حسن‌نیا: تنها اولویت من کسب خوش‌‌رنگ‌ترین مدال قهرمانی آسیاست/ تکرار عنوان قهرمانی آسیا دور از ذهن نیست

حسن‌نیا: تنها اولویت من کسب خوش‌‌رنگ‌ترین مدال قهرمانی آسیاست/ تکرار عنوان قهرمانی آسیا دور از ذهن نیست
عضو تیم ملی کاراته کشورمان گفت: تنها اولویت حال حاضر من کسب عنوان قهرمانی آسیاست و بعد از آن امیدوارم تبدیل به پرافتخارترین سبک وزن کاراته ایران شوم.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" مجید حسن‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اردن اظهار داشت: شرکت در مسابقات اردن سومین حضور من در مسابقات قهرمانی آسیاست که خوشبختانه در هر دو دوره گذشته با حضورم در دیدار نهایی همراه شده است. در سال 2013 و در مسابقات قهرمانی آسیا امارات به مدال طلا رسیدم و در سال 2015 و مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان نیز در حالی که مدال طلا حق من بود، پای سکو مدالم را تبدیل به نقره کردند.
 
وی تصریح کرد: حضور در دو فینال مسابقات قهرمانی آسیا باعث شده است از تجربه بالایی در وزن 55- کیلوگرم برخوردار باشم. تنها مشکل من در حال حاضر آسیب‌دیدگی خفیف دست راست است که  در 20 روز گذشته گریبان‌گیر من شده. پارگی خفیف و کشیدگی عضله باعث شد در این مدت تحت نظر کادرفنی تمرینات ویژه‌ای را پشت سر بگذارم، اما با این حال آمادگی خوبی دارم. قطعاً در صورت برطرف شدن آسیب‌دیدگی شرایطم بهتر هم خواهد شد.
 
ملی‌پوش وزن 55- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران در پاسخ به این سؤال که مصدومیت دست راست باعث ایجاد مشکل برای او نخواهد شد، گفت: قرار است در مسابقات با بی‌حس‌کننده در تاتامی حضور داشته باشم. در این مدت نیز با انجام دادن فیزیوتراپی شرایطم تا حدودی بهتر شده است و امیدوارم تا روز مسابقات نیز بهتر شوم تا یک بار دیگر موفق به افتخارآفرینی برای کاراته ایران باشم.
 
حسن‌نیا در خصوص انگیزه خود برای کسب عنوان بهترین سبک وزن تاریخ کاراته ایران گفت: فکر می‌کنم در حال حاضر نیز بهترین سبک وزن تاریخ کاراته ایران هستم. اگر در اردن نیز موفق به کسب مدال شوم باز هم فاصله خود را با رقبا بیشتر خواهم کرد. در حال حاضر تنها اولویت من کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال مسابقات قهرمانی آسیاست و بعد از آن امیدوارم تبدیل به پرافتخارترین ورزشکار این وزن شوم.
 
وی در خصوص جوان بودن ترکیب تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته گفت: من در 20 سالگی توانستم در اولین حضور خود در قهرمانی آسیا در وزنی که نمایندگان ایران سالیان سال در دورهای ابتدایی حذف می‌شدند و حتی به شانس مجدد نیز نمی‌رسیدند، مدال طلا را کسب کنم. در حال حاضر نیز بازیکنان جوان توانمندی در تیم ملی حضور دارند. امیررضا میرزایی و صالح اباذری از کاراته‌‌کاهای خوب تیم امید بودند که در لیگ‌‌های جهانی توانایی خود را نشان دادند.
 
ملی‌پوش وزن 55- کیلوگرم کاراته کشورمان تأکید کرد: با توجه به توانایی بازیکنان جوان تیم ملی قهرمانی آسیا دور از ذهن نیست. حتی حضور رقبای ما با ترکیب کامل نیز باعث نخواهد شد به قهرمانی فکر نکنیم، چرا که ما نیز تیم توانمندی و کاملی را در اختیار داریم. امیدوارم در روز پایانی مسابقات با توجه به صحبت‌هایی که ما بازیکنان انجام دادیم شش فینالیست داشته باشم. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم تیم کومیته تیمی ما نیز قطعاً در فینال حضور خواهد داشت تا تعداد فینالیست‌های‌مان به عدد هفت برسد.

   1397/4/19 13:40

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار