کسب مدال در کاتا نوید روز‌های خوب را در کاراته می‌دهد


کسب مدال در کاتا نوید روز‌های خوب را در کاراته می‌دهد

نایب رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه با اشاره به کسب چهار مدال در مسابقات کاراته کشور در بخش کاتای مجازی گفت : کسب مدال در بخش کاتا پس از مدت‌ها نوید روز‌های خوبی را برای کاراته کرمانشاه در این بخش می‌دهد .


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ پروین صفایی پور نایب رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ گفت: کاراته کرمانشاه همواره در بخش کومیته (مبارزه) صاحب عناوین کشوری و جهانی بسیاری بوده است، اما کسب مدال در بخش کاتا (اجرای فرم) پس از مدت‌ها نشان از توان و استعداد کاراته استان کرمانشاه در این بخش دارد و می‌توان نسبت به کسب مدال در این بخش در آینده امیدوار بود.

او گفت : مسابقات کاراته قهرمانی کشور در بخش کاتا به صورت مجازی به ابتکار فدراسیون کاراته کشور، با شعار در خانه بمانیم در ایام کرونا در رده‌های کمربندی و سنی مختلف در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد و ورزشکاران خوب استان ما توانستند در بخش بانوان در مجموع چهار مدال برنز کسب کنند.

او افزود: در این مسابقات صبا امیریان در رده سنی بزرگسالان در رده کمربندی قهو‌های و مشکی، آیلا گلعنبر در رده سنی خردسالان رده کمربندی قهو‌های و مشکی، سوگل امیریان در رده سنی نونهالان در رده کمربندی قهو‌های و مشکی و رها کرد در رده سنی خردسالان و رده کمربندی زیر قهو‌های به مدال برنز دست پیدا کردند.

نایب رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه با بیان این مطلب که کسب این عناوین افق‌های روشنی را برای کاتای استان ترسیم می‌کند، گفت: مدت‌ها از کسب عنوان ورزشکاران کرمانشاه در بخش کاتا می‌گذرد از طرفی تمامی این مدال آوران در ابتدای راه بوده و با تلاش و کوشش می‌توانند جایگاه خود را ارتقا داده و افتخارآفرینی کنند.

صفایی پور در پاسخ به این سئوال که چه برنامه‌های برای توسعه این بخش از کاراته استان دارید، گفت: رشد و توسعه بخش کاتا در استان کرمانشاه یکی از محور‌های اصلی برنامه‌های هیات کاراته جدید استان کرمانشاه می‌باشد و این هیات همواره در کمیته‌های فنی استان برای توسعه این بخش از کاراته برنامه ریزی کرده است به نحوی که برگزاری مسابقات کاتای مجازی در دو بخش آقایان و بانوان در قسمت کنترلی و آزاد پیش از برگزاری مسابقات کشوری در استان کرمانشاه نیز ماحصل همین توجه به بخش کاتا بود.

او ادامه داد: مربیان خوبی در بخش کاتا در استان کرمانشاه وجود دارد، اما ارتقای دانش این مربیان در بخش کاتا یکی از الزامات توسعه کاتا در استان است و برگزاری مستمر مسابقات در بخش کاتا در هیات استان نیز از سایر برنامه‌های است که نیاز آن در کمیته فنی بررسی شده و در صورت عبور از بحران کرونا، برای آن برنامه ریزی کاملی صورت خواهد پذیرفت.

این مربی کاراته افزود: هرچند که بخش کاتا دارای دو مدال کاتای انفرادی و تیمی در تمامی مسابقات بوده، اما باید قبول کرد کسب مدال در بخش کاتا نیازمند تلاش و پشتکار مستمر ورزشکار و حمایت مربیان آن‌ها است و نمی‌توان به صورت به سرعت به آن دست پیدا کرد، اما امیدواریم شاهد توجه ورزشکاران استان به این بخش از کاراته نیز باشیم .

انتهای پیام/


 
   1399/3/3 10:32

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار