاد قرار گرفته تا به عنوان نقاهتگاه مورد استفاده بیماران مبتلا به ویروس کرونا قرار گیرد.

جولایی یادآور شد: دستگاه ورزش و جوانان کردستان آمادگی دارد که در هر شهری که نیاز بود اماکن ورزشی دیگری را در اختیار دستگاه‌های مربوطه برای ایجاد نقاهتگاه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های ورزشی در اماکن ورزشی تا ۲۰ فروردین تعطیل است، گفت: در رابطه با شرایط فعالیت های ورزشی در بعد از این تاریخ هنوز تصمیمی از سوی ستاد مقابله با کرونا گرفته نشده است و بدیهی است پس از اتخاذ تصمیمات لازم از سوی ستاد مذکور و ابلاغ آن به دستگاه های اجرایی ما نیز از راه های ارتباط جمعی اطلاع رسانی خواهیم کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تاکید کرد: بسیاری از هیات‌های ورزشی با ابتکاری که داشته‌اند مسابقاتی مجازی راه‌اندازی کرده‌ و ورزشکاران و ورزش دوستان می‌توانند در خانه در این مسابقات شرکت کنند.

وی افزود: انجمن‌های ورزشی مسابقات دارت راه‌اندازی کرده‌اند، هیات‌های والیبال، کاراته و بومی و محلی هم هرکدام به نوعی اقدام به برگزاری این مسابقات در فضای مجازی کرده‌اند.

جولایی اظهار داشت: به عنوان مثال هیات والیبال شهرستان سنندج از علاقه‌مندان خواسته با تصویربرداری از حرکات ورزشی و ارسال آن در مسابقه مجازی مربوطه شرکت کنند.

معاون اجرایی سپاه بیت‌المقدس استان کردستان هم گفت: هفت نقاهتگاه با بیش از ۴۵۰ تخت برای پذیرش بیماران در شهرستان‌های استان ایجاد شده است.

سرهنگ علی‌اصغر منتشلو با اشاره به اینکه احتمال دارد پیک بیماری کرونا را در هفته‌های آینده داشته باشیم که در صورت نیاز از این نقاهتگاه‌ها استفاده شود، اظهار داشت: در حال حاضر سپاه بیت‌المقدس در همه شهرستان‌های استان از جمله سنندج، دیواندره، بیجار و دهگلان این نقاهتگاه را مهیا کرده است.

معاون اجرایی سپاه بیت‌المقدس استان کردستان یادآور شد: ضدعفونی خیابان‌های شهری، اماکن و معابر و حواشی شهرها توسط نیروهای سپاه و بسیج در استان بصورت مستمر انجام می‌شود


 
   1399/1/16 23:30

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار