دباغیان: مشکلات کاراته باید داخل خانواده حل و فصل شود/ هیئت کاراته، تعقیب قضایی مخالفان را متوقف سازد


دباغیان: مشکلاتِ کاراته باید داخلِ خانواده حل و فصل شود/ هیئت کاراته، تعقیبِ قضاییِ مخالفان را متوقف سازد
 
غلامرضا دباغیان، پیشکسوتِ محبوب و چهره‌ی مقبولِ کاراته‌ی استان قم، از گروه‌های مختلف و جناح‌های گوناگونِ کاراته‌ی این استان خواست با در نظر گرفتنِ مصالح و منافعِ خانواده‌ی کاراته، اختلافات را کنار گذاشته، یکپارچه و متحد در مسیرِ رشد و توسعه‌ی کاراته‌ی استان و فعلیّت بخشیدن به ظرفیت‌های بالقوه‌ی آن، گام بردارند. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ چندی پیش و در جریان رقابت‌های انتخاباتیِ هیئت کاراته استان قم، گروهی با نامه‌نگاری علیهِ علیرضا برخوردار رییسِ موفق و پرتلاشِ سالهای گذشته‌ی این هیئت، مواردی را به وی نسبت دادند که از سوی او، مردود اعلام شد. برخوردار که معتقد بود آنچه به وی نسبت داده شده، غیرمنصفانه و به دور از واقعیت‌هاست، شکایت‌نامه‌ای را تنظیم و برای اثباتِ حقانیتِ خود، موضوع را از طریقِ مراجعِ قضایی پیگیری کرد. این در حالیست که غلامرضا دباغیان، پیشکسوتِ محبوب و چهره‌ی مقبولِ کاراته‌ی استان قم، با ابرازِ ناخرسندی از اختلافاتِ ایجاد شده میانِ مسئولانِ هیئت کاراته و گروهِ مخالفین، هر دو طرف را به خویشتن‌داری و سعه‌ی صدر دعوت کرده و از آنها می‌خواهد اختلافات را کنار بگذارند.
 
مربی سازنده و قهرمان‌پرورِ کاراته‌ی استان قم در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته، در خصوصِ اختلافاتِ اخیر و پیگیری‌های قضاییِ به عمل آمده از سوی هیئت کاراته‌ی این استان، اظهار داشت: علیرضا برخوردار از مدیرانِ خوشنام و زحمتکشِ کاراته به شمار میرود که طیِ سالهای گذشته، کارنامه‌ی پربار و درخشانی را از خود برجای گذاشته است. عملکردِ او در این سالها و با لحاظِ تمامی کمبودها، قابلِ تقدیر و درخورِ تحسین است. اما موضوعِ شکایتِ هیئت کاراته و پیگیری‌های قضاییِ این تشکیلات، علیه تنی چند از قهرمانان و پیشکسوتانِ کاراته‌ی استان را به هیچ وجه نمی‌پسندم و معتقدم این جریان می‌بایست به سرعت متوقف شود.
 
سرمربی پرافتخار و مجربِ سالهای گذشته‌ی تیمهای ملی کاراته، ادامه داد: قویاً معتقدم مشکلاتِ کاراته‌ی استان قم، می‌بایست داخلِ خانواده و با همدلی و تبادلِ نظر میانِ اهالیِ آن، حل و فصل شود. باید سخنِ مخالفان را شنید و انتقاداتشان را موردِ مطالعه و بررسی قرار داد. اگر سخن و ادعایشان صحیح بود، مطابق با راهکارهای ارائه‌شده، در صددِ رفع نواقص و مشکلات برآمد و اگر آنچه می‌گویند، ناصحیح و به دور از واقعیت‌ها بود، می‌بایست آنها را با گفتگو، منطق و استدلال، از حقایق آگاه ساخت. به نظرم در ماجرایِ اخیر و اختلافاتِ رقم‌خورده، هر دو گروه تا حدودی مقصرند، باید قدری آستانه‌ی تحملِ خود را بالا برده، با متانت و سعه‌ی صدر پذیرای نظرِ مخالف باشند.
 
ریاستِ سازمانِ جهانی شوتوکان کاراته ایران، در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با گذشتِ هیئت کاراته‌ی استان قم و متوقف ساختنِ تعقیبِ قضاییِ مخالفان؛ دوستی، مودت و رفاقت، جایگزینِ کدورت‌ها گردد.
 
محمد قدیمی/ ستارگان کاراته


 
   1399/3/24 23:30

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار