هروی: توقع قهرمانی آسیا از سوی جامعه کاراته طبیعی است/ حضور ژاپن با ترکیب اصلی برای ما باعث خوشحالی است

هروی: توقع قهرمانی آسیا از سوی جامعه کاراته طبیعی است/ حضور ژاپن با ترکیب اصلی برای ما باعث خوشحالی است
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: اینکه جامعه کاراته از تیم ملی توقع قهرمانی آسیا در اردن را داشته باشد طبیعی است و ما نیز با وجود جوانی تیم خود را قهرمان آسیا می‌دانیم.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شرایط تیم ملی کاراته در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا در اردن، اظهار داشت: خدا را شکر تیم ما از لحاظ روحی و روانی شرایط ایده‌آلی دارد و تنها چند نفر از بازیکنان مشکلات آسیب‌دیدگی دارند که تا روز مسابقه برطرف خواهد شد تا با آمادگی صددرصدی در مسابقات شرکت کنیم.
 
وی تصریح کرد: مسابقات قهرمانی آسیا از این لحاظ برای ما اهمیت دارد که در برخی اوزان نفراتی جوان به این رویداد اعزام می‌شوند که امیدوارم به امید خدا این نفرات بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند. در بخش تیمی نیز نفرات باتجربه‌ای که خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده می‌کنند در اردن حضور خواهند داشت. این مسابقات برای آنها نیز حکم یک رویداد تدارکاتی خوب را در آستانه بازی‌های آسیایی خواهد داشت.
 
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که بازیکنان جوان تیم ملی پاسخ اعتماد کادرفنی را در قهرمانی آسیا خواهند داد، گفت: مسلماً این اتفاق خواهد افتاد. این بازیکنان نسلی را به کاراته ایران اضافه خواهند کرد که تا سالیان سال توانایی حضور در کاراته دنیا را خواهند داشت. بزرگ‌ترین کمک در خصوص رقم خوردن این اتفاق را نیز مسئولان فدراسیون کاراته و بازیکنان بزرگ تیم ملی انجام دادند.
 
هروی تأکید کرد: بازیکنانی مانند ذبیح‌الله پورشیب، امیر مهدی‌زاده، سجاد گنج‌زاده، بهمن عسگری، سامان حیدری و سعید احمدی که سالیان سال در تیم ملی حضور دارند و کوله‌باری از تجربه و افتخار را نیز کسب کردند، واقعاً به بازیکنان جوان تیم ملی کمک کردند و آنها را مانند برادران کوچک‌تر خود دیدند. بازیکنان باتجربه ما نقشی پررنگ در خودباوری بازیکنان جوان تیم ملی داشتند و به هیچ عنوان آنها را به چشم حریف ندیدند. این رفتار بازیکنان باتجربه جای تقدیر دارد. همچنین نباید از زحمات شهاب سلطانی، حسین روحانی، سعید حسنی‌پور، نعیما خواجوی و دکتر علی حجتی به‌عنوان اعضای کادرفنی برای این بازیکنان نیز غافل شد.
 
وی افزود: ماحصل این شرایط باعث به بلوغ رسیدن بازیکنان جوان تیم ملی شد و در حال حاضر نیز شرایط آنها خوب است. در حال حاضر کاراته ایران می‌تواند در چند رویداد با چند تیم خوب شرکت کند. همین الان نیز در اردوی تیم ملی چند بازیکن جوان دیگر مانند سیدعلی کریمی، مجید نکوهمت، مهدی عاشوری، قاسم خوب‌رو حضور دارند که مطمئن از آنها نیز مانند لیگ جهانی ترکیه خبرهای خوبی را خواهیم شنید.
 
سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط رقبای ما برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ژاپن با ترکیب اصلی خود در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهد داشت که باعث خوشحالی ماست تا بتوانیم قبل از بازی‌های آسیایی مقابل یکی از رقبای اصلی خود قرار بگیریم. اینکه رقیب سنتی ما با تمام توان در اردن حضور خواهد داشت باعث خوشحالی است و می‌تواند باعث انجام یک رقابت زیبا شود.
 
هروی تأکید کرد: رقبای دیگر مانند ازبکستان و قزاقستان نیز در این مسابقات با تک ستاره‌های خود حضور خواهند داشت که برای ما مهم نیست. بزرگ‌ترین هدف ما از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا کسب عنوان قهرمانی است و هدف دیگر ما نیز محک خوردن بازیکنان جوان تیم ملی در یک مسابقه رسمی است و امیدوار هستیم اتفاقات خوبی در این رقابت‌ها رقم بخورد.
 
وی در خصوص توقع جامعه کاراته برای تکرار عنوان قهرمانی آسیا حتی با وجود جوان شدن تیم عنوان کرد: مسلماً جامعه کاراته باید توقع قهرمانی آسیا را داشته باشد و ما نیز خودمان را با وجود حضور این تیم جوان قهرمان آسیا می‌دانیم. در حال حاضر کاراته به سطح بالایی در دنیا رسیده است و بازیکنان ما نیز شرایط ایده‌آلی را دارند و قرار است با دو تیم خوب در دو بخش انفرادی و تیمی در قهرمانی آسیا حضور داشته باشیم.
 
سرمربی تیم ملی کاراته همچنین تصریح کرد: ما نیز خودمان توقع تکرار عنوان قهرمانی را داریم، اما نباید فراموش کرد با وجود حساسیت بازی‌های آسیایی برای کاروان ورزش ایران و لیگ جهانی برای جمع‌آوری امتیاز، تمام برنامه ما کسب نتایج خوب در مسابقات جهانی اسپانیاست تا فاصله خود را با توجه به رنکینگ آن مسابقات با رقبای خود بیشتر و در سال 2019 با خیال راحت‌تری برای کسب امتیاز در مسابقات بین‌المللی شرکت کنیم.
 
هروی در پایان خاطر نشان کرد: باید از جامعه کاراته و افرادی که به ما کمک می‌کنند تشکر کنم و امیدوارم با کسب نتایج مدنظر آنها در مسابقات قهرمانی آسیا در اردن باعث خوشحالی‌شان شویم.

   1397/4/19 09:46

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار